Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

foreign smoked stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalkoczur
    Junior
    • 11-2015
    • 7

    foreign smoked stout

    Witam
    Jestem na etapie warzenia foreign stoutu. Przed zalaniem drozdzy moc 16,5Blg.
    Fermentacja burzliwa trwala 2tyg, zeszlo do 8Blg i koniec. Drozdze NEWCASTLE DARK ALE M03 Mangrove Jack's 1 saszetka. temperatura otoczenia 20st.
    Przelalem na cicha.
    Pytanie czy ten końcowy blg nie będzie za wysoki ile glukozy w tym przypadku dodac przed butelkowaniem?
    pozdrawiam.
  • michalkoczur
    Junior
    • 11-2015
    • 7

    #2
    Nikt nie pomoze?

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalkoczur Wyświetlenie odpowiedzi
      Nikt nie pomoze?
      Sprawdzisz BLG pod koniec cichej i wtedy będziesz się martwił. Jak jesteś niecierpliwy, pobierz próbkę 0,3l i zrób test szybkiego odfermentowania (w ok. 25-30*C).
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • michalkoczur
        Junior
        • 11-2015
        • 7

        #4
        Ale chyba jak przez ponad tydzień nie zszedł na burzliwej to i teraz pewnie nie zejdzie. zakladajac ze zostanie 8 BLG, ile glukozy dodac żeby nie stworzyć granatow?

        Comment

        • kostas
          Senior
          • 08-2014
          • 212

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalkoczur Wyświetlenie odpowiedzi
          Witam
          Jestem na etapie warzenia foreign stoutu. Przed zalaniem drozdzy moc 16,5Blg.
          Fermentacja burzliwa trwala 2tyg, zeszlo do 8Blg i koniec. Drozdze NEWCASTLE DARK ALE M03 Mangrove Jack's 1 saszetka. temperatura otoczenia 20st.
          Przelalem na cicha.
          Pytanie czy ten końcowy blg nie będzie za wysoki ile glukozy w tym przypadku dodac przed butelkowaniem?
          pozdrawiam.
          Najprawdopodobniej źle została przeprowadzona fermentacja. Nie znam tych drożdży kompletnie, ale jak dla mnie piwo bardzo płytko odfermentowało - będzie przez to bardzo słodkie w smaku. Ewentualnie możesz zweryfikować wiarygodność swojego areometru/refraktometru, bo może się okazać, że jakiś przyrząd pomiarowy szwankuje.
          Browar Domowy El Greco na Facebooku

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Te drożdże są znane ze słabego odfermentowania.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • michalkoczur
              Junior
              • 11-2015
              • 7

              #7
              Robie FFT, będzie wiadomo czy fermentacja burzliwa nie dokonczona i zostaly cukry, czy zle zacieranie. Aczkolwiek zacierałem wg instrukcji i trzymałem się temperatur i czasu.

              Comment

              • michalkoczur
                Junior
                • 11-2015
                • 7

                #8
                Witam
                Zrobilem FFT, drozdze nie podjely pracy. wychodzi na to ze wysoki BLG , 8, to wina zacierania, musze się zastanowić co było nie tak skoro zacierałem wg instrukcji.
                Panowie , powiedzcie w związku z tym, ile glukozy dodac do refermentacji?
                Chce dzisiaj butelkować.
                P.S. smakowałem probke i wcale slodka nie jest taka mocna kawa zbozowa
                Pozdrawiam.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎