Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to legalne?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Trochę jestem nie w temacie - co za impreza w Grodźcu była? Jakiś link proszę
    Googlarka wysiadła?

    Oglądnij sobie w necie wczorajsze Fakty.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Jak się komentuje wydarzenia, to wypadało by zapodać linka. Dzięki za pomoc - na moim łączu internetowym jest niemal niemożliwym obejrzenie sobie Faktów, jeszcze raz dziękuję
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Linka mam zapodać do mojego telewizora?? Oglądałem Fakty i za chwilę napisałem posta. Dziś już jest to wydanie w necie.

        Fakty

        A jaka była impreza? Taka
        Last edited by jacer; 11-10-2010, 17:00.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • mareks
          Senior
          • 05-2002
          • 1939

          Obejrzałem.
          Wszystko rozbija się o sprzedaż, która jest uprawiana "pod stołem" a o czym wszyscy doskonale wiedzą. Wielokrotnie widziałem na festynach u nas jak sprzedawano domowe nalewki co było ewidentnym łamaniem Prawa.

          Comment

          • fexus
            Junior
            • 01-2010
            • 9

            Rozlewanie piwabeczkowego butelek

            A czy ktoś z Was wie jak mają się przepisy prawa odnośnie kwestii przelewania piwa beczkowego do butelek ? Chodzi mi tutaj o sytuację w której w sklepie (nie pubie) kupujemy piwo beczkowe na litry prosto z kega. Sprzedawca nalewa nam piwo do np.plastikowej butelki i kapsluje. Czy przepisy pozwalają na coś takiego ?

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Tak, pod warunkiem, że butelka ma atest Sanepidu, że jest czysta.

              Własnego cienia też się boisz? Tylko od sprzedawcy zależy, do czego ci naleje. Jak mu jest wszystko jedno, to naleje bez problemów do butelki, wiadra z ocynku czy starego kalosza. Po prostu płacisz i masz.

              O ile w ogóle w sklepie wolno sprzedawać piwo z beczki. Osobiście nie sądzę, bo obwarowane jest to przepisami sanitarnymi, które spełniają tylko knajpy.
              Last edited by Krzysiu; 21-09-2011, 14:01.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Są jednak sklepy (Łódź, Białystok), które nalewają piwa litewskie. Ale jest to specjalny "zamknięty" system próżniowy (czy jak go tam nazwać). Butelki PET też mają swoje. Pewnie nie byłoby problemu z podłożeniem swojej butelki, byle miała identyczną wysokość.
                Last edited by Pendragon; 21-09-2011, 14:10.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • fexus
                  Junior
                  • 01-2010
                  • 9

                  Butelki to nie problem. Każdy sprzedawca butelek "spożywczych" posiada atest PZH. Pytanie tylko czy jeżeli posiadam pozwolenie sanepidu na prowadzenie sklepu spożywczego, mam książeczkę itp to czy mam prawo w swoim sklepie przelewać piwo z kega do butelek, kapslować je i sprzedawać klientom ?

                  Comment

                  • leszcz007
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 100

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fexus Wyświetlenie odpowiedzi
                    A czy ktoś z Was wie jak mają się przepisy prawa odnośnie kwestii przelewania piwa beczkowego do butelek ? Chodzi mi tutaj o sytuację w której w sklepie (nie pubie) kupujemy piwo beczkowe na litry prosto z kega. Sprzedawca nalewa nam piwo do np.plastikowej butelki i kapsluje. Czy przepisy pozwalają na coś takiego ?
                    W Naszym pięknym kraju nie widziałem jeszcze sprzedaży piwa z beczki tak jak knajpie. Jak napisał Krzysiu uniemożliwia to nasze przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Nawet w knajpie do butelki Ci nie naleją.

                    Jest to jednak normalna praktyka u naszych braci Czechów, sprzedają Oni w ten sposób piwo i wino. Przychodzi się z własnymi buteleczkami i po sprawie. Sam ostatnio 15l dobrego winka przywiozłem

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leszcz007 Wyświetlenie odpowiedzi
                      W Naszym pięknym kraju nie widziałem jeszcze sprzedaży piwa z beczki tak jak knajpie. (...):
                      W takim razie mało widziałeś.
                      Dla małego przykładu podam, że w mieście stołecznym Łódź działają przynajmniej dwa sklepy gdzie można kupić piwo pochodzące z beczek.
                      Last edited by abernacka; 21-09-2011, 14:28.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • fexus
                        Junior
                        • 01-2010
                        • 9

                        Czy mogę poprosić zatem Kolegę o jakiś namiar ?

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10838

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fexus Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy mogę poprosić zatem Kolegę o jakiś namiar ?
                          Proszę bardzo: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90887
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • leszcz007
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 100

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            W takim razie mało widziałeś.
                            Dla małego przykładu podam, że w mieście stołecznym Łódź działają przynajmniej dwa sklepy gdzie można kupić piwo pochodzące z beczek.
                            Przyznaję, że mało widziałem, we wsi Wrocław takie praktyki miejsca nie mają.... chyba, że znowu o czymś nie wiem, to proszę o sprostowanie.

                            Comment

                            • fexus
                              Junior
                              • 01-2010
                              • 9

                              Bardzo dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leszcz007 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przyznaję, że mało widziałem, we wsi Wrocław takie praktyki miejsca nie mają.... chyba, że znowu o czymś nie wiem, to proszę o sprostowanie.
                                Bo we Wrocku sa knajpy z piwem, więc nie trzeba kupować w sklepie
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎