Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Wyniki generalnie nie są jakimś zaskoczeniem. Dla mnie osobiście jedynie wygrana Grand Imperial z Ambera jest nieco zaskakująca bo portery: łódzki, warnijski czy cieszyński wydają się być od niego znacznie bardziej "porterowe". NO ale może lud pragnie chmielu w piwach jasnych ale w porterach lud pragnie słodyczy (bo taki właśnie jest Grand)
    Trochę więcej głosów myślałem, że dostanie Wesołych Świąt.
    No i nie zaskakujące ale smutne jest znaczne obniżenie zajmowanych miejsc przez piwa z Czarnkowa ale to niestety efekt obniżenia ich jakości po prywatyzacji zakładu.

    Na co liczę w związku z wynikami:
    1. Inne browary podążą drogą PINTY i przestaną bać się chmielu w piwie oraz warzenia gatunków innych niż jasny lager dolnej fermentacji.
    2. Liczę na utrzymanie warzenia Psze Koźlaka i Wesołych Świąt bo naprawdę brakuje takich piw na polskim rynku.
    Last edited by VanPurRz; 06-02-2012, 08:59.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Wyniki zgodne z oczekiwaniami - mógł być tylko jeden słuszny zwycięzca!
      Poza tym spodziewane miażdżące zwycięstwo porojektu PINTA i Brawaru Na Jurze - BRAWO!!
      Nie do końca zgadzam się z wynikami kategorii Porter, ale trudno - sądzę, że zaważyła tu głównie dostępność piwa na rynku.
      Brawa dla Ciechana Lagerowego - jedynego piwa, które godnie mogło stanąć w szranki z Pintą.
      Mam nadzieję, że tak ogromny sukces Pinty zainspiruje inne browary do działania i coś się w końcu ruszy. (Choć debiuty w tym roku udane - pierwsze 5 miejsc pokrywa się z czołówką Piwa Roku, ale to wciąż tylko za sprawą Pinty i Ciechana Lagerowego).
      Mam również głęboką nadzieję, że pojawią się kolejne warki Psze koźlaka, Wesołych Świąt no i oczywiście (o to akurat się nie obawiam) Ataku Chmielu. Liczę równiez na nowe pozycje (może jakiś porterek)

      I na koniec mój ( i chyba nie tylko mój) postulat na nowy rok: MNIEJ MIODU! WIĘCEJ CHMIELU!

      Dziękuję
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Debiut Roku i Piwo Roku bez niespodzianek, a przewaga miażdżąca. Za to słabo wypadł Grand Champion, przegrywając nawet z zeszłorocznym BPAB.
        Mam nadzieję, że znakomity wynik PINTY Wesołych Świąt skłoni chłopaków do powtórzenia tego piwa, bo jest tego warte
        Na wiosnę warzymy, oczywiście pod inną nazwą

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
          Na wiosnę warzymy, oczywiście pod inną nazwą
          Nazwa dobra , tylko PINTĘ przebrać w króliczka.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            Pinta "Ale ciemne jaja"
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              Pinta Osiołkowi owies w żłoby dano

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                A może Pinta Zielone Jajko czyli lekki ukłon w stronę fanów piw smakowych.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Się będzie nazywać "Ale Luja" .

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    "Pinta - Świąt nie będzie" i najebany św Mikołaj z butelką stouta (oczywiście pił z gwinta). Dobrze wpisywałoby się w dotychczasową estetykę etykiet.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      "Pinta - Świąt nie będzie" i najebany św Mikołaj z butelką stouta (oczywiście pił z gwinta). Dobrze wpisywałoby się w dotychczasową estetykę etykiet.
                      Ciekawe gdzie w tej kompozycji znalazłaby się panienka Pinty
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Się będzie nazywać "Ale Luja" .
                        To mi się podoba.
                        Mogę wykorzystać?
                        Plisss?
                        Last edited by mareks; 06-02-2012, 10:37.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                          To mi się podoba.
                          Mogę wykorzystać?
                          Plisss?
                          Problema nie ma, podrzuć produkt finalny do degustacji i będzie gites .

                          Comment

                          • mareks
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1939

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Problema nie ma, podrzuć produkt finalny do degustacji i będzie gites .
                            Za daleko, Nie dorzucę.
                            Przekażę przy okazji.

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              Jak dla mnie wyniki troche zaskakujace - pewnie dlatego, ze dotad zadnej z PINT nie mialem okazji probowac...
                              Az 5 piw z GZ w zestawieniu! Ogromny sukces koncernu! Spodziewalem sie wyzszej pozycji "Grand Championa" i to w kilku kategoriach, ale nie takiego uznania dla zywieckiego Bocka i Portera :O Przeciez bez trudu mozna znalezc po 3 lepsze w ich kategoriach.
                              Nie wiem dlaczego "Ciechan Miodowy" wciaz tak wysoko? Przeciez ten z 2011 daleki byl od idealu z roku 2010. To samo dotyczy "Lwowka Ksiazecego" - ale tu przynajmniej spadek formy widac po wynikach plebiscytu. Dziwi mnie tez brak w 10-ce debiutow "Swiatecznego" z Kormorana - srednia ocene na pewno ma wyzsza od produktow z Jablonowa.
                              O sukcesie "Grand Imperiala" w kategorii Porter (juz ktorys raz z rzedu) zadecydowala znowu dostepnosc i pewnie w duzej mierze cena. Lubie go, ale znam kilka lepszych.
                              Wysoka pozycja "Ciechana Lagerowego" zgodnie z oczekiwaniami. "Ciechan Wyborny" tez trzyma forme...
                              Musze w najblizszym czasie nadrobic piwne zaleglosci
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                No plebiscyt w większosci był całkiem przewidywalny, pierwsza trójka w kategoria ciemny lager do 13 blg idealnie pokrywa się z tą wskazaną przeze mnie. Dobrą nowiną jest również fakt, że wreszcie Żywe nie wygrało w kategorii na najlepsze piwo mocne. Zła to ta, że zajęło miejsce drugie...fenomenu tego piwa odgadnać nie mogę, tym bardziej, ze od jakiś dwóch lat praktycznie każdy komentarz na jego temat to krytyka i rozczarowanie. Ciechan Lagerowy triumfuje jako najlepszy jasny pełny lager, koźlak Ambera w kategorii na najlepszego mocneijszego ciemniaka - bez niespodzianek acz ja głosowałem w tej drugiuej kategorii na Odsiecz. GCH tegoroczny uplasował się w swojej kategorii za BBPA i Mastnym (co mnie nie dziwi) ale przegrana z Ale Ale z piotrkowa to już cios. Największym przegranym moim zdaniem są piwa z Gościszewa - kiepska dystrybucja, nieobecność w delikatesach i marketach powoduje że ich produkty choć w mojej opinii jedne z lepszych w plebiscycie zajmują dalsze miejsca. Ciemne nie przebiło się do pierwszej dziesiatki, pszenica przegrała pudło z Corneliusem który według mnie jest co najmniej o połowę słabszy. Triumf Ataku Chmielu niepodważalny, bardzo wysoka pozycja lagerowego w kategorii Debiut i Piwo Roku, mimo kilku innych ciekawych premier. Widać tęsknotę za dobrze uwarzonym pilsnerem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎