Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2009 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #91
    Wagi były zlikwidowane przy okazji tego plebiscytu o ile się nie mylę.

    Dyplomatycznie to wyniki w niektórych kategoriach się dość znacznie rozminęły z moimi typami. Spodziewałem się chociażby wyższej pozycji Mazowieckiego kosztem dołującego Ciechana.
    Last edited by Cannabee776i99; 18-02-2010, 00:32.

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #92
      wyniki - co mnie zdziwiło

      Noteckie na 1. - w obliczu oszukańczych praktyk z pasteryzowaniem
      brak w pierwszej 10. Premium z Kormorana

      4. i 1. miejsce Koźlaka Brackiego, który zebrał od nas oceny nie najlepsze (choć z drugiej strony konkurencja nie przedstawiała lepszego poziomu)

      poza tym spodziewałem się że porter łódzki ze względu na słabą dostępność wyleci z pierwszej trójki oraz że Warnijskie lub Czarny Dąb zdetronizują Ciechana Miodowego
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Dyplomatycznie to wyniki w niektórych kategoriach się dość znacznie rozminęły z moimi typami.
        Plebiscyt rządzi się swoimi prawami.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
        wyniki - co mnie zdziwiło Noteckie na 1. - w obliczu oszukańczych praktyk z pasteryzowaniem
        Może to takie pożegnanie.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          Noteckie na 1. - w obliczu oszukańczych praktyk z pasteryzowaniem
          Nie głosujemy na jakość etykiety, tylko na jakość piwa. Noteckie było najsmaczniejszym polskim piwem, jakie piłem w zeszłym roku. I to łącznie z piwami z browarów restauracyjnych (na ale nie licząc domowych). Wyraźnie najlepszym.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #95
            Też mnie dziwi wysoka pozycja Noteckiego. Nie tylko przez wzgląd na jawne oszustwo, ale także z tego względu, że ile razy je piłem, nie było jakieś szczególnie najlepsze.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2769

              #96
              PR z Grupy Żywiec i Kompanii Piwowarskiej będą się cieszyć z tego plebiscytu. Dwa "piwa koncernowe" zdobyły I miejsce.

              Tak przy okazji jestem trochę zaskoczony wynikami. Miałem trochę inne typu laureatów.

              Ciekawe jest, że tyle było narzekań w zeszłym roku na piwa z Ciechana a tu proszę po raz kolejny tytuł "Browar Roku". Tyle było komentarzy, że Bracki Koźlak Dubeltowy nie zasługuje na podium, a jednak zdobył I miejsce jako "Debiutant".

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                Tyle było komentarzy, że Bracki Koźlak Dubeltowy nie zasługuje na podium, a jednak zdobył I miejsce jako "Debiutant".
                I tak będzie co roku, jeżeli piwo Grand Prix będzie traktowana jak piwo "seryjne".
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #98
                  Mile zaskoczył mnie Browar na Jurze - 2 razy tuż za podium a w "piwach ciemnych górnej fermentacji" dodatkowo 10te miejsce.
                  Ciekawie zapowiada się przyszłoroczny plebiscyt w browarach restauracyjnych - Marysia zgłosiła aspiracje na pierwszą piątkę.

                  A co dziwi? Drugie miejsce Ciechana Wybornego n/p. Ponad dwukrotna przewaga nad Konstancinami? Nie w zeszłym roku

                  PS: Nikt nie czuje się jakby "dostał w twarz" od GABowego Zdrowego?

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  I tak będzie co roku, jeżeli piwo Grand Prix będzie traktowana jak piwo "seryjne".
                  Ale przecież nigdy nie wiadomo czy debiutant utrzyma się na rynku czy po warce, dwu nie zostanie wycofany? Teoretycznie.
                  Last edited by leona; 18-02-2010, 10:06.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawe jest, że tyle było narzekań w zeszłym roku na piwa z Ciechana a tu proszę po raz kolejny tytuł "Browar Roku". Tyle było komentarzy, że Bracki Koźlak Dubeltowy nie zasługuje na podium, a jednak zdobył I miejsce jako "Debiutant".
                    Jak ktoś robi tyle gatunków piwa, to musi zostać browarem roku
                    Oczywiście gatunków wysoko ocenionych, bo w przeciwnym razem rządziłby w tej kategorii Van Pur.
                    Prawdę powiedziawszy, to coś mi w tej kategorii nie pasuje. Przykładowo, taki Czarnków nie ma szans na zostanie browarem roku przy obecnych założeniach.
                    Może trzeba by tu coś zmienić - średnią ocen a nie sumę?
                    Last edited by Pendragon; 18-02-2010, 10:07.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      Moje komentarze:
                      1. Jasne dolnej do 13. Nie głosowałem na pierwszą trójkę. Noteckie (1.) uważam za niezłe, ale poza ścisłą czołówką. Drugie miejsce Ciechana Wybornego tłumaczyć można tylko dużą dostępnością, bo popsuł się strasznie, trzecie - Złote Lwy są i były dla mnie przeciętne (no może z małym plusem). Ja głosowałem na Brackie (świetne w wersji beczkowej, butelkowe gorsze), Twierdzowe i Lubusz. Każde z nich jest inne, ale dla mnie smaczne. Tuż poza podium były u mnie Lipcowe i Zdrojowe. Klasyfikowany w plebiscycie na 8. miejscu Janów (który u mnie wygrał w 2008 roku) w 2009 r. był już tylko cieniem siebie sprzed paru miesięcy i w trakcie roku coraz bardziej się staczał.
                      2. Jasne mocne. Tu pierwsza trójka (Dawne - Żywe - Ciechan Mocny i czwarte Świeże) była u mnie tuż za podium. Ja zagłosowałem (z pełną świadomością tego, że są bez szans) na Mazowieckie Mocne, Hajduka Mocnego i Łaskie Żywe. Z pierwszej dziesiątki plebiscytu nigdy nie smakowały mi Lubuskie (6.) i Janów Mocny (8.).
                      3. Ciemne dolnej do 13. Bardzo słabo obsadzona kategoria. Ja głosowałem na Czarnego Smoka (2.) przed Czerwonym (1.) i nic na trzecim, bo Koźlak z Bossa (3.) obniżył loty ze zmianą (na gorsze) smaku Portera, Ciemne z CK jest dość przeciętne, a Herbowego (5.) i Karmi Black (9.) zdecydowanie nie toleruję.
                      4. Ciemne mocne. W przeciwieństwie do poprzedniej kategorii całkiem spora konkurencja. I wreszcie wstrzeliłem się trochę w podium. Głosowałem na Irisha (8.) przed Eire Noteckim (2.) i Koźlakiem (1.). Ten ostatni jednak wg mnie stracił trochę smakowo w 2009 r. i stąd tylko 3 m. u mnie. Tuż za podium było u mnie Irlandzkie (7.). Warmiak (3.) to nie do końca mój smak, a Bracki Koźlak ani w 2009 r., ani teraz mi zdecydowanie nie podchodzi.
                      5. Portery. U mnie Łódzki (2.) przed Komesem (6.) i Żywieckim (3.), a zwycięzca (Grand) tuż za podium. Bez niespodzianek, poza trochę za niskim wg mnie miejscem Komesa (no ale sami wypuścili go w grudniu niedoleżakowanego - teraz jest już b. dobry).
                      6. Ciemne górnej fermentacji. U mnie Dark z Zawiercia (4.) - nic - Stout z Gaba (2.). Zwycięzca z Ciechanowa nigdy nie przekonywał mnie jako stout i ogólnie jest dla mnie kiepski (raz tylko smakował mi jak niezłe ale). No ale jego można kupić wszędzie, a wspaniałego Darka z Browaru na Jurze tylko w paru knajpach.
                      7. Jasne górnej fermentacji. U mnie Amber z Zawiercia (4.) - nic - Blue Grass (8.). Nędzny wybór, Amber bije resztę na głowę, choć i tak jest gorszy niż rok temu. Co do Blue Grassa to trafiłem po prostu na niezły egzemplarz. Pierwsza trójka z plebiscytu (Frater - KamaSutra - Cornelius Ale) pokazuje całą mizerię wyboru w tej kategorii.
                      8. Pszeniczne. Wyniki (Cornelius - Ciechan - Bierhalle W-wa) do przewidzenia. Nie piłem tego trzeciego. Dla mnie Ciechan Pszeniczny (szczególnie beczkowy) jest jednak lepszy od Corneliusa. U mnie: Ciechan (2.) - Weizen Bierhalle Katowice (7.) - Cornelius (1.).
                      9. Wyniki też zgodne z przewidywaniami (Ciechan Miodowy - Warnijskie - Czarny Dąb). U mnie jednak: Miodowe z Zawiercia - Ingwer - Czarny Dąb.
                      10. Piłem niewiele z restauracyjnych, w tym nic ze zwycięskiej Warszawy. U mnie: Pils z Bierhalle Katowice - Pils z Marysi - Weizen z Bierhalle Katowice.
                      W debiucie głosowałem na Lipcowe z Jagiełły. Po części za niezły smak, po części za udane nawiązanie do historycznej nazwy i etykiety. Bracki Koźlak musiał wygrać, trudno (choć sam dałem go na 3. miejscu).
                      Na piwo roku typowałem Dark z Zawiercia przed Porterem Łódzkim i Ciechanem Pszenicznym. No i byłem nietypowy.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Ja się bardzo cieszę, że Ciechan wygrał, na jego sukces składa się wiele elementów, raz, że różnorodność, dwa - dobra dostępność, trzy ustalona renoma na rynku (Wyborne w zeszłym roku było raz takie, raz owakie, a jednak głosujący nie zdołowali go. Ja głosowałam na Konstancina w tej kategorii). W przypadku piw ciemnych górnej fermentacji akurat uważam, że nie zasłużył na pudło, ale kto w tej kategorii jeszcze startował? Praktycznie same restauracyjne, których nie miałam okazji próbować w zeszłym roku. Pszeniczne miało swe wzloty i upadki ale się w końcu ustabilizowało na dobrym poziomie i tu akurat się dziwię, że Cornelius jest przed Ciechanem, bo ilekroć go (po za jednym razem) piłam w zeszłym roku był fatalny. Miodowe to klasa nieustająca i zawsze na nie głosuję Mocne też jest zawsze dobre. Ciechanie, szlifuj piwa dalej, żebym w przyszłym roku zagłosowała na stouta - niech będzie taki jak stout z Primatora

                        W kategorii piwa jasne górnej fermentacji w ogóle nie głosowałam, bo nie było na kogo, a jak widać po wynikach - nie każdy się zorientował, że można głosować nie w każdej kategorii no i mamy najnowsze wynalazki Gaba w czołówce.

                        Krzysztof pewnie zadowolony tym razem jest z wyników w kategorii browary restauracyjne
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          O (bź)dziwo, zmieściłem się w terminie
                          Szacunek ART. Za profesjonalne zestawienie, za ekspresowe tempo ogłoszenia wyników (na Ukrainie do tej pory wyników nie ma ) i przede wszystkim za rezygnację z wag. Mówiłem, ze nie ma się czego obawiać. Przy okazji pytanie - ilu z głosujących dostąpiło zaszczytu pomnożenia swoich głosów?

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                          wyniki - co mnie zdziwiło

                          Noteckie na 1. - w obliczu oszukańczych praktyk z pasteryzowaniem
                          brak w pierwszej 10. Premium z Kormorana

                          4. i 1. miejsce Koźlaka Brackiego, który zebrał od nas oceny nie najlepsze (choć z drugiej strony konkurencja nie przedstawiała lepszego poziomu)

                          poza tym spodziewałem się że porter łódzki ze względu na słabą dostępność wyleci z pierwszej trójki oraz że Warnijskie lub Czarny Dąb zdetronizują Ciechana Miodowego
                          Noteckie na 1. miejscu to jest ewidentnie sentyment, i akcja Uratujmy Browar Czarnków, ale to akurat bardzo dobrze, to może im sporo dać. Dla mnie paradoksalnie to jest najsłabsza kategoria, nie bylem przekonany do końca do swoich typów. Typowałem Zdrojowe (tegoroczne bardzo dobre, w zeszłym mnie trochę rozczarowało).

                          Co do BKD i 4. miejsca, a jaka tam była konkurencja za podium?

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie głosujemy na jakość etykiety, tylko na jakość piwa. Noteckie było najsmaczniejszym polskim piwem, jakie piłem w zeszłym roku. I to łącznie z piwami z browarów restauracyjnych (na ale nie licząc domowych). Wyraźnie najlepszym.
                          Sądzę, ze gdyby nie akcja uratujmy Czarnków, która przykryła akcję Czarnków (nie)pasteryzowane , to czarny PR tej drugiej mógł skutecznie pomieszać szyki. Niech tylko przyszli właściciele odpowiednio zdyskontują ten sukces.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                          PR z Grupy Żywiec i Kompanii Piwowarskiej będą się cieszyć z tego plebiscytu. Dwa "piwa koncernowe" zdobyły I miejsce.
                          Tak już widzę, rzecznika KP, jak z dumą odbiera dyplom za pierwsze miejsce piwa, które wycięliśmy z portfela, bo się za słabo sprzedawało.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tyle było komentarzy, że Bracki Koźlak Dubeltowy nie zasługuje na podium, a jednak zdobył I miejsce jako "Debiutant".
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                          I tak będzie co roku, jeżeli piwo Grand Prix będzie traktowana jak piwo "seryjne".
                          Nie powiedziane. Wyobraźmy sobie, że w tym roku debiutowałby Grand z Ambera. Moim zdaniem spokojnie zmiótłby BKD, ale w tym roku co miało tego dokonać? Miałkie Warnijskie czy buraczany Czarny Dąb? Myślałem, że Porter Warmiński miał szansę, ale jak widać rynek się rozbestwił i nie ekscytuje się każdym nowym porterem.
                          Poza tym w przyszłym roku Grand Champion już nie będzie tak wielkim wydarzeniem, bo nie będzie to już taki ewenement.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Gab w kategorii piw "Piwa jasne górnej fermentacji" całkowicie mnie zaskoczył, co jak co ale nie spodziwalem się, że te ich (....) w ogóle wejda na listę, a jednak...komuś musialo smakować skoro głosował.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • annetka
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 120

                              Korzystając z okazji witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności

                              W imieniu załogi Browaru Ciechan bardzo dziękuję wszystkim za oddane na nas głosy.
                              Wasza lojalność jest dla nas najcenniejszą nagrodą Dziękujemy.

                              Gratuluję również silnej konkurencji!
                              warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Dziękuję wszystkim naszym klientom za przybycie do restauracji Bierhalle, degustację piw i głosowanie na te piwa.

                                Gratuluję wspaniałych piw pozostałym wyróżnionym.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎