Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2010 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    Fajnie, ze wyjety z kontekstu. Chodzilo o to jak dostepnosc (i cena) piwa falszuja wyniki rankingu. Taki np. "Zywiec Porter" zalatuje alkoholem jak tanie mozgotrzepy, ale jest latwo dostepny i tanszy od wiekszosci porterow. A zwyciezca to zaledwie lekki porterek (w tej kategorii - moj ulubiony), a nie pelny prawdziwy porter. Tez wygral dostepnoscia i cena. Na innym forum, gdzie rowniez dyskutuje o piwie - "Lodzki Porter" zostal uznany za zaledwie przecietny. Dlatego poddalem w watpliwosc jego wyzszosc wzgledem innych wymienionych. Widac miasto Lodz ma spora reprezentacje na tym forum...
    Przeczyść klawiaturę bo alt się zacina
    Last edited by anteks; 20-02-2011, 14:17.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Łódzkiego Portera piłem niedawno, z butli i zawładnął moimi kubkami smakowymi do reszty, pokonując nawet mojego dotychczasowego faworyta Komesa. Tzn, żeby być precyzyjnym - Komes dalej rządzi jeśli chodzi o najbardziej wytrawnego portera - jest bezkonkurencyjny. Ale Łódzki jest nieco lżejszy, troche słodkawy i nieco przyjemniej się go pije. Ale to oczywiście zależy od dnia. Ja jestem fanem porterów i czasem mam ochotę na ciężki kaliber (np. Komes, Ciecham 22) a czasem na coś lzejszego - wtedy Łódzki jest jak znalazł. Ale niestety spotkać go gdziekolwiek to naprawdę mission impossible. Dodam jeszcze, że przy Łódzkim bardzo mylące może być beznadziejne opakowanie, które odstrasza klientów. Nie wiem dlaczego browar robi wszystko żeby nikt tego pysznego piwka nie chcial kupować...
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Oba piwa zyskują na sławie jak zaczyna ich brakować. Założę się, że jak łódzki porter zacznie być ogólnodostępny, to pojawi się dużo opinii, że to nie ten sam produkt, bo z konserwy itd.
        Zgadzam się z darkiem. Mam takie wrażenie, że dokąd piwo jest "niszowe" i trudno dostępne, dopóty jest postrzegane jako dobre, smacze, bo tak być musi. Ja mam w najbliższego okolicy wybór pomiedzy porterami: żywieckim, okocimskim, amberowskim, piotrkowskim i witnickim (zresztą ten ostatni smakuje mi z nich najbardziej), a łódzkiego nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem ów na oczy.
        Zreszta podobnie wg mnie jest z Lwówkiem. Browar ruszył na nowo, trzeba go wspierać i być może nie wiadomo jaki by kis warzył, byłby wysoko. Kiedyś na tym forum odbyła się dość ostra dyskusja, gdzie grupa forumowiczów grzmiała na innych, że opisują knajpy, gdzie leją koncernówkę, a przecież wypada opisywać wyłącznie takie, gdzie leje się produkty małych browarów. Z ocenami samych piw jest podobnie. Podnoszony przez sporą grupę casus Czarnkowa pokazuję, że wyniki konkursu to nie tylko subiektywna ocena kubków smakowych, a i wynik sympatii producenckich i browbizowego publicity.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          Nie że "nie wypada", a dlatego że nie ma sensu pisać o knajpach które oferują takie piwo które jest dostępne wszędzie w kraju, łącznie z knajpą pod domem.
          Last edited by ART; 20-02-2011, 18:49.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Łódzki Porter zawsze miał wysokie noty na tym forum, bez względu na dostępność, zatem opanujcie trochę swoją wyobraźnię
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              Ciekawe wyniki.
              W mojej ulubionej kategorii porterowej pierwsza trójka właściwa, tylko powinna być odwrócona kolejność. Cieszę się z sukcesu Żytniego z Konstancina i BPA z Zamkowego. A wśród browarów najbardziej kibicowałem Kormoranowi. Zdrówko
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Łódzki Porter zawsze miał wysokie noty na tym forum, bez względu na dostępność, zatem opanujcie trochę swoją wyobraźnię
                Ten porter posłużył mi raczej bardziej jako fenomen a nie chodziło mi o walory smakowe tego piwa. Zresztą pisałem już to Zythumowi. Dobre przykłady podał Czapayew.
                Czarnków cieszy się wysokimi ocenami, inne piwa mocno przeciętne też. Browar, który bezczelnie oszukał klientów a dziś urządza niskopasteryzowane drwiny jest w czołówce. Produkty GABa też były w pierwszej dziesiątce...

                Dlatego nasuwają się takie wnioski. Konkurencja z punktu widzenia konsumenta jest wciąż bardzo mała. Po drugie świadomość konsumentów jeszcze nie jest wykrystalizowana. Z pewnym rozbawieniem obserwuję jak niektórzy moi znajomi przerzucili się z heńka na bączki niepasteryzowanej łomży. Jak nie ma łomżyńskiego bączka to wracają do heńka, bo to wciąż zbliżony smakowo produkt

                Oczywiście ktoś może powiedzieć, być może nie bez racji, że to jest pierwszy krok w dobrym kierunku. Mnie jednak drażni trochę jak czytam tu pełne zachwytów peany na temat mocno przeciętnych piw, bo to że produkt jest z małego browaru, to sporo za mało, żeby uznać że jest to produkt dobry /i nie jest to kwestia gustu/. Niestety wiele piw z naszym małych browarów zaliczyło w zeszłym roku szereg wpadek. Jednak to co robi Czarnków jest po prostu niskie. Po pierwsze oszukali, nie są nadal uczciwi a w wielkiej sieci handlowej to piwo łatwiej kupić w niższej cenie, choćby nawet lokalny dystrybutor z drugiego końca Polski przyjechał za nimi pod sam browar.

                Lektura rankingu pokazała mi jak powoli postępują u nas zmiany, jak jest siermiężnie. Pomimo, że wykształcił się klimat do piw regionalnych, pojawili się dystrybutorzy, wzrasta zainteresowanie klientów, to wciąż dla wielu naszych browarów potwornym problemem jest wymyślenie sensownego wizerunku własnych produktów, ustabilizowanie jakości, brakuje pomysłu na marketing, prostą stronę www, są nawet takie kurioza, że żeby dostać piwo najlepiej napisać podanie do p. prezes, oczywiście odpowiedzi nie będzie, ale po co w biedronie przedłużają swoją wegetację, za 3 złote za litr to pociągną jeszcze z rok-dwa, a potem może przerzucą się na napoje energetyzujące lub biopaliwo.

                Oczywiście pewne wyjątki są, ale mało, mało, mało...

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Browar, który bezczelnie oszukał klientów a dziś urządza niskopasteryzowane drwiny jest w czołówce..
                  To akurat świadczy dobrze o Plebiscycie. Uczestnicy oceniają smak piwa, a nie browar. Akurat Czarnków ustabilizował jakość w zeszłym roku i był co najmniej poprawny. Jak na warunki krajowe całkiem dobry, możnaby powiedzieć.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Produkty GABa też były w pierwszej dziesiątce....
                  Z GABem wygrały browary restauracyjne z Zielonej Góry, czy Płocka, więc bym nie dramatyzował. To prostu efekt mizerii górnofermentacyjnej, a nie niepoczytalności głosujących
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    O co chodzi z tym strasznym oszustwem Czarnkowa? Oświećcie mnie, bo nie wiem.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Przez pewien okres czasu pisali na etykiecie, że Noteckie jest niepasteryzowane a to nie było prawdą. Potem zmienili nazwę na "Niskopasteryzowane" co do końca nie wiadomo co ma oznaczać.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi

                        Z GABem wygrały browary restauracyjne z Zielonej Góry, czy Płocka, więc bym nie dramatyzował. To prostu efekt mizerii górnofermentacyjnej, a nie niepoczytalności głosujących
                        Myślą przewodnią moich postów jest właśnie fakt, że konkurencja jest kiepska, a w tej kategorii wręcz katastrofa. Oczywiście daleki jestem od tezy o niepoczytalności głosujących, bo wybiera się z tego, co się ma. Albo nie wybiera w ogóle. Ja osobiście wybieram to drugie rozwiązanie.

                        No i "co najmniej poprawny" to dla mnie wciąż mało, bo w sklepie i w lokalu mam smaczniejszą, bardziej ustabilizowaną konkurencję zagraniczną A serio chciałbym sięgać więcej po polskie piwo, ale nie z obawą na jaki egzemplarz trafię tym razem.

                        Comment

                        • marekj
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Myślą przewodnią moich postów jest właśnie fakt, że konkurencja jest kiepska, a w tej kategorii wręcz katastrofa. Oczywiście daleki jestem od tezy o niepoczytalności głosujących, bo wybiera się z tego, co się ma. Albo nie wybiera w ogóle. Ja osobiście wybieram to drugie rozwiązanie.

                          No i "co najmniej poprawny" to dla mnie wciąż mało, bo w sklepie i w lokalu mam smaczniejszą, bardziej ustabilizowaną konkurencję zagraniczną A serio chciałbym sięgać więcej po polskie piwo, ale nie z obawą na jaki egzemplarz trafię tym razem.
                          Odnoszę wrażenie ,że jest Pan Panie Darku takim dywersantem nie odmawiam Panu pisania ,ale skoro Pan nie głosuje i nie będzie Pan głosował to po co Pan w tej sprawie zabiera głos - przecież to Pana nie dotyczy. Chyba ,że Pana celem jest powodowanie złej atmosfery wokół tego konkursu.

                          Comment

                          • marekj
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 508

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                            Odnoszę wrażenie ,że jest Pan Panie Darku takim dywersantem nie odmawiam Panu pisania ,ale skoro Pan nie głosuje i nie będzie Pan głosował to po co Pan w tej sprawie zabiera głos - przecież to Pana nie dotyczy. Chyba ,że Pana celem jest powodowanie złej atmosfery wokół tego konkursu.
                            Oczywiście moja wypowiedź dotyczy tematyki konkursu bo w niektórych innych sprawach ma pan rację i zgadzam się z Panem

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Odnoszę wrażenie ,że jest Pan Panie Darku takim dywersantem nie odmawiam Panu pisania ,ale skoro Pan nie głosuje i nie będzie Pan głosował to po co Pan w tej sprawie zabiera głos - przecież to Pana nie dotyczy. Chyba ,że Pana celem jest powodowanie złej atmosfery wokół tego konkursu.
                              Panie Marku, notorycznie w naszym kraju nie bierze udziału w wyborach 50% społeczeństwa. Czy to znaczy, że są anarchistami, z którymi nie trzeba się liczyć?
                              A może lepiej próbować ich przekonać, niż traktować jako wrogów publicznych?

                              Comment

                              • marekj
                                Senior
                                • 03-2010
                                • 508

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Panie Marku, notorycznie w naszym kraju nie bierze udziału w wyborach 50% społeczeństwa. Czy to znaczy, że są anarchistami, z którymi nie trzeba się liczyć?
                                A może lepiej próbować ich przekonać, niż traktować jako wrogów publicznych?
                                Pana przekonać się nie da. Pan ma ugruntowane poglądy .I nic mi do tego, ale słowną sugestią może podświadomie sugeruje pan bezsensowność głosowania itd. Pan jest za inteligentny żeby trzeba było wykładać o co mi chodzi.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎