Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo na sylwester

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lubinski
    Junior
    • 10-2013
    • 23

    Piwo na sylwester

    Cześć, moim 1 piwem był Lager który już sobie leżakuje w butelkach ( niedługo będę smakował ). Ale już myślę o sylwestrze - Lager tyle nie postoi I wymyśliłem sobie że fajnie by było zrobić coś goryczkowego. Niestety muszę robić z Kitu ( mam kuchenkę elektryczną, i nie mam tak wielkiego gara < Chodź to dało by się załatwić ) I pytanie do was, ktoś wie jakie by tu gatunek wybrać by mieć tą goryczkę i czy ew. może do chmielić na goryczkę taką puchę ? No i wiadomo jak to w sylwestra, piwo musi być pijalne. Jakieś pomysły / propozycję na kita lub z ekstraktów ?

    Pozdrawiam
  • howser
    Senior
    • 03-2013
    • 103

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lubinski Wyświetlenie odpowiedzi
    Niestety muszę robić z Kitu ( mam kuchenkę elektryczną, i nie mam tak wielkiego gara < Chodź to dało by się załatwić )
    Kuchenka elektryczna to nie powód dla którego masz rezygnować z zacierania. Pomożesz sobie wrzątkiem z czajnika przy sterowaniu temperaturą podczas przerw, do doprowadzenia do wrzenia brzeczki wspomożesz się grzałką, a efekty będą dużo lepsze niż przy dochmielonym kit'cie.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      #3
      Z powodzeniem robimy chmielone ekstrakty. Szczególnie fajnie wychodzą mocno chmielone WESy, wtedy charakterystyczny posmaczek tych ekstraktów można nieźle okiełznać. Jest duże pole do popisu, ja bym wziął coś z chmieleniem na zimno, jeśli zrobisz w najbliższym czasie to będzie akurat w szczytowej formie aromatycznej na koniec roku.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • dominik_walkowiak
        Senior
        • 10-2013
        • 335

        #4
        również dołączam się do pytania kolegi

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19168

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Z powodzeniem robimy chmielone ekstrakty. Szczególnie fajnie wychodzą mocno chmielone WESy, wtedy charakterystyczny posmaczek tych ekstraktów można nieźle okiełznać. Jest duże pole do popisu, ja bym wziął coś z chmieleniem na zimno, jeśli zrobisz w najbliższym czasie to będzie akurat w szczytowej formie aromatycznej na koniec roku.
          Jedyną wada jest cena, ale można nabyć duże opakowania 12/14 i 25 kg ekstraktu i bawić się do woli. Karmelowe i specjalne można zaparzać. Kilka lat temu dawało mi to niesamowitą frajdę, bo można było więcej piw zrobić (mniejsze warki), a jednocześnie doskonalić warsztat. Zawsze będę polecał dla nowicjusza zabawę z ekstraktem.
          Last edited by e-prezes; 06-11-2013, 10:17.

          Comment


          • #6
            Poszukaj na www.piwo.org, o ile mnie pamięć nie myli był temat o ekstraktach, że można gdzieś nabyć je w b. dobrej cenie (jakaś hurtownia, wysyłają kurierem), przy kuchence elektrycznej podobno cena za piwa z ekstraktu niezbyt mocno różni się od piwa z zacieraniem.
            Jak na piwo na sylwestra to się musisz spieszyć, niewiele już czasu zostało.

            Comment

            • Lubinski
              Junior
              • 10-2013
              • 23

              #7
              Dobra koniec końców zrobię tak. Zamiast robić następne piwo zakupie osprzęt < garnek i fermentator na cichą. Pewnie kupie jeszcze 1 puchę bo nie lubię tak kupić czegoś i tego nie użyć ;p I zacznę zacierać.

              Także na sylwestra będzie musiał mi Lager nastarczyć.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Zdążysz zrobić całkiem przyzwoite, dobrze nachmielone pale ale. Pięc tygodni wystarczy, Ja robiłem już piwo, które szło do spozycia w niecałe trzy tygodnie od warzenia.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎