Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2010 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #61
    Ja jestem trochę zawiedziony, że prawie nie zauważono A la Grodzkiego. Ponadto odnoszę wrażenie, być może mylne, że na część niektórych wyników wpływa dostępność piw - wygrały te, które są lepiej dystrybuowane.

    PS. Może w przyszłym roku rozdzielić kategorię Piwa specjalne i aromatyzowane na dwie różne? 113 piw w tej kategorii a ciężko je między sobą porównać czasami. Są przecież "mniejsze" kategorie.
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #62
      Zawsze na wyniki ma wpływ dostępność piwa i raczej (poza wyjątkami) piwo świetne ale dostępne w bardzo ograniczonym zakresie nie ma szans w takim plebiscycie. Ale nie da się tego inaczej zorganizować. Trzeba by dodać kategorię - piwa dostępne tylko w jednym mieście? Ale też wtedy Warszawa będzie miała większe szanse.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        No to jest dla mnie zaskakująca opinia.
        A co tu zaskakującego? Noteckie od jakiegoś roku jest piwem nierównym jak polskie drogi po zimie. To że niektórzy trafiali na same dobre warki znaczy tylko że mieli szczęście.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        No jakby naturalne niepasteryzowane piwo dostępne tylko w puszcze i to jeszcze mikrofiiltrowane załapało się na pudło to byłby to jakichś precedens.
        A co ma pucha do tego? O pudle nie myślałem ale o dystansie dzielącym od Żywego, ale może snobistyczną część forum uwierała w pupę ta pucha

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Zawsze na wyniki ma wpływ dostępność piwa i raczej (poza wyjątkami) piwo świetne ale dostępne w bardzo ograniczonym zakresie nie ma szans w takim plebiscycie. Ale nie da się tego inaczej zorganizować. Trzeba by dodać kategorię - piwa dostępne tylko w jednym mieście? Ale też wtedy Warszawa będzie miała większe szanse.
          Nie uważam tego przełożenia za wadę. Jeśli browar robi rewelacyjne piwo a nie umie/nie chce go sprzedawać (vide Browary Łódzkie) to niestety będzie się to na nim odbijało. Z drugiej strony, jeśli piwa są na podobnym poziomie, to oczywiste będzie, że wygra to bardziej dostępne. Widocznie musi tak być, brawo dla tych, którzy nie tylko dobrze warzą piwo, ale też dobrze sprzedają (dobrze uwarzone).
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #65
            7. Pszeniczne - bez niespodzianek - ale dla mnie najlepsze jest Viva Hel Piwo niestety trudno dostepne.
            Tak samo zagłosowałem, ale spodziewałem się że max co gościszewski pszeniczniak może wywalczyć to 3 miejsce. Niestety nawet tyle nie było. Generalnie mogę powiedzieć, że zgadzam się z postem Rzeszowiaka w całej rozciągłości.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #66
              To że niektórzy trafiali na same dobre warki znaczy tylko że mieli szczęście.
              No ja muszę być w czepku urodzony

              A co ma pucha do tego? O pudle nie myślałem ale o dystansie dzielącym od Żywego, ale może snobistyczną część forum uwierała w pupę ta pucha
              Puszka to wierzchołek góry lodowej. Smakiem temu piwu było znacznie bliżej do Perły n/p czy kasztelana niż innych piw regionalnych, więc dalsza pozycja mnie nie dziwi.

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #67
                Browar może być zbyt mały aby piwo sprzedawać "wszędzie". Tak naprawde jedynym browarem warzącym świetne piwo - portera, i nie robiącego nic aby go sprzedać są Browary Łódzkie.

                A teraz może trochę szczegółowiej ode mnie:

                Ja jednak jestem mocno zaskoczony wynikami. Szczególnie wysokimi pozycjami Lwówka (który miewał warki dobre ale i słabsze, natomiast żadna nie była rewelacyjna - porządne piwo ale aż na taka wysoką pozycję?) czy w klasyfikacji ogólnej browarów Ciechana - piwa z Ciechana podobnie jak Lwówka są porządne ale nie wybitne, a sztandarowy Ciechan, według mojego skromnego zdania, znacznei obniżył swoje loty (nadal pozostając piwem dobrym ale ...)
                Twierdzowe zajeło wysokie miejsce chyba tylko za pierwsze warki bo następne nie były już tak udanie chmielone.
                Zaskoczyły mnie też wysokie miejsca Ambera - też mocno obniżającego loty Żywego czy nie klasycznego Koźlaka.
                Inaczej też bym oceniał debiut roku (tu cxhyba świetny marketing tego przedsięwzięcia zadziałał)
                Browary restauracyjne zaskoczenie nie tyle browar co jego przewaga.
                Portery - wygrał porter słodki , dla mnie to szkoda, ludziom trudno się zmierzyć z bardziej wyrazistymi smakami.


                Podsumowując - jak już krótko w dyskusji z Piwoteką było na wyniki konkursu ma wpływ przenikanie się dwóch czynników - warzenia niezłego przynajmniej piwa ale sporą wagę ma jego dostępność.
                Nie ma w tym nic złego, żeby była jasność chociaż w takim układzie gdyby np.: w Płocku uwarzono świetne piwo to przejdzie to raczej bez dużego echa i takie piwo nie będzie miało nigdy szansy na wygranie z dostępnym wszędzie np.: Ciechanem czy Amberem.
                Jeszcze raz powiem - tak przy tego typu konkursie jest i tyle, warto mieć tylko tego świadomość.

                Dla mnie w tym roku najlepsze i trafiające najbardziej w moje podniebienie to piwa z Zawiercia i porter łódzki - piwa niełatwe bo jak na polskie warunki mocno chmielone, wyraziste, ostre w smaku.
                Dlatego cieszy mnie, że zostały jednak zauważone i chociaż nie wygrały to jednak zajeły wysokie pozycje.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #68
                  Cóż, z moimi typami wyniki pokrywają się jedynie w "piwach jasnych górnej fermentacji", a i to nie po kolei...
                  Generalnie liczyłem na mocniejszą reprezentację "Kormoranów" na podiach ("podia" - liczba mnoga od "podium" ).
                  Wyniki plebiscytu to, jak zauważyli przedpiszcy, swoisty iloczyn jakości piwa oraz jego dostępności, zwłaszcza w kategoriach popularniejszych.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #69
                    A mnie zdziwiła mała ilość głosujących. Tylko 395 osób. Co z resztą zarejestrowanych??!! Nie bać się panie i panowie!!!
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      A mnie zdziwiła mała ilość głosujących. Tylko 395 osób. Co z resztą zarejestrowanych??!! Nie bać się panie i panowie!!!
                      i tylko 30 osób mających przynajmniej 10 poprawnych ocen piw
                      Last edited by fuliano; 18-02-2011, 10:58.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        A mnie zdziwiła mała ilość głosujących. Tylko 395 osób. Co z resztą zarejestrowanych??!! Nie bać się panie i panowie!!!
                        Chłopaki, nie wiecie o czym piszecie. Prawie 400 osób, to jest bardzo dobry wynik. Generalnie ludzie są bardzo słabo aktywni, namówić ich na jakiś większy wysiłek niż kliknięcie "Lubię to" to jest naprawdę ciężka sprawa.

                        Jednak 400 osób to jest i tak bardzo duża liczba głosujących. W poważnych badaniach próbka 1000 osób to jest już rewelacja. Mało który magistrant przeprowadza 100 ankiet. Także konkurs ma sporą wagę moim zdaniem.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                        i tylko 30 osób mających przynajmniej 10 poprawnych ocen piw
                        Kolego dołącz do tego grona. Mnie to przyszło ze sporym trudem, głównie dlatego, że mało pijam piw polskich. Poza tym również uważam, że 30 ekspertów to jest też spora siła, która chroni przed tym, żeby głosy jednego czy drugiego zamieszały poważnie plebiscytem.

                        Na miejscu browarów bardzo wnikliwie przeanalizowałbym wyniki konkursu, łącznie z edycjami historycznymi.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #72
                          Obecnie w browar.bizie zarejestrowanych jest 39 711 użytkowników. Jeśli przyjąć, że z forum aktywnie korzysta tylko 10% z nich, to mamy ok. 4000 użytkowników, a z nich tylko 10% (tj. 395) wypełniło formularz plebiscytowy. Czyli 1% z wszystkich użytkowników. To wyraźnie pokazuje jaką drobnicą jesteśmy w szeroko pojętej grupie konsumentów piwa.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            Obecnie w browar.bizie zarejestrowanych jest 39 711 użytkowników. Jeśli przyjąć, że z forum aktywnie korzysta tylko 10% z nich, to mamy ok. 4000 użytkowników, a z nich tylko 10% (tj. 395) wypełniło formularz plebiscytowy. Czyli 1% z wszystkich użytkowników. To wyraźnie pokazuje jaką drobnicą jesteśmy w szeroko pojętej grupie konsumentów piwa.
                            Słyszałeś, o takim określeniu "wierzchołek góry lodowej"?
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #74
                              Frekwencja wyniosła jakoś 10-15%

                              To znaczy, teoretycznie głosować mogło ok. 3000-4000 Użytkowników. Ale tego póki co nie sprawdziłem na 100%, bo wymaga to bliższego przyjerzenia się.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chłopaki, nie wiecie o czym piszecie. Prawie 400 osób, to jest bardzo dobry wynik. Generalnie ludzie są bardzo słabo aktywni, namówić ich na jakiś większy wysiłek niż kliknięcie "Lubię to" to jest naprawdę ciężka sprawa.
                                Bez przesady. W wyborach parlamentarnych/prezydenckich frekwencja oscyluje w okolicach 50%. Nawet w wyborach samorządowych frekwencja wynosi powyżej 20%. Ludzi da się namówić, aby ruszyli swoje tyłki i poszli do lokalu wyborczego. W naszym plebiscycie wzięło udział poniżej 20% aktywnych użytkowników, a jedynym wysiłkiem było poklikanie myszką po ekranie.
                                I o co chodzi z tym wierzchołkiem góry lodowej? Że niby jest nas więcej, ale żyjemy w ukryciu?
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Frekwencja wyniosła jakoś 10-15%

                                To znaczy, teoretycznie głosować mogło ok. 3000-4000 Użytkowników. Ale tego póki co nie sprawdziłem na 100%, bo wymaga to bliższego przyjerzenia się.
                                Zaraz, czegoś nie rozumiem. Sam napisałeś, że:
                                W tym roku z możliwości głosowania skorzystało 395 piwnych pasjonatów z BrowarBizu.
                                Te 10-15% to od jakiej liczby policzyłeś?
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎