Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to legalne?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Zawiadomić może też ktoś obcy, zrobić dokumentacje zdjęciową itp.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • bogdan62
      Senior
      • 10-2004
      • 173

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Zawiadomić może też ktoś obcy, zrobić dokumentacje zdjęciową itp.
      Czysto teoretycznie jest to możliwe, przy zastosowaniu technik operacyjnych i kryminalistycznych jak w przypadku grubszych afer , musiałby tego ktoś bardzo chcieć.
      W praktyce udowodnienie takiego czynu jest niewykonalne, gdyż aby w myśl prawa czyn zaistniał, muszą być spełnione znamiona ustawowe, np. wystarczy oświadczyć, że piwo kolegi zabrane zostało bez jego zgody przez pomyłke, a on nie ma za to żadnej pretensji - brak ustawowych znamion, czyn nie istnieje. Podtrzymuję wcześniejsze stwierdzenie, ukarane mogą być tylko te osoby, które tego chcą.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        "Nie ma takiej niegodziwości, do której nie posunie się liberalny rząd, gdy mu zabraknie pieniędzy."

        W areszcie wszystko wyśpiewasz.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19170

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Chodzi o potencjalne zainteresowanie się aparatu fiskalnego tematem piwowarstwa domowego - tj. piwa domowego w ogóle nie przeznaczonego na sprzedaż. Tego jak mniemam dotyczy temat.
          Zatem powtórzę: piwowarstwo domowe może spać spokojnie, bo zwolnienie jest prawem unijnym, a nie tylko łaską naszych przedstawicieli w parlamencie.

          Na temat wątku sprzedaży zdaje się dyskutowaliśmy w innym wątku z podobnymi pomysłami i propozycjami.

          Comment

          • Robert13
            Senior
            • 04-2010
            • 899

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Muszę przyznać, że jesteś jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie forumowych interpretatorów prawa. Ale gdybyś zajrzał do postu nr 61, w którym zacytowałem artykuły z ustawy, to zauważyłbyś, że rownoważna ze sprzedażą jest zarówno zamiana, jak i darowizna wyrobów akcyzowych. W świetle tego zapisu cały twój wywód jest po prostu błazeństwem.
            Skoro jest, to wykaż jak mi udowodnią, że wymieniłem się 10 butelkami z innym/innymi piwowarami w układzie 1:1?

            Przykładowemu Klusce udowodnili to na podstawie jego własnych papierów, co jak na dłoni widać, że porównywanie tych dwóch sytuacji jest bez sensu.

            Comment

            • Robert13
              Senior
              • 04-2010
              • 899

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              "Nie ma takiej niegodziwości, do której nie posunie się liberalny rząd, gdy mu zabraknie pieniędzy."

              W areszcie wszystko wyśpiewasz.
              Dokładnie chodzi o rząd socjalistyczny, a nie liberalny. Troche na opak to rozumiesz.

              Najwyraźniej podobnie w błędny sposób rozumiesz idee powstania stowarzyszenia piwowarów domowych sponsorowanego przez ...koncerny piwowarskie.
              Powstaje to dokładnie po to, by zawczasu pacyfikować pomysły liberalizujące prawo tak, by nie doszło do sytuacji w której produkcję i sprzedaż piwa w sposób legalny i oficjalny mógł prowadzic ktokolwiek poza duzymi browarami.

              Comment

              • Robert13
                Senior
                • 04-2010
                • 899

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Na to jest stosowna procedura. .
                No własnie, jak ta procedura mi to udowodni, że wymieniłem się 10 butelkami z innym/innymi piwowarami w układzie 1:1??

                Comment

                • Belzebub
                  Junior
                  • 11-2009
                  • 8

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sprawa może nie trafić do sądu, bo w postępowaniu mandatowym (o ile nie odmówisz przyjęcia mandatu) sprawa rozgrywa się pomiędzy funkcjonariuszem SC i tobą. Dla przykładu: mandat można wystawić za 1 paczkę papierosów jak i za 500 paczek. I sam widziałem jak za 1 czy 2 paczki dostawali.
                  no tylko tu jeszcze pojawia się kwestia przepadku, a w tym zakresie orzeka wyłącznie sąd. No i koszty zniszczenia przedmiotu przestępstwa.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Najwyraźniej podobnie w błędny sposób rozumiesz idee powstania stowarzyszenia piwowarów domowych sponsorowanego przez ...koncerny piwowarskie.
                    Powstaje to dokładnie po to, by zawczasu pacyfikować pomysły liberalizujące prawo tak, by nie doszło do sytuacji w której produkcję i sprzedaż piwa w sposób legalny i oficjalny mógł prowadzic ktokolwiek poza duzymi browarami.
                    Puknij się w swój durny łeb. Niedawno na stronie wędliniarzy jeden pisał, że PSPD założył jeden gość aby ściągać składki i nieźle z tego żyć.
                    Podobni ludzie dziś wypisywali bzdury o żółci na wp.pl.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Robert13
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 899

                      O sponsorowaniu przez koncern pisali sami załozyciele i władze, wiec to im zalecaj "Puknij się w swój durny łeb"...

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                        O sponsorowaniu przez koncern pisali sami załozyciele i władze, wiec to im zalecaj "Puknij się w swój durny łeb"...
                        I co z tego wynika? A przeczytałeś chociaż statut?

                        Mierzysz swoją miarą, widocznie taki jesteś
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          To nie jest temat o stowarzyszeniu i nie miejsce na pyskówki.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Robert13
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 899

                            No właśnie... Bardziej wartościowym byłoby poznanie "konkretnych konkretów" ze stosownej procedury o której wspomniał Krzysiu...
                            Mam nadzieję, że uchyli on rąbka tajemnicy "bo nie jest światło, by pod korcem stało".

                            Jeszcze o statutach ogólnie.
                            Razu jednego, jeden z moich starszych znajomych (w wieku mojego ojca) tak mnie pouczał:
                            Mówi -wziąłem kiedys dawno dawno temu mojego kolegi książeczkę dobrych zasad członka PZPR (nie pamiętam dokładnie jak to sie nazywało) i porównałem do katechizmu KK.
                            Dalej tak mi opowiada- gdybym nie wiedział które jest starsze, to miałbym poważne wątpliwości co od czego zostało odpisane...

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                              No własnie, jak ta procedura mi to udowodni, że wymieniłem się 10 butelkami z innym/innymi piwowarami w układzie 1:1??
                              Na spotkanie piwowarów, giełdę, warsztaty przychodzi trzech z UC po cywilu, łazi, obserwuje, zagaduje, interesuje się i w stosownym momencie wyciąga legitymację. Jest ich trzech, widzieli, że się wymieniasz, stali obok i przyglądali się. Komu uwierzą np. przed sądem? Tobie czy im? Gwarantuje ci, że im.

                              Podobną metodę zastosowali na Chmielakach. Da się? da.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • Robert13
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 899

                                Dokładnie chodzi mi o to na jakiej podstawie określą ilość (liczbe sztuk) butelek ktora podpadła pod akcyzę?
                                Tyle ile złapał szpieg, chociaż nie wiadomo jeszcze co on tak naprawdę złapał.


                                Po drugie.
                                Muszą miec fizycznie w ręce dowód przestępstwa, a nie tylko samo nagranie, wszak mogłem się wymieniać z kimś Żywcem za Żubra, tyle że bez etykiet na butelce.
                                Czy jest opodatkowana akcyzą wymiana Żywca na Żubra? Nie jest.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎