Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na piwo roku 2017 - będzie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Plebiscyt na piwo roku 2017 - będzie?

    Pytanie jak w temacie, będzie czy nie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Pytanie jak w temacie, będzie czy nie?
    Myślisz że jest sens, przy takiej ilości piw na rynku
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Oczywiście, że tak
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        Zrobienie (w miarę wiarygodnej i rzetelnej) listy dostępnych piw graniczyłoby z cudem, a ponadto różna jest dostępność. Ja na przykład już dawno nie jestem w stanie być na bieżąco, nawet się specjalnie nie staram bo i tak się nie da...
        No, chociaż Pancernik może jako-tako daje radę w tym temacie, z aktywności na forum by na to wyglądało.
        Robienie plebiscytu bez listy? No, nie wiem.
        Ileś lat temu to ja nawet glosowałem, dało się ogarnąć...
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #5
          Plebiscyt w dotychczasowej formie jest bez sensu. Formuła się wyczerpała. Brakuje jakiegoś prostego narzędzie, które pozwala szybko i bez zbędnych ceregieli oceniać piwa a tu nawet nie za bardzo da sie foruma przeglądać ze srajfona
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Jeśli ktoś chciałby poznać moją skromną opinię, to ja jestem przeciwko plebiscytowi.
            Przy tak dużej ilości piwa na rynku nie ma to sensu.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Zmieniając formułę może da się coś zrobić, np po liście piw z artomatu ocenianych w 2017 roku.
              Jakoś na rate beer nie ma z tym problemu mimo, że tam piw jest znacznie więcej.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Ja ze swojej strony nie zabieram się za temat, zbyt dużo innych obowiązków.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Horse1963
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 547

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jeśli ktoś chciałby poznać moją skromną opinię, to ja jestem przeciwko plebiscytowi.
                  Przy tak dużej ilości piwa na rynku nie ma to sensu.
                  Popieram.

                  Comment

                  • Horse1963
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 547

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja ze swojej strony nie zabieram się za temat, zbyt dużo innych obowiązków.
                    Pozamiatane

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Dziwię się, że ktoś (becik na pewno) wierzył w to, że jest to możliwe. To, że liczba ocen danego piwa jest mniejsza na b.biz niż na RB lub Untappd jeszcze nie świadczy, że nie byłoby tylu chętnych wybierać w plebiscycie. Nawet niezbyt ważne jest ilu ich by było, bo te dane nie są upubliczniane. Ostatni plebiscyt ujawnił dość istotny problem - przyporządkowanie do kategorii i ilość/rodzaj tych kategorii. Nawet jako społeczność nie byliśmy w stanie zgodzić się na jedną propozycję, a było ich kilka, z czego dwie były najbardziej do zaakceptowania i najbardziej skrajne. Wzrastająca liczba efemerycznych piw, problemy z przyporządkowaniem do browarów, stylów (hybrydy i dodatki do piw) sprawiły, że w takiej formule jak były dotychczas plebiscyt nie powinien się odbyć. I dobrze, że go nie będzie.

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #12
                        Ilość osób głosujących była ujawniana. Odnalazłem że w 2015 roku głosowało 342 osoby.
                        Przy premierach piw w ilości około 1000 szt. (Dyczkin, Kaczka ? wiesz coś na ten temat ?) rocznie plus niepremierowe piwa to pewnie lista piw do wyboru sięgałaby 2000.
                        Wyniki byłyby kuriozalne. Ja sam z premierowych piw spróbowałem może 5-10%.
                        Szkoda plebiscytu, ale w takiej sytuacji też uważam że sensu nie ma.

                        Wolałbym aby Artomat był wykorzystywany do statystyk, na przykład rocznych.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No, chociaż Pancernik może jako-tako daje radę w tym temacie...
                          Dementuję. Nie daję...
                          Łapię się na tym, że nie wracam (albo baaaardzo rzadko) do piw, które piłem i które mi naprawdę smakowały, bo mi szkoda życia na powtórki.
                          Z drugiej strony nie jestem w stanie pamiętać w czasie wybierania piw w sklepie, które piłem, a których jeszcze nie... Jak żyć???

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Łapię się na tym, że nie wracam (albo baaaardzo rzadko) do piw, które piłem i które mi naprawdę smakowały, bo mi szkoda życia na powtórki.
                            To całkowicie na odwrót jest u mnie.
                            Jak jestem w specjalistycznym to kupię może jedno-dwa nowe, a 5 już znanych i lubianych.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • fidoangel
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 3489

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi

                              Wolałbym aby Artomat był wykorzystywany do statystyk, na przykład rocznych.
                              I to by załatwiło sprawę, wystarczyło by ogłosić wyniki ale...Art i za to się nie weźmie
                              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎