Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja "zrób zdjęcie piwu" czyli uzupełnienie braków fotek w dziale browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #46
    A ja chcialbym delikatnie przypomniec, ze jest to forum milosnikow piwa a nie fotoamatorow
    Narzucanie wymagan : minimum 3 mln pikseli, biale tlo, naturalne swiatlo ( bez lampy blyskowej ), odpowiednie szklo itd. niszczy spontaniczna radosc zrobienia fotki piwa, ktore sie pije. Moim zdaniem powinno byc przede wszystkim czytelne i ladne.
    Ja zamieszczam zdjecia robione starym Canonem A60, ktory ma tylko 2 mln pikseli, z reguly pije piwo wieczorem wiec zawsze uzywam lampy blyskowej, a szkla to sie dorobilem takiego jak widac
    Frajde mam duza, choc tych surowych wymagan nie spelniam. I chyba glownie powinno tu chodzic o zabawe, bo super fotki mozemy sobie poogladac na stronach poszczegolnych browarow. Wasze zdrowie
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #47
      ale owe "surowe" założenia miały tylko dotyczyć zdjęć umieszczanych w "metryczce" danego piwa żeby zachować jednolity charakter. Mnie tam wielkość matrycy jest zupełnie obojętna jeśli spełnione są pozostałe warunki. przy większej matrycy po prostu łatwiej poradzić sobie z ewentualnym kadrowaniem, i ogólnie manipulacją obrazem.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Horse63
        Gość
        • 06-2006
        • 88

        #48
        Coś nikt ostatnio za zabierał głosu w tym temacie, a zaraz minie rok od ostatniego postu w tym wątku. Wszyscy robiący zdjęcia, powinni przeczytać ten temat, zanim zdecydują sie wrzucić fotkę piwa na forum. Niektóre zdjęcia są niestety, po prostu do .... dupy. A miały być przecież tylko ładne. Uwazam że niektóre osoby nie mają odpowiedniego obiektywizmu w ocenie swoich zdjęć. A wystarczy tylko popatrzeć na zdjęcia robione przez innych forumowiczów i porównać swoje "dzieło" z innymi fotkami, a wtedy na pewno nie zdecydują się na ich umieszczenie na forum. Chyba że uważają że lepsze takie niż żadne.
        Last edited by Horse63; 05-11-2006, 21:39.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #49
          Najpierw trza zdefiniować co to znaczy "ładne"
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Horse63
            Gość
            • 06-2006
            • 88

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            Najpierw trza zdefiniować co to znaczy "ładne"
            Żeby długo sie nie rozwodzić, proponuję porównać dwie fotki piwa np. w Czarnogórze( sa na szczęście tylko dwie). Jedno może nie jest rewelacyjne a w porównaniu z drugim jest super. Uwazam, że i te kiepskie też moze byc, ale powinno zostać "poprawione" lepszym zdjeciem (o ile ktoś posiada lub też zrobi lepsze foto w przyszłości) a te w naturalny sposób powinno zniknąć z forum.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Ustalenia poczynione w tym temacie dotyczyły polskich piw. Ponieważ moje umiejętności warsztatowe i sam warsztat nie spełniają tych ostrych kryteriów, więc powstrzymuję się od fotografowania polskich piwek. Natomiast zamieszczam zdjęcia piw zagranicznych. uważam, ze w tym wypadku jakość jest na drugim planie w stosunku do wartości informacyjnej, jaka niesie zdjęcie, czyli jak piwo wygląda, czego szukać w sklepie będąc.
              Uważam, ze zdjęcia o jakości jaką prezentują fotki np. sibarha w zupełności wystarczają. Staram się również, żeby moje zdjęcia były podobnej jakości, byłyostre i w miarę dobrze oświetlone. Podobnie oceniam zdjęcia Andiego, który sporo fotek zamieścił. Klasą samą dla siebie są zdjecia pezeta i borysko, no ale to już widać, ze to pasjonaci nie tylko piwa ale i fotografii. Ja się zaliczam tylko do tych pierwszych.
              Szczerzed mówiąc zaczynając ten temat miałem na myśli taką rzecz, żeby każde piwo (zwłaszcza polskie) miało swoją fotkę, albo lepszą, albo gorszą, ale żeby miało. Uważałem, ze wystarczającym sytemem weryfikacji bedzie jeśli zdjęcie lepsze zastępować bedzie zdjęcie gorsze. ART nie podzielił mojego zdania, w sumie go rozumiem, że nie chce dwa albo więcej razy wykonywać tej samej roboty, czyli podmieniać zdjęć. Jednak efekty są takiej jak widać, czyli, ze chyba zdecydowana większość piw w swojej metryczce nie posiada fotki. Co IMO jest sporym brakiem, i czasem trudno dane piwko znaleźć w sklepie, bo za bardzo nie wiedomo czego szukać.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #52
                Zapomniałeś o koledze Dreamerze. Też robi ładne fotki a dodatkowo "literacko" opisuje piwa. Myślę że niechcacy to moje poranne fotki( kilkanaście szt), sprowokowały Horsa63 do przypomnienia się w tym temacie. Fakt, niektóre zdjęcia czasami są kiepskie( mowa o piwach zagranicznych) bo:
                a) fotografujący robił to warunkach polowych i niestety nie miał warunków do zrobienia dobrych fotek ( sam wsadziłem ostatnio na forum kilka polowych fotek, robionych za granicą)
                b) nie przyłożył się do zdjęcia ( np. nie zapalił jednego swiatła więcej ( bo nie miał - trudno zrobić bez błysku dobre foto przy 40 vatowej żarówce ( wiem bo robiłem)
                c) dodatkowo zrobił to na "paskudnym" tle.
                d) albo poprostu odwalił fuszerkę
                Efekty niestety widać, choćby na fotkach które Horse63 podał za przykład, co jest ładne a co be.
                Uważam że należy poprawiać, złe fotki na lepsze a ART-owi zgłaszać np. na Pw co ew. należy usunąć ( fotki niestety zajmują sporo miejsca)
                Sam staram się zawsze zrobić jak najlepsze foto i póki będę miał co foćić ( czytaj pić) to będę to robił.
                P.s I będę w wątkach gdzie są kiepskie, niewyraźne fotki, wstawiał "ładniejsze" zdjęcia
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #53
                  temat faktycznie stary , ale ciagle aktualny - brak fotek przy opisach piw to naprawdę duzy minus.
                  Oczywista sprawą jest sprawa jakości fotek , jednak podobnie jak Kopyr uważam że czasami lepiej zobaczyc coś gorszej jakości , niz czekac miesiącami ( a moze i dłużej ) na pojawienie się fotki o odpowiedniej jakości.
                  Swego czasu podsuwałem pomysł wykorzystania działu kolekcjonerskiego do opisów piw. Mamy tam przecież zdjecia wielu etykiet , puszek , kapsli , podkladek itp. Moze więc utworzyć specjalne miejsce przy opisie danego piwa , w którym bedą linki do poszczególnych okazów związanych bezpośrednio z tym piwem ?
                  Wtedy mozna będzie czekać cierpliwie na odpowiednie zdjęcie na nagłowek opisu.

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
                    temat faktycznie stary , ale ciagle aktualny - brak fotek przy opisach piw to naprawdę duzy minus.
                    Oczywista sprawą jest sprawa jakości fotek , jednak podobnie jak Kopyr uważam że czasami lepiej zobaczyc coś gorszej jakości , niz czekac miesiącami ( a moze i dłużej ) na pojawienie się fotki o odpowiedniej jakości.
                    Swego czasu podsuwałem pomysł wykorzystania działu kolekcjonerskiego do opisów piw. Mamy tam przecież zdjecia wielu etykiet , puszek , kapsli , podkladek itp. Moze więc utworzyć specjalne miejsce przy opisie danego piwa , w którym bedą linki do poszczególnych okazów związanych bezpośrednio z tym piwem ?
                    Wtedy mozna będzie czekać cierpliwie na odpowiednie zdjęcie na nagłowek opisu.
                    Ponieważ minęło kolejnych kilka miesięcy , a w tym temacie zapanował mały zastój powracam do mojej propozycji.
                    Proszę o rozważenie utworzenia na początku opisu każdego piwa specjalnego miejsca ( np jako post nr 0 ) w którym byłaby możliwość wklejania linków do poszczególnych eksponatów z działu Kolekcjonerstwo - oczywiście tych bezpośrednio związanych z danym piwem.
                    Jeśli propozycja zostanie wdrożona do realizacji , zobowiązuje się ze swej strony "rozpracować" działy z puszkami , szklankami, kufelkami i pokalami. Jesli nie będzie chętnych to następne działy z Kolekcjonerstwa moge " rozpracować " w dalszej kolejności
                    A na zdjecie w nagłówku każdego opisu będzie można wtedy spokojnie czekać ...

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎