Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja "zrób zdjęcie piwu" czyli uzupełnienie braków fotek w dziale browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10385

    #16
    Pomysł ARTA jest chyba w niewielkim stopniu wykonalny.Jego fotki to "arcydzieła".
    Uważam ze najważniejsza jest jakość i dobre oświetlenie.
    Last edited by sibarh; 18-07-2005, 10:15.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19177

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Stąd odpowiednia emotikonka to jakości zdjęcia
      te zdjęcia nadają się do wywalenia, a nie do umieszczania ich w galerii!! kasować takie fotki, bo to bez sensu. takich badziwi to mogłem nawrzucać garściami.

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #18
        Faktycznie jak chcemy już coś robić to należy zrobić to porządnie. Przygotować odpowiednio tło i oświetlenie i nie aparatami z telefonów komórkowych!

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          te zdjęcia nadają się do wywalenia, a nie do umieszczania ich w galerii!! kasować takie fotki, bo to bez sensu. takich badziwi to mogłem nawrzucać garściami.
          Co prawda sam je zamieściłem ale nie obraże się jakby faktycznie je Art usunął.

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Mistrzu
            Senior
            • 08-2003
            • 750

            #20
            Pytanie o warsztat ARTa

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
            W przypadku wykonywania zdjęć piw które obecnie powolutku ale sukcesywnie zamieszczam wyszedłem z założenia że każde piwo powinno być sfotografowane w podobnych warunkach, w neutralnym otoczeniu żeby zminimalizować wpływ czynników że tak to niezręcznie ujmę nadmiernie "subiektywizujących" odbiór oglądającego (czyli jakieś pstrokate tła, nienaturalne oświetlenie, szkło firmowe, szkło nieadekwatne do gatunku, etc.). Jeżeli ktoś jest w stanie sprostać tym (niestety jestem świadom tego) dość sporym wymaganiom - zapraszam do wspólnego działania
            przykładowe zdjęcia:

            http://www.browar.biz/galeria.php?id=4523

            Ja mógłbym już zacząć pomagać przy robieniu zdjęć, ale chciałbym poznać warsztat ARTa. Jak powstają powyższe zdjęcia? Co służy za tło? Jakiego rodzaju światłem operuje autor? Jak powstaje gładki a zarazem z głębią drugi plan? Co z ostrością fotografowanych piw? itd.

            Comment

            • strzelczyk76
              Senior
              • 11-2003
              • 823

              #21
              Art fotografuje lustrzanką, więc jeśli nie ma się lustrzanki lub chociaż dobrej hybrydy - to nie ma co kombinować. Jeśli ma się już coś z manualnymi ustawieniami - to można się pobawić z głębią ostrości (przysłona, czas naświetlania), pomiarem światła, ręcznym balansem bieli i ręcznie nastawianą ostrością, jeśli tylko automatyka - to o takie zdjęcia jak Arta - będzie bardzo ciężko.
              NORMALNOŚĆ



              Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23811

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mistrzu
                Ja mógłbym już zacząć pomagać przy robieniu zdjęć, ale chciałbym poznać warsztat ARTa. Jak powstają powyższe zdjęcia? Co służy za tło? Jakiego rodzaju światłem operuje autor? Jak powstaje gładki a zarazem z głębią drugi plan? Co z ostrością fotografowanych piw? itd.
                oczywiście służę pomocą, w uproszczeniu potrzebne są:

                - dwie płyty styropianowe, najlepiej opięte białym materiałem, tak, by ich faktura nam nie przeszkadzała
                - aparat (najlepiej na statywie) z odpowiednio ustawioną głębią ostrości (trzeba pokombinować by tło było przyjemnie rozmyte, by nie bawić się później w programie do obróbki)
                - światło - albo dzienne albo sztuczne, w pierwszym przypadku walczymy z ewentualnymi refleksami - (można powiesić prześcieradło na oknie ) , w drugim z nienaturalną barwą zdjęcia. lampa błyskowa wprost skierowana na fotografowane piwo - odpada.

                zresztą spróbuję zrobić zdjęcie żeby wizualnie było wiadomo o co chodzi.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #23
                  No to chyba zaczniemy budować studia fotograficzne według standardu browaru.biz
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Mistrzu
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 750

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                    No to chyba zaczniemy budować studia fotograficzne według standardu browaru.biz

                    A żebyś wiedział Adamie Szesnasty.
                    Dziękuję ART za informacje.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23811

                      #25
                      jak to wygląda

                      jak widać na załączonym zdjęciu - warunki są prymitywne. Jednakże wiele nie trzeba ani czasu na rozstawienie tego na biurku, ani wcześniej na przygotowanie tła z płyt styropianowych.

                      korzystam także z jako takiej "komory" z dodatkowym oświetleniem, ale jest za dużo roboty przy rozstawianiu tego całego sprzętu i na co dzień korzystam z szybszego rozwiązania (jak na zdjęciu), gdzie trzeba później troszeczkę więcej pogrzebać w programie graficznym.

                      jak widać okno mam z lewej strony i można to zauważyć na zdjęciach piw wykonanych w świetle dziennym (np. Żywe).
                      Attached Files
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23811

                        #26
                        jak bardzo widoczna jest różnica między zdjęciem ze światłem naturalnym, które nie zostało rozproszone a zdjęciem ze sztucznym oświetleniem odbitym można obejrzeć porównując dwie fotki:


                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          Płytę styropianową mam. To już tak jakbym miał małe studio a'la browar.biz w domu
                          Zobaczymy jakie będą efekty. No to pstryk...
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Mistrzu
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 750

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                            jak bardzo widoczna jest różnica między zdjęciem ze światłem naturalnym, które nie zostało rozproszone a zdjęciem ze sztucznym oświetleniem odbitym można obejrzeć porównując dwie fotki: http://www.browar.biz/galeria.php?id=4737
                            http://www.browar.biz/galeria.php?id=4729
                            Mam kolejne dwa pytania:
                            1. w jakiej odległości stawiasz statyw od fotografowanego produktu
                            2. światło, którym doświetlasz plan - jak go uzyskujesz (rodzaj) oraz co nim oświetlasz (na co kierujesz)?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23811

                              #29
                              odległość - jak sobie używam ostatnio zenitowskiego Heliosa 58mm - no to w przypadku tej ogniskowej kadr wypełniony jest w pełni przy odległości ok. 100- 130 cm. Przysłonę ustawiam w okolicach max f4. ale to wszystko zależy od tego jaki sprzęt ma się w posiadaniu.

                              światło - jeżeli już korzystam z dodatkowego światła to mam pod ręką lampę halogenową 500w jako dopalacz Zresztą nie jest to idealne rozwiązanie - ale jak na razie eksperymentuję z różnym oświetleniem. w takim wypadku trzeba albo dobrze ustawić sobie balans bieli w aparacie albo bawić się później w intensywną korekcję kolorów w programie graficznym (czasem wystarczy ograniczyć sie do opcji pt. [Auto] Levels). obecnie i tak w większości wykorzystuję światło dzienne do piwnych zdjęć
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23811

                                #30
                                żeby nie było że mam jakieś niemożliwe do spełnienia wymagania - chętne osoby niechaj po prostu zamieszczą w tym temacie swoje propozycje zdjęciowe - spróbujemy dojść do ustalenia złotego środka.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎