Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • logitech55
    Junior
    • 06-2014
    • 5

    Pierwsze piwo

    Witam
    Nie wiem czy to dobry dział jak nie to proszę przeniesienie. Jestem tu nowy i chciałbym zacząć samodzielnie wyrabiać piwo. Co jest do tego potrzebne oraz jaki typ piwa jest dobry na początek. Najbardziej smakują mi piwa typu warka, żywiec oraz porter. Pomieszczenie do produkcji by było w pokoju o temperaturze 20 - 30 *C w zależności od pogody za oknem. Czy taka temperatura może być do fermentacji w pojemniku i nawet do fermentacji w butelce?

    Produkty chciałbym kupić z sklepu http://wino-domowe.pl jeśli to nie problem to poproszę o linki
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Za ciepło. I za duże wahania.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • logitech55
      Junior
      • 06-2014
      • 5

      #3
      Czyli nie da się zrobić?

      Comment

      • sztetke
        Senior
        • 12-2009
        • 355

        #4
        Da się, zrób sobie skrzynie ze styropianu.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika logitech55 Wyświetlenie odpowiedzi
          Witam
          Nie wiem czy to dobry dział jak nie to proszę przeniesienie. Jestem tu nowy i chciałbym zacząć samodzielnie wyrabiać piwo. Co jest do tego potrzebne oraz jaki typ piwa jest dobry na początek. Najbardziej smakują mi piwa typu warka, żywiec oraz porter. Pomieszczenie do produkcji by było w pokoju o temperaturze 20 - 30 *C w zależności od pogody za oknem. Czy taka temperatura może być do fermentacji w pojemniku i nawet do fermentacji w butelce?

          Produkty chciałbym kupić z sklepu http://wino-domowe.pl jeśli to nie problem to poproszę o linki
          Czyli ogólnie piwa dolnej fermentacji. Musiałbyś utrzymywać stałą temperaturę rzędu niskich kilkunastu stopni celsjusza. Może popytaj po znajomych, czy ktoś nie pozbywa się starej lodówki, nieraz też ludzie działające stare Polary wywalają na śmietnik. A może masz chłodną piwnicę?

          Możesz też zainteresować się piwami górnej fermentacji, tutaj drożdże lubią wyższe temperatury, ale znowuż wahania temperatury 20-30 st. są zbyt duże...
          Last edited by WojciechT; 30-06-2014, 19:43.

          Comment

          • logitech55
            Junior
            • 06-2014
            • 5

            #6
            Jak wygląda ta skrzynia styropianowa? Jakie wymiary ma fermentator 30l?

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10739

              #7
              Czytałeś choć trochę o warzeniu? Myślisz o ekstraktach czy zacieraniu?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • logitech55
                Junior
                • 06-2014
                • 5

                #8
                Troszeczkę czytałem. Na początek ekstrakty. Może nawet zamiast cukru ponieważ podobno są lepsze.

                Comment

                • amorph
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2014
                  • 89

                  #9
                  Mam za soba 2 warki i pierwsza byla z brewkita + cukier. Nie polecam tego rozwiazania. Jakies takie nieprzyjemne nuty smakowe ma gotowe piwo. Dla uzupelnienia ekstraktu kup niechmielony ekstrakt w plynie lub proszku.

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #11
                    Są lepsze. U góry strony masz guzik "sklep", kupuj pan tam.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎