Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    są to po prostu statystyki na szybko zaadaptowane z poprzedniej wersji. w nowej wersji dziennika sporo się zmieniło stąd niektóre piwa nie są brane pod uwagę w obliczeniach.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      Na razie nie wnikam w wyliczanki bo faktycznie mogą być błędne. Ale to, że w zakładce browary nie występują domowe to już przegięcie. Rzecz dotyczy tylko roku 2006.
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
        no i za zdrowie Tego który to uczynił
        Coś czuję, że trochę zdrowia Art przez ten ruch raczej straci

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          też tak sądzę. już ledwie zipię
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4999

            Moze Ci to cos pomoze ART, ale do statystyki ogolnej nie sa dopisywane piwa dopisywane opcja "Kolejne piwo takie samo".
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
              Hurrrrra
              Są statystyki. Na razie nie sprawdzam na ile poprawne., gdyż jak napisał ART jest to wersja z błędami. Ale przynajmniej wiem, że popróbowałem piwa z 31 browarów polskich. Zdrowie ARTa

              Nie jest tak do końca jak piszesz. U mnie z browarów które piłem w tym roku nie został uwzględniony np. browar Staropolski. Tak więc może wypiłeś więcej niż to by wskazywała statystyka . Art proszę nie zrozum mnie źle, nie ma mowy o czepialstwie a jedynie o poinformowaniu o błedzie.
              Ps. Na tą chwilę w tym roku skosztowałem piwa z 49 browarów
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                U mnie jest parę bledów w statystykach np. pilem 3 piwa z Brovarii, a w statystykach ujęta są dwa. Tego typu bledów jest klika i nie znam żródla ich pochodzenia.

                Ale cieszę sie bardzo, że już są statystyki.
                ART wielkie dzięki i Twoje zdrowie
                Poszukuję

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  Dziennik piwny prowadzę dopiero od początku roku i dopiero od kiedy moge korzystać ze statystyk wiem po co to robię!
                  Podobnie jak Abernacka, bez czepialstwa opiszę znaleziony błąd. W zestawieniu browarów na ostatnim, 31 miejscu znalazł się Okocim z ilością 0,3l piwa. Ponieważ pamiętałem, że wypiłem 0,5l Zagłoby postanowiłem zajrzeć do wpisu. Okazało sie, że sie nie pomyliłem, wpisane było 0,5 litra. Z wpisu wyszedłem przez "zapisz zmiany" zmiany, choć żadnych zmian nie czyniłem i po ponownym wejściu do statystyk okazało się, ze browar Okocim zupełnie z nich zniknął i lista ma 30 pozycji. Ciekawostka...

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    Co prawda statystyki sa tylko zaadoptowane specjalnie "dla niecieprpliwych" i zawieraja błędy , ale są też i miłe niespodzianki. Dzięki innemu spsobowi wpisywania piw ( z bazy ) zmieniła się całkowicie opcja statystyk " Plato/ekstrakt" . Teraz dokładnie widać ile piw mam wypitych z poszczególną zawartościa ekstraktu !!! Jestem tym bardzo miło zaskoczony. Może kiedyś jak juz bedzie więcej czasu i statystyki przestaną być " przejsciowe" uda się zrobić coś podobnego dotyczącego zawartości alkoholu ? Ekstrakt nie zawsze jest podany , a alkohol zawsze.... ale to oczywiście dopiero wtedy jak znajdzie sie odpowiednia ilośc czasu ( odpowiadam sobie sam , aby nie trudzić nikogo )

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      Po wklepaniu kilku piw z EDI- ego, browar ten nie pojawił się w statystyce browarów DP. Oczywiście wiem, że to jest wersja przejściowa Dziennika

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        jeśli edytując wprowadzone piwo do DP wszystkie dane się zgadzają - to nie ma się czym martwić.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          To mnie ART uspokoiłeś

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            niezamaco
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19169

                              u mnie tak jest m.in. ze Starym Krakowem, którego przeliczyłem i porównałem.

                              Comment

                              • remfire
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1334

                                W DP rozrastaja sie nam listy piw przypisanych do poszczególnych browarów. W niektórych listy są już dość długie , bo z różnych względów piwa zmieniają nazwy , parametry, pojawiają się i znikają.
                                Pomyślałem więc ( zapewne nie ja pierwszy ) aby w jakiś sposób spowodować aby poszczególne listy się aktualizowały. Mam na myśli określenie czasu w jakim to piwo jest dostępne na rynku. Można przy nazwie piwa dodać daty : wpisania do bazy browarbizowej , oraz ostatniego zaznaczenia piwa jako wypitego przez jakiegokolwiek forumowicza ( np 2004.05.19 - 2006.06.15). W ten sposób byłby widoczny okres w jakim dane piwo funkcjonuje na rynku.
                                Można dawać tylko datę ostatniego zaznaczenia piwa jako wypitego przez jakiegokolwiek forumowicza , co też by dało obraz kiedy ostatnio piwo było dostępne ( np. 2006.06.15)
                                Można tez ograniczyć sie jeszcze bardziej np tylko do roku , albo do wytłuszczenia
                                ( zaznaczenia innym kolorem) piwa wypitego w roku bieżącym.
                                Dodatkową korzyścią takiego oznaczania piw byłoby ułatwienie sporządzania bazy piw do "Plebiscytu na piwo roku" - piwa wypite w danym roku można łatwo odszukać.
                                Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie jest to możliwe do wprowadzenia " od ręki" m.in. za sprawą braku czasu , ale może warto podyskutować na ten temat.
                                Last edited by remfire; 16-06-2006, 11:02.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎