Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    W Żywcu też nie wygrał w zeszłym roku. A ja mogę sobie wyobrazić radość spowodu dalszych lokat. Ba, nawet nie trzeba sobie wyobrażać
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      W momencie, kiedy krzysztofowy weizen, którego uważam za jednego z najlepszych w Polsce spada o 3 pozycje tylko dlatego, że pojawiły się inne piwa w tej kategorii, to nie bardzo pojmuję, z czego tu się cieszyć. Nie rozumiem twojego toku rozumowania. Jak za rok spadnie do drugiej dziesiątki, bo pojawią się nowe piwa w tej kategorii, też będziesz uważał, że to niezłe osiągnięcie?
      Dużo już zostało powiedziane o dostępności. W momencie, kiedy bierhallowy weizen wyprzedza Konstancina pszenicznego osiągalnego w wawie (i bardzo smakowitego pod koniec 2011 r.) i tylko 10 pkt przegrywa z akceptowalną pszenicą, która była w większości Biedronek w Polsce za trochę ponad 2 pln to uważam, że jest to niezłe osiągnięcie.

      Swoją drogą napisać trzeba, że jakość bierhallowej pszenicy mniej więcej od września ubiegłego roku nie jest już taka, do jakiej zostaliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie lata. I to też może jest przyczyną niższej lokaty.
      Last edited by docent; 07-02-2012, 20:20.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
        Miło jest oglądać wyniki i pić jednocześnie piwa z pierwszej 10 piw roku (Atak i Jak w Dym).
        Pijesz dwa piwa naraz?
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Gratulacje dla PINTY, choć zdziwienia nie było Ogólnie wyniki w większości pokrywają się z moimi typami. Co do Lagerowego nie byłam pewna, czy będzie się cieszył takim uznaniem, jak u mnie - wynik plebiscytu będzie miłym potwierdzeniem dla Ciechana, że zrobili krok w dobrym kierunku

          Parafrazując Darkad - życzę nam, smakoszom, szybkiego wyrośnięcia konkurencji dla PINTY
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Serio Odniosłem wrażenie, że to Wrocław jest najsilniej reprezentowany. ART, dysponujesz statystykami odnośnie najczęstszych miejsc logowań do browar.bizu?
            Tu można sobie zerknąć:
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Tu można sobie zerknąć:
              http://www.browar.biz/reklama.php?do=dd
              Ciekawe, najliczniejsza grupa użytkowników forum jest z Mazowieckiego i ma do 23 lat. Ktoś się przyznaje?
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • wsaczuk
                Senior
                • 09-2009
                • 182

                Wiadomo było że w tym roku Pinta będzie w samej czołówce - bo to nowość z piwamy, których w Polsce nikt nie warzy.

                Bierhalle w kategorii browarów restauracyjnych odsadziła konkurencję ze swojego podwórka - zarówno w głosach na browar jak i w top 5 piw z browarów restauracyjnych, co pokazuje że wśród browarów restauracyjnych biehalle wciąż trzyma poziom i wysoko zawiesza poprzeczkę. Ja głosowałem na Bierhalle bo to jedno z niewielu piw które kupuję - poza belgijskimi ales. Weizeny miały spadek formy, ale teraz sytuacja wróciła do normy.

                @Docent, wypada że to ja chociaż ja nie Warszawa
                Last edited by wsaczuk; 07-02-2012, 21:32.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  Trzeba wziąć pod uwagę że to dane na podstawie deklaracji z momentu rejestracji.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    Ale chyba nie sugerujesz, że jak ktoś zarejestrował się w wieku np. 21 lat to w statystykach będzie wiecznym 21 latkiem?

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      Trzeba przyznać, że plebiscyt robi się coraz trudniejszy dla nas. 879 piw do wyboru, to potężna armia. Spróbowanie choćby 10 procent nie jest łatwe. Dlatego mimo, że PINTA zdominowała poprzedni rok, to jednak w indywidualnych preferencjach w pierwszej trójce wskazanych zostało aż 539 piw, czyli prawie 2/3 wszystkich dostępnych.

                      Comment

                      • SetkaPub
                        PiwBiz
                        • 04-2011
                        • 122

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Trzeba przyznać, że plebiscyt robi się coraz trudniejszy dla nas. 879 piw do wyboru, to potężna armia. Spróbowanie choćby 10 procent nie jest łatwe. Dlatego mimo, że PINTA zdominowała poprzedni rok, to jednak w indywidualnych preferencjach w pierwszej trójce wskazanych zostało aż 539 piw, czyli prawie 2/3 wszystkich dostępnych.
                        Co prawda to prawda, jak dalej rynek piwny będzie rozrastał się tak szybko to ciężko będzie "być na bieżąco" ale to tylko powód do radości, że wciąż tyle smaków do poznania. Od niedawna stosuje metodę (zwłaszcza w przypadku piw smakowych), że próbuje z kolegą na pół to znacznie zwiększa możliwości poznawcze i mam nadzieje, że wciąż się liczy jak piwo próbowane w przeciwnym wypadku muszę prosić o usunięcie mojego głosu z kategorii piw smakowych
                        Ponad 300 piw butelkowych, 10 piw lanych, chłodnia na kegi!
                        Zapraszamy! Poznań, św. Marcin 8
                        http://www.setkapub.pl
                        http://www.facebook.com/setkapub

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Trzeba przyznać, że plebiscyt robi się coraz trudniejszy dla nas. 879 piw do wyboru, to potężna armia.
                          Z czego chyba połowa w kategorii jasne pełne, z czego z kolei 95% nijakie lub nie nadające się do picia. Gdy otworzyłem tę kategorię, przeżyłem chwilowe załamanie motywacji. Coś jak przed szukaniem igły w stogu siana.

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            Piw coraz więcej, poziom coraz niższy. Z czego tu się cieszyć ?

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pijesz dwa piwa naraz?
                              Naraz nie. Ale jedno za drugim.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piw coraz więcej, poziom coraz niższy. Z czego tu się cieszyć ?
                                Porównując piwa z kategorii Debiut Roku 2010 i 2011, widzę zmiany na plus. Ciechanów w końcu wypuścił lagera z chmielem, pojawiło się trochę pszenic, o Pincie wspominać nie trzeba . Więc ja nie widzę obniżki poziomu.
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎