Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porada dla nowicjusza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jakubdan
    Junior
    • 09-2021
    • 2

    Porada dla nowicjusza

    Cześć, wazę swoje pierwsze piwo z brekwitu Gozdawa Amber Lager i mam pytanie bo nie wiem czy do końca wszystko dobrze robię. Wszystko zrobiłem tak jak pisze w instrukcji na początku fermentacji było 14-15 blg trzymałem przez 48h w 21* a następnie schłodziłem, ze względu ze nie miałem żadnego zimniejsze pomieszczenia wystawiałem na dwór gdzie było 16-12* ale na noc zabierałem bo było 3* nawet czasami. Po 7 dniach zmierzyłem cukier i pokazuje 5 blg a z rurki fermentacyjnej wychodzi powietrze 2-3 razy na 5 min. I teraz mam pytanie czy fermentacja się już skończyła czy nie, czy zrobiłem coś źle. Proszę o pomoc i jakieś dobre rady dla osoby zaczynającej piwowarstwo
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Wszystko ok, błędów sporo ale nic takiego czego nie można naprawić .
    Wstaw do ciepłego na tydzień, nic nie sprawdzaj, nic nie mieszaj. Po tygodniu zmierz blg a nawet nie i butelkuj. Jedynie to nalej ze dwa małe PETy i zobacz jak się nagazowuje. Jakby wyglądało, że zamierza je rozwalić to upuść gazu i w butelkach choć nic złego nie przewiduję.
    Powodzenia.

    Ps. U mnie w stopce masz wiedzę w pigułce, poczytaj....
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Jakubdan
      Junior
      • 09-2021
      • 2

      #3
      No tak jak mówię jest to mój pierwszy browar, sam nawet po jego zrobieniu już widziałem co zrobiłem źle a co mogłem zrobić lepiej, dlatego pisze żeby dostać jakieś dobre rady.

      Aktualizacja.
      6 dni temu wstawiłem do pomieszczenia gdzie piwo ma 23*. Od 3-4 dniach powietrze z rurki fermentacyjnej wgl nie wychodzi. Z 2 dni temu zalałem 1 butelkę pet, wszystko z nim w porządku poza tym że na dnie osadzily się drożdże. Czy to jest normalne czy za wcześnie zlałem, a może złapało drożdży z dna fermentora

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Nawet gdy widać, że już nie "bulka" to zebrawszy do butelek piwo drożdże się osadzą na dnie, gdy przestaną pracować. Grunt, aby otwarcie takiej butelki nie powodowało zbytniego zmętnienia. Lekka opalizacja dopuszczalna.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎