Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja "zrób zdjęcie piwu" czyli uzupełnienie braków fotek w dziale browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Akcja "zrób zdjęcie piwu" czyli uzupełnienie braków fotek w dziale browary

    Dla biernych użytkowników Browar.biz jak sądzę jedną z ciekawszych opcji jest dział browary, gdzie można zobaczyć piwa, które dany browar produkuje. Niestety tylko w niewielu przypadkach funkcjonują fotki piw przy ich opisie. Dla mnie, a sądzę, że dla innych też ważną rzeczą jest wygląd piwa, etykiety. Wtedy łatwiej szukać konkretnego piwa na półce w sklepie. Z dużo większym zaciekawieniem przeglądam tematy np. dotyczące piw zagranicznych, w których występuje fotka opisywanego piwa. Podobnie jest IMO z piwami i browarami polskimi.
    Oczywistym dla mnie jest, że mnogość piw powoduje, że nie jest fizycznie możliwe aby jedna osoba (w domyśle ART) podołała takiemu zadaniu, ale "wspólnym wysiłkiem do dobrobytu" Wielu z nas zamieszcza zdjęcia degustowanych piw w temacie piwa, inni w galerii, może warto byłoby zinstytucjonalizować formę publikowania tych zdjęć, aby były one w odpowiednim formacie, wielkości, kompozycji, aby nadawały się bez większych problemów do wklejenia w dziale browary. W tym celu możnaby założyć temat podobny do "zmiany parametrów piw" lub jakiś poddział w galerii. Decydujące znaczenie ma tu stanowisko ARTa, ale również użytkowników Browaru (chodzi o to, czy będzie się komuś chciało - ja się piszę). Dlatego założyłem osobny temat na forum, a nie zgłosiłem tego w dziale błędów i propozycji rozwoju, bo ważne jest też zdanie forumowiczów.
    Wydaje mi się, że zdjęcie (miniaturka, która np. odsyłałaby do większego formatu w galerii) piwa, obok butelka z opartym o nią kapslem byłoby znacznym uatrakcyjnieniem działu Browary zarówno dla chcących kupić piwo w sklepie, jak i kolekcjonerów.
    Oczekiwałbym odpowiedzi ARTa, co o tym myśli, propozycji jak powinno wyglądać zdjęcie - kompozycja (na białym tle, czy "w tak pięknych okolicznościach przyrody"), wymiary (zarówno miniaturki jak i zdjęcia bazowego) no i sposobów publikacji. Zdaje sobie sprawę, że praca jest dość syzyfowa, ale myślę, że dzięki takiej nieustającej akcji Browar by wypiękniał, zyskał na funkcjonalności i stał się bardziej atrakcyjny, zwłaszcza dla mniej aktywnych użytkowników. Co o tym sądzicie?
    blog.kopyra.com
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    no cóż nie każdy ma dobry aparat i mozliwości by zrobić tak dobre zdjątka jak czasem są zamieszczane, ale pomysł do naśladowania. tylko co na to ART?

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Ja również popieram ten jakże dobry pomysł. Na ile będę mógł na tylę się do niego przyłożę
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • ronin
        Senior
        • 10-2004
        • 154

        #4
        Ja tez w miare mozliwosci moge pomoc

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          #5
          To bardzo dobry pomysł. Właśnie w tym są duże braki, warto to nadrobić. Niedługo dokonam zakupu cyfraczka wiec będe mógł trzaskać foty dowoli. Podpisuje się pod tym "niegiema i ręcyma"

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            #6
            Spróbuję pomóc. O ile zdjęcia z telefonu wystarczą.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Daje więc moją pierwszą propozycję:
              http://browar.biz/piwo.php?id=1330 -piwo
              http://browar.biz/galeria.php?id=4377&s= -zdjęcie

              Ale nie wiem czy taki format i jakość jest odpowiednie ??

              Drugie moje zdjęcie piwa jest chyba jeszcze gorsze
              http://browar.biz/piwo.php?id=1551 -piwo
              http://browar.biz/galeria.php?id=4380 -zdjęcie

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Dlatego właśnie dobrze, zeby się ART w temacie wypowiedział, no i przy zamieszczaniu zdjęcia trzeba wziąć pod uwagę, ze miniaturka będzie pomniejszona, warto wiec wcześniej się zastanowić czy coś na niej będzie widać. Wydaje mi się, że jasne tło jest niezbędne w takich fotkach, no i ogólnie chodzi o to, żeby zdjęcia były jak najlepsze, ostre, dobrze skomponowane. Choć z drugiej strony IMO lepsze takie niż żadne.
                Last edited by kopyr; 16-07-2005, 15:06.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Decyzja Arta jest niezbędna, serwer ma jakąś tam fizyczną wielkość, więc trzeba mieć jasność, ile śmieci można na niego wrzucić. Zdjęcia o jakości wyżej prezentowanych oczywiście odpadają, jeśli coś mamy zrobić, to zróbmy to porządnie. Dyskwalifikuje to również zdjęcia wykonane przy pomocy telefonu. Właściwie tylko fotki z matrycy powyżej 3 Mp, odpowiednio obrobione, nadają się do pokazywania (hmm, mnóstwo rzeczy powilnno wylecieć z galerii).

                  Comment

                  • joelka
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 817

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    Świetnie ci to wyszło. Różowe piwo

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                      Świetnie ci to wyszło. Różowe piwo
                      Stąd odpowiednia emotikonka to jakości zdjęcia

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Jestem ZA.Sam udzielam się na forum od niecałych 3 miesięcy i zawsze staram się dołączyć foto do piwka (jeżeli go niema) .Jakość czasami bywa różna ale zawsze widać jak wyrób dany wygląda.Można się zastanowić czy musi być to akurat piwko nalane w szkło ,obok butelka i kapselek.Mam dużo fotek buteleczek jeszcze przed konsumpcją.I są to "oryginały" zrobione osobiście a nie jakies obrazki ściagniete z netu
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          Muszę powiedzieć że jak najbardziej byłbym zainteresowany pomocą z Waszej strony jeśli chodzi o uzupełnianie zasobów zdjęciowych w dziale piwnym (zresztą nie tylko) i cieszę się że są chętni do pomocy - dziękuję

                          W przypadku wykonywania zdjęć piw które obecnie powolutku ale sukcesywnie zamieszczam wyszedłem z założenia że każde piwo powinno być sfotografowane w podobnych warunkach, w neutralnym otoczeniu żeby zminimalizować wpływ czynników że tak to niezręcznie ujmę nadmiernie "subiektywizujących" odbiór oglądającego (czyli jakieś pstrokate tła, nienaturalne oświetlenie, szkło firmowe, szkło nieadekwatne do gatunku, etc.).

                          Jeżeli ktoś jest w stanie sprostać tym (niestety jestem świadom tego) dość sporym wymaganiom - zapraszam do wspólnego działania

                          przykładowe zdjęcia:

                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            No zgoda, poprzeczka naprawdę wysoko zawieszona, nie wiem czy udałoby mi się sprostać, ale... Myślę, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy lepiej mieć 10% zdjęć high quality czy może 50% przyzwoitej jakości. Widziałbym to tak, użytkownik publikuje zdjęcie spełniające pewne okrojone kryteria czyli, dobrej jakości (ostre, dobrze oświetlone), na białym tle, w odpowiednim szkle. ART decyduje czy zdjęcie spełnia minimum, podczepia zdjęcie do piwa w dziale browary, albo nie - wtedy pisze "sorry master, no bonus" i zdjęcie kasuje. Kiedy ART albo ktoś inny z użytkowników zrobi lepsze zdjęcie, dokonuje się podmiany. Zgadzam się, ze to jest dodatkowa robota dla ARTa, ale przecież i tak zdjęcia trzeba by co jakiś czas aktualizować, zmieniają się etykiety, kapsle, butelki, a czasem samo piwo. Sądzę, że w proponowanym przeze mnie systemie jesteśmy w stanie zmniejszać braki fotek w znacznie więkzym tempie.
                            Drugą sprawą jest sposób w jakie użytkownicy mieliby publikować te zdjęcia, żeby było to wygodne dla ART, a jednocześnie niepotrzebnie nie obciążało serwera.
                            Sprawa trzecia to wymogi techniczne co do pliku, rozmiar, waga, rozdzielczość itp.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #15
                              Pomysł popieram -sam też kiedyś wpominałem o braku fotek przy opisach piw.
                              Zastanawiam sie jednak czy konieczne jest robienie fotki samego piwa ?
                              Nie kwestionuje takiej potrzeby , ale czy napewno to musi byc obowiązkowe ?
                              Doskonale przecież wiemy że większość piw w przeźroczystym szkle wyglada dokładnie tak samo. Na takiej fotce i tak przede wszystkim zwracamy uwagę na opakowanie i szkło w którym jest piwo. Spis piw danego browaru jest chyba po to , aby każdy niezorientowany mógł dowiedziec się co jest ( lub było ) produkowane i jak to wygląda.
                              Dlatego też myślę że do opisów powinny być zamieszczane fotki przede wszystkim z opakowaniami ( butelki , puszki itp ) co pozwoliło by na poszukiwanie danego piwa przez osoby które np jeszcze nie miały okazji go spróbować. Jeśli na fotce byłoby dodatkowo piwo w szkle , byłoby jeszcze lepiej ....
                              A może poprostu podczas oceniania wystarczy chociaż dać odnośniki do zamieszczonych już fotek w dziale "Kolekcjonerstwo"? Przecież tam jest juz całkiem pokaźny zbiór do wykorzystania...
                              PS. W miarę mozliwości oczywiście też postaram się przyłączyć do tej akcji.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎