Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt Browar.biz - Piwo roku 2006 - Komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    #31
    jest wybierane, opisałem to w tekście
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      jest wybierane, opisałem to w tekście
      A czy mógłbyś troszkę szerzej opisać "wagę kategorii"- chodzi o ilość piw w danej kategorii?
      Strasznie żem ciekaw jak będzie to liczone
      Poszukuję

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #33
        Zagłosowałam. Strasznie chciałam zagłosować na "Żywe niefiltrowane" i "Grudziądzkie niepasteryzowane", ale niestety ich nie piłam jeszcze i ręka mi zadrżała przed oszustwem
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #34
          na razie mogę napisać, że waga kategorii jest (będzie) ustalona na podstawie ilości miejsc do obsady i liczby piw w danej kategorii. ponieważ jeszcze mogą wypłynąć jakieś zmiany w zestawach piw/przyporządkowaniu nie mogę napisać konkretnie jakie są to wagi.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #35
            Także zagłosowałem. Szkoda, że na niektóre piwa ostatni raz ... (zamknięcie browarów).

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              na razie mogę napisać, że waga kategorii jest (będzie) ustalona na podstawie ilości miejsc do obsady i liczby piw w danej kategorii. ponieważ jeszcze mogą wypłynąć jakieś zmiany w zestawach piw/przyporządkowaniu nie mogę napisać konkretnie jakie są to wagi.
              Mam pewne wątpliwości co do sprawiedliwości takowego podejścia.
              Np. Smocza Głowa stoi na straconej pozycji, bo występuje w kategorii o małej wadze, ale przy założeniu, że otrzyma dużą ilość głosów może okazać się, że mała waga kategorii da jej przewagę.
              Mam wrażenie, że w poprzednich latach amberowski Koźlak wygrywał (przy całym ogromnym szacunku do jego jakości) dzięki wadze katgorii w której występuje.

              Proponuję inne rozwiązanie, wg mnie bardziej sprawiedliwe.
              Dogrwkę! W plebistycie wybierzemy 11 zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Dogrywka polegałaby na dodatkowym głosowaniu (powiedzmy przez 3 tygodnie) na PIWO ROKU. W tym głosowaniu możnaby głosować tylko na zwycięzców kategorii.
              Ma to swoje wady, bo ciężko jest wybrać spośród 11 kompletnie różnych piw to najlepsze, ale za to pozwala oddać głos na to, które moim zdaniem jest właśnie tym naj.

              Nie etycznym jest zmiana regulaminu w tym roku, ale może w przyszłym, jeśli oczywiście pomysł zostanie zaakceptowany przez Ciebie, no i Forumowiczów
              Poszukuję

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                Mam pewne wątpliwości co do sprawiedliwości takowego podejścia.
                Np. Smocza Głowa stoi na straconej pozycji, bo występuje w kategorii o małej wadze, ale przy założeniu, że otrzyma dużą ilość głosów może okazać się, że mała waga kategorii da jej przewagę.
                Mam wrażenie, że w poprzednich latach amberowski Koźlak wygrywał (przy całym ogromnym szacunku do jego jakości) dzięki wadze katgorii w której występuje.
                ot, wcześniej waga kategorii nie była w ogóle brana pod uwagę, wyłącznie liczba głosów. Amber Koźlak nie zwyciężył rok temu.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                  ot, wcześniej waga kategorii nie była w ogóle brana pod uwagę, wyłącznie liczba głosów. Amber Koźlak nie zwyciężył rok temu.
                  Jak to?
                  Koźlak 416
                  Miodowe 415
                  Last edited by Bombadil13; 16-02-2007, 19:30.
                  Poszukuję

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #39
                    coś mię-się popierniczyło. niezależnie od tego waga nie była brana pod uwagę, bo nie została ustalona z powodu braku czasu.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      coś mię-się popierniczyło. niezależnie od tego waga nie była brana pod uwagę, bo nie została ustalona z powodu braku czasu.
                      Nadal twierdzę, że pomogła kategoryzacja.
                      Zarówno Koźlak jak i Miodowe nie miały zbyt trudnej konkurecji w swych kategoriach(zwłaszcza Miodowe, które swe drugie miejsce zawdzięcza tylko temu, że w swej kategorii było bezkonkurencyjne). Co innego Lwówek i Zywe, które zwyciężyły w o wiele silniejszych kategoriach i miały by szansę w takiej formule jak ja zaproponowałem.
                      Last edited by Bombadil13; 16-02-2007, 19:43.
                      Poszukuję

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        #41
                        każdy ze sposobów ma swoje ułomności. na razie pozostaje tak jak jest, z uwzględnieniem wagi kategorii. dorzucam jednak dodatkowy warunek, że waga kategorii zostanie ustalona już po zakończeniu plebiscytu - na podstawie liczby piw na które zagłosowano w danej kategorii (liczność wpływa na zwiększenie wagi) oraz liczby miejsc do obstawienia (większa liczba miejsc do obstawienia wpływa na zmniejszenie wagi).
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          każdy ze sposobów ma swoje ułomności. na razie pozostaje tak jak jest, z uwzględnieniem wagi kategorii. dorzucam jednak dodatkowy warunek, że waga kategorii zostanie ustalona już po zakończeniu plebiscytu - na podstawie liczby piw na które zagłosowano w danej kategorii (liczność wpływa na zwiększenie wagi) oraz liczby miejsc do obstawienia (większa liczba miejsc do obstawienia wpływa na zmniejszenie wagi).
                          Masz w 100% rację i oczywiście głos decydujący, ja poddałem tylko pomysł pod dyskusję na przyszły rok
                          Poszukuję

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            #43
                            Rozróżnienie browarów ze wzgledu na ich wielkość to dobry pomysł. Ale jak sie ma wielkość browaru restauracyjnego produkującego np. 1-2 tys hektolitrów piwa do browaru małego produkującego np 50 tys hl piwa w ciągu roku. Dostepność w obu przypadkach jest inna. W tym wypadku waga dla małych browarów powinnq być 1,5 a dla restauracyjnych 2,5.
                            Co Wy na to?
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #44
                              Ja bym wydzielił restauracyjne, bo ich produkty nie wychodzą poza lakal gdzie jest warzone piwo. Dostępność jest rzeczywiście istotna. Propozycja Krzysztofa zdąża w dobrym kierunku.
                              Last edited by e-prezes; 17-02-2007, 18:24.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                                Rozróżnienie browarów ze wzgledu na ich wielkość to dobry pomysł. Ale jak sie ma wielkość browaru restauracyjnego produkującego np. 1-2 tys hektolitrów piwa do browaru małego produkującego np 50 tys hl piwa w ciągu roku. Dostepność w obu przypadkach jest inna. W tym wypadku waga dla małych browarów powinnq być 1,5 a dla restauracyjnych 2,5.
                                Co Wy na to?
                                Taki EDI warzy mniej piwa niż Bierhalle, więc siłą rzeczy jest mniej dostępny niż Bierhallowe produkty a dostałby przy takim założeniu mniej punktów. Dla restauracyjnych browarów nie będzie większej wagi tym razem. inna sprawa jest taka, że gdyby browary prezentowały informację o wielkości swej produkcji z roku poprzedniego ułatwiałoby prowadzenie tego Plebiscytu i zastosowanie wagi dla każdego browaru w zależności od wielkości produkcji a przez to dostępności. Ponieważ tak sielankowo jak na razie nie jest, zmian wag nie będzie. przynajmniej nie tym razem.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎