Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer

    W najbliższym czasie będę przenosił Browar.biz i Centrum Piwowarstwa na serwer z nowym oprogramowaniem. Obecnego dwunastolatka nie jestem w stanie bezboleśnie zaktualizować, więc jest z tym trochę zachodu. Dla niektórych obecny stan to tylko niewyświetlanie się zielonej kłódeczki w przeglądarce dla innych to brak możliwości wstępu na BB w ogóle. A tego czego nie widać z zewnątrz (poza stagnacją serwisu ) to brak możliwości aktualizacji oprogramowania browarbizowego w dotychczasowym środowisku w ogóle.

    Ponieważ akcja wiąże się z mozolną aktualizacją wiersz po wierszu większości oprogramowania serwisu żeby coś w ogóle działało na nowym serwerze, kolejność zajmowania się sprawami aktualizacyjnymi wedle ważności będzie następująca:

    1 sklep Centrum Piwowarstwa [bez tego nie ma finansowania reszty {tak, pamiętam o wspierających BB PremiumUżytkownikach } ]
    2 Forum (w podstawowej funkcjonalności, bez przyległości)
    3 poczta @browar.biz
    4 poszczególne działy Browarbizu - w jakiej kolejności - możecie mi podsunąć sugestie co jest najważniejsze dla Was
    - - Baza piw
    - - Dziennik Piwny
    - - Baza browarów
    - - Galeria
    - - Kolekcjonerstwo
    - - pozostałe działy
    - - przystosowanie forum do naszych potrzeb


    Być może wszystko pójdzie gładko i w ciągu kilku dni, ale może być wręcz przeciwnie. Dam znać z kilkudniowym wyprzedzeniem kiedy podstawowe przenosiny się będą miały odbyć.

    Osoby korzystające z poczty @browarbiz proszę o regularne ściąganie poczty i najlepiej pobranie z serwera swoich archiwalnych wiadomości do czasu faktycznej przeprowadzki, gdyż nie mogę zagwarantować że któreś (być może wszystkie) maile nie przepadną w całym procesie.

    Obecnie działam równolegle na kopii serwisu w nowym środowisku próbując osiągnąć podstawową funkcjonalność pierwszego i drugiego punktu. Gdy to będzie gotowe, w trakcie możliwie najkrótszej przerwy będę przenosił dane na nowy serwer. Potem na funkcjonującym organizmie będę przywracał do działania kolejne działy.

    Uprzedzam że oprogramowanie forum będzie zaktualizowane do zupełnie innej wersji, więc wygląd i część funkcjonalności (SAMEGO FORUM, nie zamieszczonych treści) na pewno będzie nieco lub bardzo - inna/zmieniona/może przestać istnieć.

    A teraz można smarować w komentarzach
    Last edited by ART; 07-08-2020, 11:27.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Prawdopodobnie zacznie się dzisiaj po godz. 15:00, może ale nie musi potrwać do niedzieli.
    • Serwis i wszelkie usługi będą na kilka godzin zupełnie niedostępne, będą zapewne pojawiać się dziwne komunikaty w przeglądarkach i nie tylko.
    • Potem prawdopodobnie na pewną chwilę dostępne w trybie tylko do przeglądania na starym serwerze,
    • wtedy oby wszystko poszło jak należy w nowym miejscu z wgraniem danych.
    • jak tylko okaże się że podstawowe usługi działają, to nowy adres zostanie puszczony do propagacji (ha, coś wspólnego z piwowarstwem ) w DNSach, może to potrwać od kilku minut do kilku dni zanim łączenie się ze stroną będzie kierowało na właściwy serwer.

    A jeśli coś pójdzie nie tak, to wracamy du punktu wyjścia.

    w razie W, proszę pisać na
    b r o w a r b i z @ g m a i l . c o m
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      póki co poległem, jestem w punkcie wyjścia, czyli bez zmian na starym. Próby będę jeszcze podejmował przez weekend. Jeśli nie ten to kolejny.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        drugie podejście w czwartek, 24.09 po 15.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Jesteśmy na nowym serwerze i oprogramowaniu. Mam nadzieję przywracać działy jak najszybciej będzie to możliwe.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎