Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cooper Pszeniczny - ile mozna czekac po zakonczeniu burzliwej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MaciejBrowar
    Junior
    • 01-2014
    • 4

    Cooper Pszeniczny - ile mozna czekac po zakonczeniu burzliwej

    W piatek wstawilem pszeniczny coopers + slody pszeniczne na pierwsza fermentacje. Po niecalej dobie zaczela sie burzliwa fermentacja. Nie mam z tym duzego doswiadczenia, ale wydawala mi sie dosc mocno burzliwa. Niestety skonczyla sie juz dobe pozniej. Ile moge czekac zanim przeleje do butelek? Czy nic sie nie stanie jak od zakonczenia fermentacji (bulgotania, bo poziomu blg nie mierzylem) mina 2-3 dni zanim przeleje do butelek?
    Czy to normalne ze skonczyla sie tak szybko?
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Tak.
    Przed butelkowaniem odczekać minimum tydzień, najlepiej przelać na wtórną fermentację.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Tak, to możliwe, może być już po fermentacji, zależy w jakiej temperaturze trzymasz fermentor.
      Poczekaj jeszcze z kilka dni i dopiero do butelek. Wszakże to pszenica i cichą możesz pominąć, ale do nastęonej soboty to się wstrzymaj przynajmniej. I poczytaj forum, nie ty pierwszy masz takie wątpliwości.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • MaciejBrowar
        Junior
        • 01-2014
        • 4

        #4
        ok, dzieki za porady. Poczekam w takim razie do weekendu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎