Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zalecenia do działu "piwo - gdzie"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Zalecenia do działu "piwo - gdzie"

    Mam propozycję, aby do posta z zasadami działu "piwo - gdzie" dołączyć informację z zaleceniami opisu sklepów i lokali, tak aby ten opis był czytelny i zawierał podstawowe informacje.


    Aby Twoje informacje były jak najbardziej czytelne dla innych użytkowników proponujemy zastosować się do poniższych wskazówek, jak powinien wyglądać opis sklepu czy lokalu

    Wspólne dla sklepu i lokalu gastronomicznego:
    1. Rodzaj obiektu (spożywczak, pizzeria, warzywniak, pub, restauracja, monopol itd)
    2. Opis położenia obiektu (na rogu, na odcinku między ul. x a ul. y, po tej czy tamtej stronie, w kamienicy, pawilonie, bramie, posiada szyld, neon z napisem itp informacje pomocne w znalezieniu sklepu)
    3. W miarę możliwości godziny otwarcia

    dla sklepu z ponadprzeciętnym wyborem piw
    4. Opis asortymentu:
    - piwa wymienione po myślniku, pogrupowane browarami;
    - jeśli zagranicznych nie jest dużo to pogrupowane krajami lub gatunkami
    - w miarę możliwości rodzaj opakowania: jeśli inne niż butelka 0,5 to można napisać w nawiasie (puszka, PET, 0,33 itp)
    - w miarę możliwości przykładowe ceny lub ogólna informacja drogo, tanio
    czyli przykładowo:
    - Perła: Chmielowa 2,20zł, Mocna (puszka), Goolman Gold 0,33
    - Ciechanów: wszystkie, cały asortyment
    - Amber: Kożlak, Żywe po 3,50zł
    - Brok Export (puszka)
    - Franziskaner jasny i ciemny, Erdinger po około 5-6zł
    - Lwowski Porter, Obołoń Magnat

    oczywiście trudno wymagać zapamiętania całego asortymentu, ale zawsze można sobie zapisać na kartce lub w komórce
    5. Inne informacje dotyczące sklepu (czy jest lodówka na niemasowe piwa, stosunek do butelek zwrotnych, obsługa, wystrój itd itp)

    dla lokalu gastronomicznego:
    4. Opis asortymentu piwnego (również po myślniku)
    - co jest lane i w miarę możliwości po ile
    - co w butelkach i w miarę możliwości po ile
    5. Opis asortymentu niepiwnego, czyli co można zjeść, czego się napić, jakie porcje, jakie ceny, czy dobre czy nie, co polecacie.
    6. Ogólny opis lokalu (wystrój, klimat, kategoria lokalu itp)



    może to być podanie w formie zalecenia lub nakazu - to już zależy od administracji i opiekunów onego działu
    chodzi mi przede wszystkim o to żeby opis był czytelny a przez to szybki do przyswojenia; żeby wybierając się do jakiegoś miasta nie tracić czasu na wczytywanie się w dziesiątki postów o sklepach czy lokalach, aby znaleźć ten w którym znajdę to, co mnie interesuje;
    ostatnio przeszukiwałem brzeskie i opolskie lokale, aby znaleźć taki w którym jest coś innego niż powszechna masówka i traciłem mnóstwo czasu na czytanie tego typu postów: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=54125; a wystarczyłoby tylko wymienić piwa po myślniku i straciłbym 3/4 czasu mniej; znacznie bardziej przejrzyste jest podanie informacji w takiej formie http://www.browar.biz/forum/showpost...86&postcount=5 niż w takiej http://www.browar.biz/forum/showpost...38&postcount=4 a czas potrzeby na napisanie jest podobny

    oczywiście uwagi mile widziane, póki co jest to wersja robocza - po wysłuchaniu zdania innych jużytkowników i ARTa napiszę wersję oficjalną
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    oczywiście jestem wdzięczny za powyższą propozycję, tyle że wszystko to będzie uwzględnione w dedykowanym dziale, którego debiut mam nadzieję już niedługo. Do ww zaleceń w formie standardowych postów jak znam życie mało kto będzie się stosował niezależnie od tego czy jest to przydatne.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      mam jeszcze jedną propozycję dla działu "piwo - gdzie?" mianowicie aby wydzielić z działu "puby zagraniczne" browary restauracyjne - najlepiej jako poddział nazwany "browary restauracyjne"
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
        mam jeszcze jedną propozycję dla działu "piwo - gdzie?" mianowicie aby wydzielić z działu "puby zagraniczne" browary restauracyjne - najlepiej jako poddział nazwany "browary restauracyjne"
        O to, to, to. W 100% popieram.
        blog.kopyra.com

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎