Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika flood Wyświetlenie odpowiedzi
    A duży warzy różne piwa które wymagają _autorytetu_. O domowym warzeniu zrobiło się głośno. Dla przeciętnego konsumenta prosta informacja; - "jakiś browar"=domowe= dobre= "jakiś browar" może właśnie tak się zakodować.

    pzdr
    flood
    Dobrze kombinujesz!

    Tez myślę, że o to chodzi w całym tym stowarzyszeniu się.

    Comment

    • mareks
      Senior
      • 05-2002
      • 1939

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      3. Wisiałoby mi owe bratanie gdyby owo stowarzyszenie było "żywieckie", "cieszyńskie" lub "wąchockie". Jest "polskie" - to mi przeszkadza, bo sugeruje, że również w jakimś promilu "moje".
      Stowarzyszenie będzie reprezentować Ciebie czy tego chcesz czy nie bo nie wiesz co jest dla Ciebie dobre.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Wiem, co może taki Barrow (nie może tak wiele jak się powszechnie sądzi bo też jest tylko najemnikiem).
        A co on ma za decyzję do podjęcia? Przedstawiłeś to tak, jakby miał co najmniej decydować o tym, czy browar w Elblągu zamknąć. To są bzdetne decyzje. Tak samo jak może wspomóc Stowarzyszenie Piwowarów, mógłby wspomóc Stowarzyszenie Ziemi Żywieckiej czy coś w tym stylu. Uważasz, że taką decyzję muszą mu klepnąć w Amsterdamie. Nie bądźmy śmieszni.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Chodzi o pewną strategię, która kończy się pewnym celem. Pewnie, że Wasze stowarzyszenia jest dla niego mniej istotne niż koszty sprzątania hal produkcyjnych, ale wpisuje się w pewną strategie kreowania wizerunku. W skrócie: płacisz- wymagasz, to nie instytucja charytatywna. Barrow nie jest właścicielem. Nie wydaje prywatnych pieniędzy. Pamiętajcie o tym.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Mi się raczej wydaje, że KP dopiero co się pokapowała (kape pokapowała, no pikne sformułowanie), o co chodzi, i coś tam próbują nadrabiać, jeszcze nie do końca wiedząc, do czego zmierzają
            A oto szybka odpowiedź co może zyskać koncern mając Stowarzyszenie.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)jestem uczulony na "matrekingowy" bełkot i w try miga całą akcję zdemaskowałem jako marketing wirusowy.
            Wiem, wiem, nie interesuje nas czy GŻ w ten sposób wprowadza pozytywny wizerunek i buduje świadomość marki w określonej grupie konsumentów piwa(...)
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
            Niestety zwykli spijacze Tyskiego już wiedzą o Koźlaku. Prasa lokalna na Śląsku pisała o Żywieckim konkursie i jego zwycięzcy. Znajomi miłośnicy Tyskiego i Lecha już mnie pytali co to za piwo ten Koźlak i obawiam się że będą chcieli go kupić.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Kilka uwag:

              1. Stowarzyszenie może reprezentować jedynie swoich członków, czy tego chce czy nie. Działać będzie na podstawie ustawy o stowarzyszeniach, a nie na odrębnej ustawie o jakimś samorządzie piwowarów domowych. Mam nadzieję, że przyszli członkowie tego stowarzyszenia to rozumieją.

              2. Mam wrażenie, że ze strony inicjatorów pojawił się syndrom wroga, polegający na tym, że jak ktoś nie chce poprzeć, to znaczy, że jest przeciw. Niestety bardzo często w forumowych dyskusjach jest tak, żo dostrzega się tylko dwie skrajne postawy, zupełnie pomijając fakt, że ktoś może być obojętny lub w ogóle niezainteresowany tematem. A wystarczy policzyć - ile osób aktywnych warząco wypowiada się w ogóle w sprawie stowarzyszenia. Może to znaczyć jedynie, że ta milcząca większość ma to w nosie.

              3. Nie wiem, skąd u niektórych przekonanie, że piwowarzy MUSZĄ mieć jedno stowarzyszenie, czy tez "mówić jednym głosem". Czasy jednej, jedynie słusznej partii już mieliśmy. A niech tych stowarzyszeń będzie dziesięć. Albo więcej, niech konkurują ze sobą na działalność, wtedy najlepsze zacznie przyciągać więcej członków. Tymczasem czytam, że Zdrój chce mieć wpły na cały rynek piwa domowego w Polsce. No to pogratulować entuzjastom - rynek piwa przemysłowego zdominowany przez trzy koncenry, a rynek piwa domowego przez jedno stowarzyszenie. I to ma być takie świetne? Stworzyć kolejny monopol w imię jakiejś idei, że "musi" być jakieś stowarzenie?

              4. W swojej stowarzyszeniowej karierze nie spotkałem się jeszcze z takim faktem, żeby ktoś dał jakiemukolwiek stowarzyszeniu pieniądze za darmo (poza najbardziej aktywnymi jego członkami). Jeśli GŻ chce dać jakieś pieniądze, to na pewno da je na jakiś ściśle określony cel (tzw. dotacja celowa). I na pewno nie zrobi tego za darmo, tylko będzie chciała coś w zamian. O tym jak na razie jest głucho, a wypadałoby to przedstawić przyszłym członkom, jeszcze zanim wstąpią, żeby potem nie było zdziwienia i pretensji.

              5. Jeśli chodzi o pieniądze, to moim zdaniem stowarzyszenie nie uzyska statusu organizacji pożytku publicznego, ponieważ nie spełnia warunków, określonych w ustawie. Można więc zapomnieć o tzw. darowiznach 1%. Jeśli ktoś liczył, że tan sposób będzie finansował działalność, to może się zawieść.

              6. Żeby nie było, że znowu zniechęcam i rzucam kłody, dwie rady praktyczne:

              - w statucie stoi, że powyżej 300 członków walne zebranie członków będzie zastąpione przez walne zebranie delegatów. Pomijając tę impenującą liczbę, która dla mnie jest mało realna, mogę się założyć o NAPRAWDĘ DUŻE PIWO, że jesli stowarzyszenie osiągnie liczebnośc 100 członków, nie uda się zrobić walnego zebrania ze względu na frekwencję. Sugeruję zmniejszyć tę liczbę do 100, nawet mniej, a ilość delegatów zwiększyć w ten sposób, że z pierwszej dziesiątki w każdym oddziale deleguje się po 2 lub 3 osoby, może nawet 5 osób, a z każdej następnej dziesiątki po jednej. To zapewnia wystarczającą reprezentatywność, a jednocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo niewystarczającej frekwencji.

              - składki proponuję określić z skali roku. Składki miesięczne to mordęga dla skarbnika i nieuzasadnione dochody dla banków. U siebie mam składkę 100 zł rocznie, możliwość wpłąty w dwóch ratach. Nikt nie powie, że to dużo, bo to równowartość raptem dwóch piw miesięcznie.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

                - składki proponuję określić z skali roku. Składki miesięczne to mordęga dla skarbnika i nieuzasadnione dochody dla banków. U siebie mam składkę 100 zł rocznie, możliwość wpłąty w dwóch ratach. Nikt nie powie, że to dużo, bo to równowartość raptem dwóch piw miesięcznie.
                na Browar.biz można wpłacić 60zł/ rok , ale nie otrzymuje się miedzianej legitymacji
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  To ja się lepiej nie odzywam...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Najpierw tak: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12304
                    Potem tak: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12305

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Oglądajcie, bo pewnie szybko wyleci z galerii jako spam. Mnie to śmieszy, ale ogólnie może zostać uznane za budowanie wrogiej atmosfery, co, jak myślę, Krzysiu właśnie ma na celu
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        dobre , masz tego więcej
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          E tam, jaja sobie robię. Ale niektórzy i tak się obrażą. Może gdyby kto inny to zamieścił ...

                          Są trzy.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            E tam, jaja sobie robię. Ale niektórzy i tak się obrażą.
                            Wiem, że sobie robisz jaja, ale niewinne te jaja to nie są
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Nie ma niewinnych jaj
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Może gdyby kto inny to zamieścił ...
                                Ależ proszę
                                http://www.browar.biz/galeria.php?id=12307

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎