Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2015 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
    I znowu mogą być sytuacje, że w jednej kategorii będzie np. AIPA i Belgian Tripel.
    A co ja post wyżej napisałem? Kilka marcowych w grupie ponad 200 piw i jakoś taka konkurencja i pomieszanie stylów nie przeszkadza im zajmować miejsca w pierwszej dziesiątce. Wyjściem z tej sytuacji jest zwiększenie liczby głosów i zrównanie ich wagi.
    Last edited by chemmobile; 03-10-2015, 09:05.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Panie i Panowie, przeczytałem dyskusję, złośliwie napiszę, że jak na forum zaskakująco merytoryczną .
      Mam wrażenie, że przeciętny uczestnik forum (nie przeciętny piwosz, ale też i nie przeciętny sędzia) jest w stanie racjonalnie opanować nie więcej, niż 12-15 (pod)kategorii.
      Uważam, że najsensowniejsza byłaby kompilacja propozycji yaro74 (post nr 68) i ostatnich pomysłów chemmobile (post nr 112), z tym, że nie trzymałbym się ściśle podziału wg Blg.
      Myślę, że to spowodowałoby, że Plebiscyt (przy jego rosnącym, mimo wszystko, znaczeniu) skoncentrowałby się na piwach warzonych mniej-więcej regularnie i jakoś-tam dostępnych, marginalizując pojedyncze "złote strzały" mniej lub bardziej nawiedzonych piwowarów.
      Wybaczcie moje pseudowypociny, na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że od początku tego tygodnia nie miałem piwa w ustach...

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Kto będzie decydował, czy piwo zaburza bądź nie profil piwa? Ty?
        To raczej nie jednostka, ale ogół, w końcu jak dla większości nie czuć nuty werbenowej w jakimś tam Kingpin'ie, to nie jest to piwo smakowe, i.e. werbenowe, tylko piwo, jaki styl ma reprezentować.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Stary, ale jak to technicznie wykonasz? ART dla każdego piwa będzie produkował sondę, w której się wypowiemy?
          Jak masz jakiś pomysł, ideę itp. to staraj się choćby w dwóch słowach pokazać jak je zrealizować, bo samo pieprzenie dla pieprzenia jest tylko marnowaniem czasu.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Przecież piwa są oceniane systematycznie, z każdej serii ocen danego piwa coś konkretnego wynika czyli łatwa kwalifikacja. Oceny użytkowników dają raczej jasny obraz, bo choć opinie mogą być rozbieżne, to jednak wynika z nich, że to i to, to jest AIPA czy coś tam innego i Schluss.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              Postulujesz przypisywanie piwa do danej kategorii dopiero po iluśtam opiniach na forum?
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Przecież temu służą opinie. Browar twierdzi, że uwarzył coś i mija się z prawdą. Ktoś ocenia East India Pale Ale jako Brown Ale, to logiczne, że mu wyjdzie poza stylem. Opinie powinny przeważyć w kwestii czy jest to styl taki, śmaki, owaki i dodatek nam może skoczyć na pędzel, czy jednak ten dodatek zmienił odbiór stylu; nie chodzi o re-definicję
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Poza jedną osobą nikt nie komentował potrzeby zwiększenia liczby ocen do 5 w każdej kategorii. Czyżby było to niepotrzebne?

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Poza jedną osobą nikt nie komentował potrzeby zwiększenia liczby ocen do 5 w każdej kategorii. Czyżby było to niepotrzebne?
                    To chyba zależy od tego ile ostatecznie będzie kategorii i jak zostaną one określone. Bo jeśli np. miałbym wskazać 5 koźlaków, to się może okazać, że będę wybierać z 6-7. I byłoby cokolwiek absurdalnie gdyby te, które mi nie smakowały też dostały punkty.
                    Natomiast byłbym zdecydowanie przeciwny, żeby jak zaproponował kolega w poście 112 (jeśli dobrze zrozumiałem) przyznawać tę samą liczbę punktów kilku wybranym piwom. To jednak powinna być rywalizacja na zasadach sportowych. A więc jest zwycięzca, jest 2 i 3 miejsce. I ewentualnie (jeśli kategorie byłyby bardzo pojemne) także 4 i 5. Każde z odpowiednio malejącą liczbą punktów.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Skupmy się na samych kategoriach. Ktoś podsumuje?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
                        Natomiast byłbym zdecydowanie przeciwny, żeby jak zaproponował kolega w poście 112 (jeśli dobrze zrozumiałem) przyznawać tę samą liczbę punktów kilku wybranym piwom. To jednak powinna być rywalizacja na zasadach sportowych. A więc jest zwycięzca, jest 2 i 3 miejsce. I ewentualnie (jeśli kategorie byłyby bardzo pojemne) także 4 i 5. Każde z odpowiednio malejącą liczbą punktów.
                        Dlaczego nie miałoby być rywalizacji? Wygra to piwo, które dostanie największą liczbę głosów. Obecnie trzeba dokonywać sztucznego podziału na lepsze (5pkt.) i gorsze (3 oraz 1 pkt.), choć realnie piwa mogą być równie dobre.
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dlaczego nie miałoby być rywalizacji? Wygra to piwo, które dostanie największą liczbę głosów. Obecnie trzeba dokonywać sztucznego podziału na lepsze (5pkt.) i gorsze (3 oraz 1 pkt.), choć realnie piwa mogą być równie dobre.
                          A jak nie będą równie dobre a dostaną tę samą liczbę punktów?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            No to wydrukujesz dodatkowy dyplom za zajęcie miejsca ex aequo
                            Moja propozycja wpłynie na zmniejszenie sporej przepaści punktowej pomiędzy 1. a pozostałymi miejscami w rankingu.
                            Last edited by chemmobile; 07-10-2015, 09:06.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Tak czy owak, przedmiotem zmian są kategorie i na tym się skupmy.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Jako, że mało się znam, ale długo tutaj przesiaduję to optuję za propozycją Tristana. Byle ładniej to ubrać i ponazywać
                                "Głosów" też mogłoby być pińć
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎