Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

1 Warka z 2 zestawów.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lechista
    Junior
    • 05-2012
    • 7

    1 Warka z 2 zestawów.

    Witam Was!

    Mam takie pytanie, czy ktoś z Was próbował robić piwo z 2 takich samych zestawów na raz w mniejszym garnku niż jest to przewidziane? Chodzi o to że mam gar 40l a chciał bym zrobić na raz więcej niż te 20-23l piwa. Użył bym mniej wody do przygotowywania zacieru i do wysładzania. Wysładzam zawsze dolewając często małe ilości wody, dla większej efektywności. Po zakończeniu chmielenia rozlał bym po połowie do dwóch fermentorów i dolał odpowiednią ilość wody (oczywiście solidnie przegotowanej).

    Tak myślę, że nie powinno to źle wpłynąć na jakość piwa... Zapotrzebowanie jest zbyt duże by na raz bawić się tylko w 20l

    Pozdrawiam!

  • #2
    Da się to zrobić, przygotuj brzeczkę o wyższym blg (2 zestawów nie zmieścisz w 40 litrowym garnku), a po gotowaniu do fermentatorów dolej wody, dla obniżenia końcowego blg.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Teoretycznie dobrze, ale zmniejszenie wody do wysładzania to zmniejszenie wydajności. Część ekstraktu zostanie w słodzie.

      Comment


      • #4
        Jak się nie zmieści w jednym garnku to można spróbować zawsze trochę w drugim, mniejszym, jak są takie możliwości.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10739

          #5
          Kup 3 zestawy i podziel na połowę, w 40l garnku będzie OK
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • lechista
            Junior
            • 05-2012
            • 7

            #6
            Robiłem już z 1,5 zestawu jak zagotowałem na początku cały zacier niechcąco... Musiałem dostarczyć jakichkolwiek enzymów.

            Dzisiaj zrobię z 2 zestawów i powiem jak wyszło z wydajnością i czy się pomieściłem w jednym garnku

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎