Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ile pszenicy jest w piwie pszenicznym?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ath
    Junior
    • 05-2011
    • 2

    ile pszenicy jest w piwie pszenicznym?

    Witam

    Zabawę w piwowarstwo zacząłem kilka tygodni temu. Pierwsza warka już zabutelkowana, planuję drugą - tym razem chciałbym pszeniczne.

    Z racji problemów lokalowych jedyną dostępną dla mnie opcją są ekstrakty, i to raczej nachmielone (wiem, nie wiem nawet co tracę nie zacierając i nie chmieląc własnoręcznie - mój problem, nieistotny dla tematu).

    Zacząłem kombinować w ten sposób: chcę ok.20 litrów 12*BLG. W ofercie WES jest brewkit pszeniczny 1,7kg - wystarczy na 10 litrów - i co dalej? Dokupić 1,7 ekstraktu jasnego, czy pszenicznego?

    Pytania by nie było, gdybym w ofercie CP nie znalazł zestawu "redakcyjnego", złożonego z dwóch puszek a 1,7: jedna z ekstraktem pszenicznym, druga z jasnym. Gdyby nie to, kupiłbym dwie puszki pszenicy - a tak: zacząłem się zastanawiać - czy "typowe" piwo pszeniczne zawiera 80, czy 40% pszenicy? Czy takie z 80% (2 puszki ekstraktu pszenicznego) ma szansę wyjść i jakos sensownie smakować?
  • kjaros
    Senior
    • 03-2007
    • 377

    #2
    Możesz zrobić z dwóch puszek pszenicznego lub z mieszanki z jasnym. Wg mnie efekty będą bardzo zbliżone.
    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Ja robiłem z 2 puszek pszenicznego. I było bardzo dobre.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Qboland
        Senior
        • 04-2006
        • 242

        #4
        Mieszaj jak chcesz, byle użyć drożdży pszenicznych.

        Comment

        • scheik
          Member
          • 09-2003
          • 34

          #5
          A propo drożdży, czy do zrobienia startera dla Wyeasta pod piwo pszeniczne lepiej ekstrakt jasny lager czy jasny pszeniczny? Lepiej płynny czy w proszku? Czy może bez różnicy?

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Bez różnicy.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎