Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Propozycja dot. organizacji forum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • radekam
    Senior
    • 03-2006
    • 165

    Propozycja dot. organizacji forum

    Nie chcę być źle zrozumiany, ale zadający takie pytania winien chyba najpierw przeczytać odpowiednie opracowania. Szanowny kolega wg mnie, nie zrobił tego gdyż nie wiedział że takie opracowania są. Wynika to chyba z tego że trudno je po prostu znaleźć.

    Mam zatem taką nieśmiałą propozycję.
    Może by na stronie głównej browar.biz, gdzieś na górze umieścić jakiś widoczny link do tych opracowań? O tytule np "Koniecznie przeczytaj zanim zaczniesz warzyć" czy coś takiego.

    Można by też wzorem innych forów, na górze działu "Browarnictwo amatorskie przypiąć wątek "Dla początkujących" czy po prostu "FAQ".

    Myślę że coś takiego znacznie ułatwiło by życie początkującycm.

    Ps.
    Wiem że nie jest ten to odpowiednie miejsce na ten post, ale tu chyba zagląda więcej ludzi niż do "Zgłoszenia błędów i propozycji". Jeżeli Art uważa że tam powinien być - to proszę, niech go przeniesie.
    Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
    W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
    W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekam Wyświetlenie odpowiedzi

    Ps.
    Wiem że nie jest ten to odpowiednie miejsce na ten post, ale tu chyba zagląda więcej ludzi niż do "Zgłoszenia błędów i propozycji". Jeżeli Art uważa że tam powinien być - to proszę, niech go przeniesie.
    A Ty zgłaszasz propozycję usprawnień, czy chcesz o tym pogadać z ludźmi? Zgłosiłam do przeniesienia.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekam Wyświetlenie odpowiedzi

      Można by też wzorem innych forów, na górze działu "Browarnictwo amatorskie przypiąć wątek "Dla początkujących" czy po prostu "FAQ".
      Mam przeczucie, że to zmieni bardzo niewiele. Przecież dział "Browarnictwo amatorskie" jest prawie jak FAQ. Wystarczy przejrzeć kilka stron z postami albo użyć wyszukiwarki a i tak wygodniej jest każdemu zapytać nie szukając. Moim zdaniem wygoda jest nie do pokonania.
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam przeczucie, że to zmieni bardzo niewiele. Przecież dział "Browarnictwo amatorskie" jest prawie jak FAQ. Wystarczy przejrzeć kilka stron z postami albo użyć wyszukiwarki a i tak wygodniej jest każdemu zapytać nie szukając. Moim zdaniem wygoda jest nie do pokonania.
        Też tak myślę. Tzn. generalnie warto byłoby takie coś zrobić, co postuluje radekam, ale wiadomo, że ani jutro ani pojutrze nic takiego się nie pojawi. A nawet jak by wszystko było zrobione z dywanikami, filmikami, ciepłe wode osobno, zimne osobno, to i tak będą tacy, co bezczelnie napiszą "chciałbym zważyć piffffko, jak najtaniej uda mi się na...ć".
        Kolega Metalchopin prezentuje niestety radykalnie ignoranckie podejście, bo jego pytania świadczą o tym, że kompletnie nic nie czytał. No to jak jemu się nie chce, to co ja sobie tu będę żyły wypruwać.
        Last edited by kopyr; 30-05-2009, 11:35. Powód: pifffko ;)
        blog.kopyra.com

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekam Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie chcę być źle zrozumiany, ale zadający takie pytania winien chyba najpierw przeczytać odpowiednie opracowania. Szanowny kolega wg mnie, nie zrobił tego gdyż nie wiedział że takie opracowania są. Wynika to chyba z tego że trudno je po prostu znaleźć.

          Mam zatem taką nieśmiałą propozycję.
          Może by na stronie głównej browar.biz, gdzieś na górze umieścić jakiś widoczny link do tych opracowań? O tytule np "Koniecznie przeczytaj zanim zaczniesz warzyć" czy coś takiego.

          Można by też wzorem innych forów, na górze działu "Browarnictwo amatorskie przypiąć wątek "Dla początkujących" czy po prostu "FAQ".

          Myślę że coś takiego znacznie ułatwiło by życie początkującycm.

          Ps.
          Wiem że nie jest ten to odpowiednie miejsce na ten post, ale tu chyba zagląda więcej ludzi niż do "Zgłoszenia błędów i propozycji". Jeżeli Art uważa że tam powinien być - to proszę, niech go przeniesie.
          Oczywiście dobra propozycja. Oczywiście jeśli się tym zajmiesz będzie wręcz idealna Czy zatem chcesz szykować taki FAQ wzorem innych for?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • radekam
            Senior
            • 03-2006
            • 165

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Oczywiście dobra propozycja. Oczywiście jeśli się tym zajmiesz będzie wręcz idealna Czy zatem chcesz szykować taki FAQ wzorem innych for?
            Czuję się zaszczycony propozycją zajmowania się FAQ, jednak, z racji mojego niewielkiego doświadczenia, i częstego braku czasu, nie wiem czy podołam.
            Liczę zatem na pomoc szanowne koleżanki i kolegów forumowiczów.

            Czy jest ktoś chętny?
            Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
            W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
            W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Przecież FAQ jest. Czwarty temat od góry.

              Comment

              • radekam
                Senior
                • 03-2006
                • 165

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Przecież FAQ jest. Czwarty temat od góry.
                Fakt. Jest taki dział, przyznasz jednak że raczej niewiele tam się dzieje.
                Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
                W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
                W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  FAQ nie jest do "dziania". Jest do czytania. A ty tego nie przeczytałeś, dopóki nie napisałem w twoim temacie, że jest coś takiego.

                  Łatwiej walnąć pytanie na lenia, a potem mieć pretensje, że ktoś jest złośliwy.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎