Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2008 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #31
    Nic nie ujmując piwu, to myślę, że duża część forumowiczów głosując na Granda, chciała w jakiś sposób uczcić pamięć o Simonie.
    Last edited by Pinio74; 19-03-2009, 08:49.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #32
      Miałem nadzieje, że Konstancin będzie wyżej.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
        wyniki ciekawe - najbardziej dziwi mnie tak wysoka pozycja ganda - w sumie piwo ok ale nie jest wybitne jak na portera ... o niebo bardziej pasuje mmi łódzki, witnicki lub cieszyński, ehh demokracja :P
        Nie do końca rozumiem Twoje zdziwienie. Grand ma o wiele lepszą dystrybucję niż np. Łódzki. Ponadto w przeciwieństwie do Łódzkiego można Granda wypić od razu po zakupie, a nie po rocznym leżakowaniu w piwnicy. Po drugie Amber ryzykował o wiele więcej wprowadzając drogiego w produkcji i akcyzie Granda, niż Konstancin wprowadzając Zdrojowe. Ponadto Konstancin IMO w Zdrojowym za bardzo się asekurował, 10-tka powinna mieć 4%, a nawet 3,8% alkoholu, Zdrojowe ma 4,4%. Dlatego IMO Grand był lepszym kandydatem na Debiut Roku. No i jak zauważyła Marusia wiele osób głosowało na Granda jako na dziecko Simona.
        Jedyne kategorie z których nie jestem w pełni zadowolony, to zwycięstwo Corneliusa przed Ciechanem Pszenicznym i Żywego przed Dawnym. No ale tutaj kluczową rolę odegrała znacznie lepsza dystrybucja.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • unkel
          Senior
          • 08-2008
          • 244

          #34
          A mnie zastanawia wysoka pozycja Eire 12. To piwo w ogóle jeszcze istnieje? Szkoda, że głosy na czarnkowskie piwa rozbiły się na dwa.
          Last edited by unkel; 19-03-2009, 10:32.

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
            A mnie zastanawia wysoka pozycja Eire 12. To piwo w ogóle jeszcze istnieje?
            Nie sądzę, żeby istniało. Moim zdaniem nie jest produkowane przynajmniej od 2006r.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Jedyne kategorie z których nie jestem w pełni zadowolony, to zwycięstwo Corneliusa przed Ciechanem Pszenicznym i Żywego przed Dawnym. No ale tutaj kluczową rolę odegrała znacznie lepsza dystrybucja.

              To tak jak ja. Z Ciechanem to może być tak z tego względu, że dopiero w drugiej połowie roku zaczął być dobry i może nie każdy miał okazję takiego pić
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Miałem nadzieje, że Konstancin będzie wyżej.
                I tak jest wysoko, jeśli wziąć pod uwagę dystrybucję.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Ja mimo wszystko jestem zaskoczony dobrymi wynikami Bierhalle Warszawa pomimo karnego obniżenia wagi dla tego browaru. Z niecierpliwością czekam na ujawnienie ilości głosów na poszczególne piwa w plebiscycie.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    W większości kategorii moi faworyci są gdzieś na podium. Jedynym zaskoczeniem dla mnie jest zwycięstwo Koźlaka z Bossa w kategorii "Piwa ciemne do 13°BLG". Nie piłem tego piwa, więc to nie jest zarzut do smaku, po prostu myślałem, że zasięg jego wystepowania jest dosyć ograniczony. A tu proszę, zwycięstwo.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja mimo wszystko jestem zaskoczony dobrymi wynikami Bierhalle Warszawa pomimo karnego obniżenia wagi dla tego browaru.

                      Eeeee.... Art chyba tylko groził?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        I tak jest wysoko, jeśli wziąć pod uwagę dystrybucję.

                        Za nisko
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #42
                          Ile znaczy dobra dystrybucja. Cieszy mnie, że 3 moje ulubione browary, a więc Amber, Ciechan i Konstancin znalazły się wysoko w rankingu.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Rycho_128
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 1039

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ile znaczy dobra dystrybucja. Cieszy mnie, że 3 moje ulubione browary, a więc Amber, Ciechan i Konstancin znalazły się wysoko w rankingu.
                            Amber, owszem, przynajmniej piwa z tzw. górnej półki (czyt. Grand, Koźlak, Żywe, Złote Lwy) dostępne są. U nas w Gdańsku pozostałe, no, może poza Hanzą, spoko też. Ciechan - no tu już gorzej, co prawda ja mam jako taki dostęp, ale są to pojedyncze sklepy (w Trójmieście może ze trzy-cztery. Z tego jeden typowo niszowopiwnomałobrowarowy od niedawna mam dosłownie o rzut beretem, to nowa inicjatywa), w wielu miejscach w Polsce nie ma. Ale Konstancin? U nas nie ma, nie wiem gdzie poza Warszawą, może Łodzię jest. Więc dobra dystrybucja? Chyba nie. Ja na Konstancin głosowałem - fakt, że nie na pierwsze miejsca, ale zawsze - bo akurat miałem okazję spróbować (ze zlotu miałem, potem ktoś ze stolycy przytachał) i tyle.
                            Gdański Browar WaRy
                            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #44
                              Hmm, nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź, aczkolwiek widocznie byłem za bardzo lakoniczny. Akurat zdaję sobie sprawę jak wygląda dystrybucja piw tych trzech browarów. I dlatego pewnie taki Cornelius jest przed Ciechanem Pszenicznym.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                #45
                                Jak dla mnie jest parę niespodzianek.
                                1. Jasne dolna fermentacja - wynik nie jest niespodzianką, ale uważam, że Ciechan po świetnej wiośnie był coraz bardziej nierówny i słabszy smakowo (a już beczkowy wręcz kiepski). Noteckie piłem rzadziej, ale też zaliczyło wpadki. Ja głosowałem na Janów JP (rewelacyjna końcówka roku) przed Zdrojowym niepast. (równy świetny poziom).
                                2. Jasne mocne dolna fermentacja - też bez niespodzianek, choć Dawne zawsze trafiałem zdecydowanie zbyt alkoholowe w smaku i nie głosowałem na niego (jako Szef Joli poleca na początku roku było lepsze).
                                3. Ciemne dolna ferm. - Koźlak Eksportowy z Bossa był momentami bardzo dobry i też na niego głosowałem (na 2 miejscu). Natomiast Eire 12 nie widziałem od dawna i chyba zgarnęło głosy 14-stki z Czarnkowa. Jak dla mnie największa wpadka konkursu. Ogólnie dość słabo obsadzona katergoria.
                                4. Ciemne mocne dolna ferm. - też głosowałem na Amberowskiego Koźlaka. Zaskakująco nisko Irish. Tu z kolei miałem pewne kłopoty bogactwa przy wyborze...
                                5. Portery - bez niespodzianek. Jak przewidywałem rozbiły się głosy na Bossa (po zsumowaniu byłoby 2 m.).
                                6. Ciemne górna fermentacja. Stouta Ciechanowskiego piłem ze 2 razy i zdecydowanie mi nie podszedł. Relakspol - znów rozbicie na 2 marki. Stout z GAB-a w porządku, ale na 1. miejscu głosowałem na "Czekoladowe" z Browaru na Jurze. Jak się porówna zwycięzcę kategorii z beczkowym Darkiem (czyli czekoladowym) to wynik naprawdę mocno dziwi... No ale wiem, że piwa z Ciechanowa kupić dużo łatwiej niż produkt dostępny tylko w paru knajpach w Krakowie.
                                7. Jasne górna ferm. - znów duże zaskoczenie z powodu zwycięstwa Kama Sutry. Ja głosowałem na Relakspol (beczkowy był genialny). Znów kłania się dostępność, bo butelkowy Relakspol górnej fermentacji to już nie było to...
                                8. Pszenice bez niespodzianek.
                                9. W specjalnych też głosowałem na Koreba.
                                11. Aromatyzowane - głosowałem na Ingwera (taki trochę patriotyzm lokalny), ale zwycięstwo Miodowego nie dziwi.
                                12. Debiut - wygrał niemal pewniak.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎