Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo roku 2007 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Piwo roku 2007 - komentarze i uwagi

    2008.01.20:

    W tym temacie zapraszam do komentowania Plebiscytu na Piwo Roku 2007. Podstawowe informacje na temat Plebiscytu znajdziesz tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=76580

    Po długich namysłach piwa z niedawno zamkniętych browarów, także zostały uwzglęnione w Plebiscycie.

    -----------------------------------------------

    2008.01.11:

    Dzięki aktywistom, którzy pomagali mi pilnie w ustaleniu dostępności sporej grupy piwek powstała jako taka wersja wstępna formularza głosowania - dla naszego dorocznego browarbizowego Plebiscytu na Piwo Roku:



    Bardzo bym prosił o zerknięcie:

    - czy nie ma na liście jakiś brakujących piw, które powinny się tam były znaleźć;
    - czy są dobrze przyporządkowane do danych kategorii;
    - czy nie brakuje co gorsza jakiegoś browaru;
    - czy formularz działa prawidłowo (uprzedzam że linki do tematów jeszcze nie są wstawione);

    Piwa z zamkniętych w ubiegłym roku browarów (Żnin, Północny, Jurand) i "browarów" (Stary Kraków) nie biorą udziału w Plebiscycie. Tak samo piwa z Połczyna, gdyż wszystko wskazuje na to że wprowadzone do naszej bazy piwa w 2007r. pochodzą z Czech.

    W stosunku do zeszłego roku dodałem dodatkowe dwa miejsca dla piw pszenicznych i piw górnej fermentacji oraz nową kategorię Debiuty 2007 (3 miejsca, ale wyróżnione będzie tylko pierwsze miejsce).

    Moc oddawanych głosów na dane piwa jest korygowana o wagę:
    0,75 - dla piw z dużych browarów
    1,00 - dla piw ze średnich browarów
    1,25 - dla piw z browarów małych oraz browarów restauracyjnych

    Aha, osoby zarejestrowane po 31.12.2007 lub mające przed tą datą mniej niż 2 posty/oceny muszą poczekać do następnego Plebiscytu na udział.

    To tak wstępnie. Na razie proszę zerknąć czy wszystko jest jak należy (na pewno nie )
    Last edited by ART; 21-01-2008, 02:55.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Nie widzę Fratera Pszenicznego...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Nie bardzo rozumiem dlaczego piwa z zamkniętych browarów nie biorą udziału? Skoro były warzone w 2007 i w tym roku dostępne, to niby dlaczego nie miałyby wystartować. Może dlatego, że w razie miejsca na podoum nie byłoby komu wręczyć dyplomu?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie bardzo rozumiem dlaczego piwa z zamkniętych browarów nie biorą udziału? Skoro były warzone w 2007 i w tym roku dostępne, to niby dlaczego nie miałyby wystartować. (...)
        Tez tego nie rozumiem, powinny być w spisie z prostej przyczyny, jeśli komuś smakowały najbardziej w obrębie danego gatunku i chciałby na nie oddac głos to powienien mieć taką mozliwość. Tym bardziej, że były na rynku w 2007 roku.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Stasiek
          Senior
          • 02-2007
          • 608

          #5
          Część piw miodowych jest w kategorii "piwa specjalne", a część w "piwa aromatyzowane". Czy to specjalnie?
          Jak dla mnie, to np. Miodowe z Ciechanowa jest bardziej "specjalne" niż "aromatyzowane".

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Aromatyzowane - bo miód jest dodawany do już gotowego piwa.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Nie mogę dodać piw w kategorii DEBIUT jeśli wcześniej wybrałem je w innej kategori...
              Last edited by Pendragon; 11-01-2008, 10:53.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie mogę dodać piw w kategorii DEBIUT jeśli wcześniej wybrałem je w innej kategori...
                ten błąd jest do poprawki.

                Pszenica z br. Belgia uwzględniona.

                co do kwestii nieczynnych browarów - powstałoby kuriozum związane np. z Reginą i Viflingiem - ich piwa także trzeba by uwzględnić, bo choć w 2007r. same browary nie były czynne, to jeszcze styczniu 2007 można było kupić ich piwa. Poza tym nie podejmę się oceny jakie piwa były dostępne z br. Północnego, bo ten cały interes wydaje się być szemrany A najważeniejsze - nie pastwmy się nad umarłymi - dyplomy im już niepotrzebne. Dajmy szanse żywym.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Co innego Vifling, który już nie warzył w 2007, a co innego Jurand, który jeszcze istniał fizycznie i produkował na początku ubiegłego roku. A jeszcze bardziej "co innego" Stary Kraków, który działał jeszcze dłużej. Takie jest moje zdanie, a co zrobi dyrekcja... zobaczymy

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co innego Vifling, który już nie warzył w 2007, a co innego Jurand, który jeszcze istniał fizycznie i produkował na początku ubiegłego roku. A jeszcze bardziej "co innego" Stary Kraków, który działał jeszcze dłużej. Takie jest moje zdanie, a co zrobi dyrekcja... zobaczymy
                    no co ja zrobiłem - to wiecie. Teraz mnie przekonajcie, że jestem w błędzie
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      Merytorycznie na pewno jesteś w błędzie - jeśli piwo było warzone w ub. r., to może być "Piwem roku 2007" i żadną logiczną konstrukcją obalić się tego nie da.

                      Natomiast trudno znaleźć sens praktyczny takiej decyzji - wręczanie dyplomów właścicielom/menedżerom b. browarów nie ma sensu: nikt nie napisze na metce od kiełbasy, że zakład zdobył wyróżnienie serwisu browar.biz w konkursie "Piwo Roku", ani nie powiesi dyplomu w atrium błyszczącego nowością apartamentowca. Nikt też nie pacnie się w głowę, w której błyśnie myśl "Ależ ja byłem głupi, że się na te tanie wina przerzuciłem! Wracam do warzenia!"...

                      Ostatecznie jednak dobrze by było, gdyby te piwa wzięły udział w konkursie; dla urealnienia jednak nie powinny być uwzględniane w ostatecznej klasyfikacji. Czyli, np. zobaczymy, że jurandowy Koźlak zająłby II miejsce, i tym bardziej nam żal...
                      Last edited by Wujcio_Shaggy; 11-01-2008, 14:33. Powód: zgubiłem jakże cenny kawałek myśli...
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        #12
                        skoro nie ma piw z browarów nieczynnych, to też nie powinno być piw już nieprodukowanych w 2007 jak np. Frater 7,6 - bo po co komu nagroda za nieistniejący produkt

                        ja widzę takie rozwiązanie - piwa z browarów zamkniętych są, można na nie głosować, ale nie są brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej i rozdawaniu dyplomów - czyli np Jurand Mocne zajmuje 2. miejsce ale w klasyfikacji generalnej 2. miejsce otrzymuje pierwsze piwo za nim (oczywiście z czynnego browaru), a sam Jurand Mocny nie jest uwzględniany
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Merytorycznie na pewno jesteś w błędzie - jeśli piwo było warzone w ub. r., to może być "Piwem roku 2007" i żadną logiczną konstrukcją obalić się tego nie da.
                          O to to
                          Oceniamy piwa, ale przecież tak naprawdę pośrednio również ludzi, którzy je robili. Piwo robią (produkują) ludzie (technolodzy, marketingowcy itd.), a nie "browar". To efekty ich pracy będziemy oceniać. Nie widzę powodu, dlaczego mamy odmawiać technologowi z Juranda, Tomkowi Jabłońskiemu, czy komukolwiek innemu szansy na ocenę efektów jego pracy.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ostatecznie jednak dobrze by było, gdyby te piwa wzięły udział w konkursie; dla urealnienia jednak nie powinny być uwzględniane w ostatecznej klasyfikacji.
                          Bez sensu. Takie rozwiązanie określiłbym jako nostalgiczno-schizofreniczne
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #14
                            jeżeli sądzicie że rozwiązanie odmienne od proponowanego przeze mnie jest lepsze - teraz Wasza w tym głowa aby ustalić które piwa z browarów (nie wiem czy wymieniłem wszystkie):

                            - Jurand
                            - Żnin
                            - Regina
                            - Vifling
                            - Stary Kraków
                            - Goch (?)

                            były dostępne na rynku w 2007r. O ile ze Starym Krakowem sobie poradzę (E-prezes na pewno wie co i jak) to na ustalania reszty - sam nie mogę już poświęcić czasu, bo tego mi za dużo uciekło przy dotychczasowych pracach związanych z PR.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Stary Kraków kupowałem gdzieś w połowie roku w gdańskim Smaku.
                              Jurand był dostępny praktycznie przez cały rok, ostatniego (Miodowego Chillera) kupiłem 25 października 2007 roku w Krakowie oraz w listopadzie także w Smaku - miały datę przydatności 30.12.2007. Natomiast zapasy jurandowego Koźlaka wykończyłem między Świętami a Sylwestrem - miały datę 11.09.2007.
                              Moim zdaniem te piwa były dostępne, bo je piłem w 2007 roku:
                              Jurand, Bock Beer (Koźlak) - mam na myśli oryginał
                              Jurand, Heban - j/w
                              Jurand, Dublin
                              Jurand, Premium
                              Jurand, Mazurskie Mocne
                              Jurand, Chiller
                              Last edited by Pendragon; 11-01-2008, 16:56.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎