Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2008 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2770

    #61
    Właśnie w mojej skrzynce mailowej znalazłem wiadomość wysłaną z Browaru Ciechan, w której Pan Marek Jakubiak chwali się swoimi tegorocznymi "medalami".

    List otwarty prezesa Ciechana można zobaczyć na stronie Ciechana
    Ciechan Browarem Roku 2008

    A co do samego plebiscytu. Tak jak przypuszczałem Amber i Ciechan przodownikami.
    Szkoda Zdrojowego NP (to był mój faworyt do Debiutu Roku). Cieszy natomiast mnie bardzo zwycięstwo Koźlaka Eksportowego w kategorii Piwa ciemne dolnej fermentacji do 13° Blg
    Last edited by Pankracy; 21-03-2009, 11:54.

    Comment

    • Malina666
      Junior
      • 12-2008
      • 9

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
      Właśnie w mojej skrzynce mailowej znalazłem wiadomość wysłaną z Browaru Ciechan, w której Pan Marek Jakubiak chwali się swoimi tegorocznymi "medalami".

      List otwarty prezesa Ciechana można zobaczyć na stronie Ciechana
      Ciechan Browarem Roku 2008

      A co do samego plebiscytu. Tak jak przypuszczałem Amber i Ciechan przodownikami.
      Szkoda Zdrojowego NP (to był mój faworyt do Debiutu Roku). Cieszy natomiast mnie bardzo zwycięstwo Koźlaka Eksportowego w kategorii Piwa ciemne dolnej fermentacji do 13° Blg

      Co do przodowników - jest jeszcze browar restauracyjny Bierhalle z Arkadii.
      W punktacji taki lokal z tak dobrymi piwami nie ma szans na porównywalne wyniki z browarami uznanymi na forum za małe czy inaczej regionalne> Dostępność tych piw i skala produkcji jest nieporównywalna.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #63
        Nie powiedziałbym. Bierhalle ma dostęp do milionowego rynku potencjalnych klientów - którzy mieszkają w Warszawie lub do niej przyjeżdżają. Taki Bartek w Cieślach ma powiedzmy mniejsze szanse od takiej Bierhalle. Możnaby wymienić jeszcze z 10 takich browarków.
        Last edited by ART; 22-03-2009, 16:30.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
          Właśnie w mojej skrzynce mailowej znalazłem wiadomość wysłaną z Browaru Ciechan, w której Pan Marek Jakubiak chwali się swoimi tegorocznymi "medalami".

          List otwarty prezesa Ciechana można zobaczyć na stronie Ciechana
          Ciechan Browarem Roku 2008

          A co do samego plebiscytu. Tak jak przypuszczałem Amber i Ciechan przodownikami.
          Szkoda Zdrojowego NP (to był mój faworyt do Debiutu Roku). Cieszy natomiast mnie bardzo zwycięstwo Koźlaka Eksportowego w kategorii Piwa ciemne dolnej fermentacji do 13° Blg
          I to mnie właśnie wk*&^%^ W zeszłym roku było to samo. Czy ja powyżej podałem podsumowanie z którego wynika które piwo zostało piwem Roku a który browar został Browarem Roku wg naszego Plebiscytu? Nie. Jednak z uporem maniaka uprzedzają mnie browary z takimi informacjami a później jest kicha - bo akurat Ciechan się pomylił.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            I to mnie właśnie wk*&^%^ W zeszłym roku było to samo. Czy ja powyżej podałem podsumowanie z którego wynika które piwo zostało piwem Roku a który browar został Browarem Roku wg naszego Plebiscytu? Nie. Jednak z uporem maniaka uprzedzają mnie browary z takimi informacjami a później jest kicha - bo akurat Ciechan się pomylił.
            Jest tylko jedno rozwiązanie: wszystkie dane podasz razem, nie zostawiając nikogo w niepewności i co gorsza z domysłami...

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #66
              I o ile się nie mylę - to browar Ciechan nie jest pierwszym browarem który ma prawo używać marki Poznaj Dobrą Żywność - chyba takie prawo miał Amber - ale mogę się mylić...
              Last edited by iron; 24-03-2009, 13:14.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                I o ile się nie mylę - to browar Ciechan nie jest pierwszym browarem który ma prawo używać marki Poznaj Dobrą Żywność - chyba takie prawo miał Amber - ale mogę się mylić...
                Browar Amber w Bielkówku:
                Koźlak amber
                Piwo Żywe
                Złote Lwy
                Grand Imperial Porter

                źródło: Ministerstwo Rolnictwa
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • szefunio
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 481

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  I to mnie właśnie wk*&^%^ W zeszłym roku było to samo. Czy ja powyżej podałem podsumowanie z którego wynika które piwo zostało piwem Roku a który browar został Browarem Roku wg naszego Plebiscytu? Nie. Jednak z uporem maniaka uprzedzają mnie browary z takimi informacjami a później jest kicha - bo akurat Ciechan się pomylił.
                  Nie zgadzam się. Według moich wyliczeń Browar Ciechan otrzymał 19 punktów, które po pomnożeniu przez wagę /browar mały według browar.biz/ czyli 1,25 wynoszą 23,75 pkt. Natomiast pozostałe browary uzyskały mniej punktów. Browar Amber zajął drugie miejsce, otrzymując 20 punktów /jeżeli Grand Imperial Porter liczymy dwukrotnie/, które po pomnożeniu przez wagę /browar średni według browar.biz/ czyli 1 dają 20 pkt.

                  Nie wydaje mi się, żeby Twoje podsumowanie w tej kwestii różniło się od mojego, skoro każdy z forumowiczów może policzyć to sobie sam posługując się ogólnodostepnym regulaminem.

                  W każdym razie czekam na wyniki plebiscytu w kategorii piwo roku.
                  Robię to co lubię - produkuję piwo.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #69
                    Ano właśnie mylisz się - przedstawione do tej pory wyniki dla każdej kategorii obejmują nieskorygowaną o wagę kategorii liczbę punktów. Wspomniane zestawienie nie obejmuje także liczby głosów oddanych na dane piwa. Dodatkowo, zestawienie zawiera jedynie pierwsze dziesiątki. Itd, itp. To jest tak jakbym wyszedł z konkursu piwnego i szepnął słówko jednemu ze startujących iż jego piwo na pewno wygra bo mi akurat ono najbardziej smakowało (nie biorąc przy tym pod uwagę innych czynników wpływających na ogólną ocenę końcową). Dlatego nie podoba mi się że umieszczane są wyniki, których jeszcze nawet organizator nie przedstawił

                    Pełna informacja w jaki sposób jest obliczana liczba punktów dla tytułów Piwo Roku i Browar Roku jest przedstawiana dopiero w podsumowaniu i z tym dopiero można polemizować, można się z tym też zgadzać lub nie.

                    Algorytm rokrocznie delikatnie ewoluuje. Niemniej jednak zawsze ustalany jest przed dokonaniem podsumowania szczegółowego. Wagi kategorii są ustalane na podstawie sumarycznych wyników zbiorczych dla danej kategorii - bo inaczej się nie da - muszę poznać liczbę różnych piw na które oddano głosy (chodzi o dane na poziomie: w kategorii X wybrano 24 ze 100 możliwych do wyboru piw - i to załatwia jedno proste zapytanie do bazy danych).

                    Jeśli ktoś w to wątpi bo mu nie pasują wyniki - jest mi co najwyżej przykro.

                    Rokrocznie staram się aby nasza zabawa przebiegała w miarę gładko. W bieżącym nie ukrywam, że nie było za różowo, bo trochę zabrakło czasu na doszlifowanie kilku spraw: parę piw wylądowało nie tam gdzie trzeba, informacja opisująca Plebiscyt nie była wnikliwie przeze mnie sprawdzona żeby odzwierciedlała bieżące kwestie choćby wyliczania punktów dla tytułów BR i PR, nie zdążyłem nawet żadnej sensownej akcji reklamowej w browarbizie rozkręcić - ot Plebiscyt minął szybciej niż się obejrzałem. Za Plebiscytem stoi zresztą praca wielu społecznie udzielających się rąk, więc proszę spokojnie komentować niedociągnięcia.
                    Last edited by ART; 25-03-2009, 03:00.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie zgadzam się. Według moich wyliczeń Browar Ciechan otrzymał 19 punktów, które po pomnożeniu przez wagę /browar mały według browar.biz/ czyli 1,25 wynoszą 23,75 pkt. Natomiast pozostałe browary uzyskały mniej punktów. Browar Amber zajął drugie miejsce, otrzymując 20 punktów /jeżeli Grand Imperial Porter liczymy dwukrotnie/, które po pomnożeniu przez wagę /browar średni według browar.biz/ czyli 1 dają 20 pkt.
                      Po prostu liczysz wg swojego prywatnego algorytmu - z całą pewnością rachunkowo jest bez zarzutu, ale ten algorytm nie obejmuje wielu danych o których napisałem przed chwilą.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • szefunio
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 481

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Po prostu liczysz wg swojego prywatnego algorytmu - z całą pewnością rachunkowo jest bez zarzutu, ale ten algorytm nie obejmuje wielu danych o których napisałem przed chwilą.
                        Prywatnego algorytmu???

                        To chyba jakieś nieporozumienie. Dane wziąłem z warunków uczestnictwa w plebiscycie.

                        Dzisiaj zauważyłem nową zmienną - Wagi kategorii (wyliczane po zakończeniu Plebiscytu) - teraz wyniki rzeczywiście wyglądają inaczej. Mam tylko dziwne wrażenie powrotu do czasów PRL. Wtedy również pewne zmienne dodawało się już po głosowaniach.
                        Nie obraź się, ale wiele osób może to odebrać jako manipulację wynikami.
                        Powinieneś wszystkie kryteria i wagi głosów określić wcześniej /razem/ w regulaminie.
                        Robię to co lubię - produkuję piwo.

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #72
                          W warukach plebiscytu: Spomiędzy wszystkich kategorii - jedno piwo, które otrzymało najwięcej GŁOSÓW (z uwzględnieniem wagi kategorii) - uzyska tytuł Piwa roku 2008 Browar.biz. W poprzednim roku równeiż odbywało się to w ten sposób.

                          Czytając Wasze opinie, odpierając co roku zarzuty browarów o manipulację wynikami zaczynam się zastanawiać czy wogóle ten konkurs ma sens - bo przegany zawsze znajdzie dziurę w całym. To mu nie odpowiada jedno to drugie. I to samo przechodzimy co roku.

                          Wiem, ile czasu Artowi zajmuje organizacja tego konkursu, ile temu poświęca pracy, by docenić trud browarów włożony w warzenie ciekawych piw. I jestem bardzo, ale to bardzo zdenerwowana, żeby nie napisać wk... czytając zarzuty o manipulację. Tym bardziej, że znam ARTa nie od dziś i w kwestii uczciwości nigdy nie można mu było czegokolwiek zarzucić.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie obraź się, ale wiele osób może to odebrać jako manipulację wynikami.


                            A jak się odbierało wyrywanie się z okopów jako pierwszy, w czasie wojny?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              A jak się odbierało wyrywanie się z okopów jako pierwszy, w czasie wojny?
                              Bohaterstwo?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
                                Powinieneś wszystkie kryteria i wagi głosów określić wcześniej /razem/ w regulaminie.
                                Rzeczywiście tak to powinno wyglądać. Plebiscyt browarbizowy odbija się szerokim echem w całym światku piwnym. I eliminacja wszelkich domysłów, pomówień, wątpliwości wyjdzie i plebiscytowi i nam wszystkim tylko na dobre.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎