Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza warka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adamoi
    Junior
    • 01-2015
    • 9

    Pierwsza warka

    Witam. jestem przed uwarzeniem mojej pierwszej warki. zaczynam kompletować sprzęt, i prosilbym o pomoc w wyborze i skompletowaniu takiego sprzętu. Na pierwszy raz zamierzam uwarzyć piwo z brew kitu, ze względu na prostote. Jezeli macie jakies pomysły na dobry, sprawdzony brew kit to rownież poproszę o podanie mi takiego. A moze coś z własnoręcznie dobranych składników... Jestem otwarty na Wasze sugestie. Jeżeli chodzi o rodzaj to myslalem o koźlaku albo IPA lub cos zbliżonego (nie wykluczam innych rodzajów).
    Prosze o pomoc i z góry dziękuje za rady.
  • Robler
    Member
    • 05-2014
    • 35

    #2
    A jaki sprzęt już posiadasz? Przy piwie z kitu to na pewno garnek przynajmniej 10-15 litrów, min. 2 wiadra w tym jedno z kranikiem a najwygodniej to 3, dwa zwykłe plus jedno z kranikiem do rozlewu, kapslownica i w zależności od tego jaki masz zapał do tego aby warzyć to kwestia dowolna, jednak jeśli myślisz o tym poważnie to radziłbym zainwestować w grifo, jest 30 zł droższa od grety a komfort pracy o wiele większy i pewność że posłuży ci tak długo jak będziesz się w to bawił. Odnośnie garnka jeszcze, ja co prawda kompletowałem od razu sprzęt pod zacieranie ale nie ukrywam że nie wiedziałem jak bardzo się w to wciągnę i w związku z tym też szukałem oszczędności zwłaszcza na garnku, który jest dość poważna inwestycja zwłaszcza na początku i udało mi się znaleźć coś takiego http://www.garneczki.pl/produkt/garn...soki-30-l,3808
    Garnek daje rade, co prawda nie robię w nim jakiś specjalnie gęstych zacierów ale na początek jest na pewno najlepszym rozwiązaniem dokup jeszcze tylko pokrywkę. Oprócz tego wężyk sylikonowy ok 1,5 metra. Torebka muślinowa lub pończocha w celu filtracji chmielin przy filtracji, oczywiście kapsle i butelki no i jakieś środki do dezynfekcji sprzętu. A zapomniałbym jeszcze o termometrze i jakimś cukromierzu.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎