Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2014 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale tak było odkąd pamiętam. Tylko piwa o dużej skali produkcji i dostępności miały szansę zaistnieć w plebiscycie, a nie piwa "jednorazowe strzały" wypite przez 2-3 blogerów.
    Ale gdyby była kategoria barley wine, albo barley wine & RIS to już jakąś szansę by miało.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      Mhm. Tylko, że jakby to browar.biz miał propagować piwną kulturę w Polsce, a nie Kopyr i reszta "hipsterskiej" blogosfery, to byśmy sobie dalej wybierali pomiędzy Ciechanem Lagerowym i Koźlakiem z Ambera.

      Ad. meritum - moim zdaniem czasu było dość, jak ktoś przynajmniej raz na kilkanaście dni nie zagląda na forum, to zakładam, że brak możliwości zagłosowania też go nie załamie. Choć fakt, że akcja za mailami na kilkanaście minuty przed deadlinem była raczej średnia.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
        Choć fakt, że akcja za mailami na kilkanaście minuty przed deadlinem była raczej średnia.
        Nie wiem, ale ja dostałem maila, dokładnie: Thursday, February 12, 2015 11:16 AM czyli było to kilkadziesiąt minut, zresztą zdążyłem jeszcze dodać co trzeba, przesunąć co trzeba. Uważam, ale jest to tylko moje zdanie, że wszystko w tej materii zostało przeprowadzone ok.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale tak było odkąd pamiętam. Tylko piwa o dużej skali produkcji i dostępności miały szansę zaistnieć w plebiscycie, a nie piwa "jednorazowe strzały" wypite przez 2-3 blogerów.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale gdyby była kategoria barley wine, albo barley wine & RIS to już jakąś szansę by miało.
          Kopyr to browary same blokują sobie szanse na zwycięstwo robiąc takie wytwory jednowarkowe lub pojedyncze produkty tylko na festiwale. Siłą rzeczy plebiscyt Browar.Biz jest plebiscytem masowym, więc aby w nim zaistnieć trzeba uwarzyć i rozprowadzić więcej niż 1 małą warkę piwai dotrzeć z nią do klientów. Tak samo już szans nie mają raczej browary restauracyjne podające piwo tylko u siebie.

          Ja uważam plebiscyt masowy (lecz jednak w jakiś sposób dla mas lepiej wyedukowanych ) za dobre rozwiązanie i nie widzę potrzeby aby gonić za manią premier i nowości. W innym wypadku multiplikowanie kategorii spowoduję erozję znaczenia plebiscytu. Jeśli ktoś chce konkursu bardziej elitarnego (np. PSPD, blogerka itp) to mogą zorganizować konkurencyjny. Ale pewnie przy takich jednowarkowych wykwitach sędziwie mogliby spożyć pół produkcji piwa.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Holy-Grail
            Senior
            • 06-2010
            • 320

            Z całej tej dyskusji wnoszę, że nie będę mógł oddać głosu na piwo roku 2014, bo nie było to moim priorytetem.

            No cóż, godzę się z tym.

            Comment

            • Piktor
              Senior
              • 11-2011
              • 109

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
              Siłą rzeczy plebiscyt Browar.Biz jest plebiscytem masowym, więc aby w nim zaistnieć trzeba uwarzyć i rozprowadzić więcej niż 1 małą warkę piwai dotrzeć z nią do klientów. Tak samo już szans nie mają raczej browary restauracyjne podające piwo tylko u siebie.
              O, a to ciekawe. Zeszłoroczny plebiscyt pokazuje coś zupełnie innego, drugie miejsce w ogólnym rankingu i pierwsze w swojej kategorii zajęło piwo uwarzone raz i w zdecydowanie małej ilości.

              Comment

              • koorgan
                Gość
                • 08-2014
                • 50

                Mam wyniki.

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  Brakuje Preparatu na podium, pewnie brakuje mu jeszcze jednej zatwierdzonej oceny.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    Dlaczego plebiscyt trwał tylko 6 dni, a nie 16 lub 26 lub do końca lutego. Nie byłoby wtedy problemu że ktoś nie zdążył.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Tak to jest jak się robi wszystko na ostatnią chwilę ...

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Kurczak
                        Dostałem e-maila w ostatnim dniu możliwości głosowania z notką, że mogę jeszcze to zrobić do 12 tego dnia

                        Odczytałem wiadomość 12:15 :/

                        dzizas
                        wstyd
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Przypomina mi się tu sytuację, którą corocznie przeżywam z kontrolą kominów. Kartki o kontroli wywieszają mi na klatce na dzień przed sprawdzaniem i to po południu. Czyli jak nie wychodzisz z domu wieczorem, to nie masz szansy na tę wiedzę dla wtajemniczonych. Dowiesz się rano - w dniu kontroli. No chyba, że nie opuszczasz tego dnia mieszkania. Wtedy dowiesz się, gdy zadzwonią do drzwi. Zwykłe chamstwo.
                          Last edited by Pendragon; 14-02-2015, 11:41.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Dzizas nr 2

                            dopiero teraz zobaczyłem migający baner "Wybierz piwo roku 2014 " (a to tylko dlatego, że szukałem "gdzie to można było głosować?")

                            Ech
                            mój mózg jak widzi coś kolorowego i migającego to od razu sądzi, że to jakaś reklama i kompletnie nie zwraca na to uwagi.

                            Po drugie ech, jak na złość ostatnimi tygodniami czasu na spokojnie przeglądanie poszczególnych działów forum malutko i wchodziłem tylko jak przychodziły informacje, że ktoś coś napisał w topicach, które prenumeruję
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              W toku dyskusji ustalono winnego - Kopyr :-)

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                No właśnie czytam wątek od początku i jestem w połowie.
                                Winny powykryciu zostanie ukarany :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎