Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja "zrób zdjęcie piwu" czyli uzupełnienie braków fotek w dziale browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #31
    Niezłe laboratorium sobie rozstawiasz Arcie
    Ostatnio robiłem zdjęcia na tle ściany o niesprecyzowanym kolorze (można go sprecyzować jako kolor soku z cytryny) oraz na pomarańczowym blacie. W dodatku zawsze robię zdjęcia bardzo późnym wieczorem czyli w sztucznym świetle. Dlatego czasem z kolorami dzieją się rzeczy dziwne. Postaram się zrobić jakieś zdjęcia na tle białej lodówki ustawiając piwo na jakimś białym kartonie - może efekt będzie lepszy niż np. tutaj.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #32
      Mam nadzieję, że te plany nie zaowocują wymiecieniem z browar.biz zdjęć tego typu , bo jak każdy zacznie robić na białym tle to będzie trochę nudno.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        #33
        też tak sądzę, tu chodzi jednak tylko o fotografie do oficjalnej "metryczki" danego piwa, gdzie chciałbym zachować hm, chłodny profesjonalizm
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #34
          Wiem i słusznie, tylko po prostu istnieje ryzyko, że zaraz wszyscy zaczną dążyć do ideału
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #35
            Takie ryzyko istnieje i bez tego tematu swoją drogą zawsze można zaproponować coś dla przeciwwagi
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Hm. Niezła myśl, np. dział w galerii pt. "Najbardziej zwariowane zdjęcie piwa", co Wy na to?

              Ale już się więcej nie wtrącam, bo to już osobny temat. No, właściwie, to go rzucę, a co
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Rolek
                Senior
                • 08-2001
                • 1038

                #37
                Odświeżenie tematu

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                Hm. Niezła myśl, np. dział w galerii pt. "Najbardziej zwariowane zdjęcie piwa", co Wy na to? (...)
                A my na to, że odświeżamy
                Trafiłem wczoraj na ciekawą stronę. Zdjęcia nie przedstawiają co prawda piwa jako takiego, ale chyba takiego piwa jeszcze nie oglądaliście.

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
                  A my na to, że odświeżamy
                  Trafiłem wczoraj na ciekawą stronę. Zdjęcia nie przedstawiają co prawda piwa jako takiego, ale chyba takiego piwa jeszcze nie oglądaliście.
                  Było, panie, było

                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Rolek
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 1038

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                    Łaaaa... Jakbym przed każdym postem miał sprawdzać, czy już nie było...
                    Dobrze, że napisałem chyba

                    Comment

                    • Piotras
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 307

                      #40
                      Dobra ale ciagnąc temat zapytam o rady dla posiadaczy cyfrówek- wiem że do lustrzanek to raczej nie podskoczymy (zwłaszcza cyfrowych lustrzanek) ale może jednak jakieś rady.(?) Generalnie to chyba najwiekszy problem to odbicia lampy na butelce- brak lampy sprawia że zdjecia są nienaturalnie ciemne( przy sztucznym oświetleniu wieczorem), lampa zaś odbija sie od butelki- wiec i tak źle i tak niedobrze. Tu ostatnio zrobione:
                      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                      Sami widzicie- cienie sie jakieś porobiły, załamania swiatła, a samo foto mimo 4 Mp aparatu wyglada nieostro. (Ogólnie kaszan)Wiem że nad tłem bedę musiał popracować- i chyba zmontuje ten steropianowy zestaw Arta.Ale jak macie jakies pomysły albo doswiadczenie to zapraszam do podzielenia sie.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #41
                        Lampy na pewno nie można używać jeśli zdjęcie ma jakoś wyglądać. Najlepszym rozwiązaniem jest statyw i długi czas naświetlania.

                        Comment

                        • Rolek
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 1038

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
                          (...)
                          Ale jak macie jakies pomysły albo doswiadczenie to zapraszam do podzielenia sie.
                          Polecanym rozwiązaniem jest namiot bezcieniowy. Coś na kształt wigwamu, metr średnicy, półtora metra wysokości. Można kupić na Allegro, ale samodzielnie wykonany po pierwsze jest tańszy, po drugie jest taki jaki chcesz (wymiary). Mój namiot uszyty został przez Luśkę z podwójnie złożonej, białej geowłókniny, zakupionej w LerłaMerlę za 15 złotych (3 zł/metr). Podłogę namiotu rozpiera w okręgu wyszukany w piwnicy hula-hop.
                          Całość podwieszona jest do statywu; z równym powodzeniem można podwiesić choćby pod żyrandolem.
                          Jako oświetlenie - dwa 100 W halogeny. Ideałem są trzy, ale te dwa które wyhaczyłem w promocji były ostatnie .
                          Jako źródło wiedzy, polecam to forum.

                          Comment

                          • Piotras
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 307

                            #43
                            Dzięki za link- przyda sie na pewno,będę coś kombinował z namiotem albo parasolkami fotograficznymi. Narazie dysponuje jedną lampą 500 W (halogen) taką budowlaną i może coś z tego wyjdzie. W każdym razie pracuje nad jakością...

                            Comment

                            • boku
                              Senior
                              • 09-2002
                              • 444

                              #44
                              rozdzielczość

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                              Właściwie tylko fotki z matrycy powyżej 3 Mp, odpowiednio obrobione, nadają się do pokazywania ).
                              Może się nie znam na fotografii, ale nie potrafię zrozumieć jak zdjęcie w naszej galerii może mieć maksymalne rozmiary 500 na 600 pikseli i niezbędny jest aparat ponad 3 Mega. To przecież 0.3 Mega, czyli dziesięć razy mniej.
                              Jak aparat ma bardzo dobrą optykę to i taka matryca wystarczy. Według mnie optyka to ponad 50% dobrego zdjęcia.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                #45
                                a wg mnie - 90% dobrego zdjęcia to umiejętności autora, reszta to technikalia
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎