Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[Leżakowanie/przechowywanie] - Szklane butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #31
    Krzysiu napisał(a)
    Że kolor nie ma większego znaczenia, o ile piwo przechowywane jest w odpowiednich warunkach. Ja rozlewam we wszystkie kolory i nie zauważyłem jakichś problemów.
    ale w latach realnego socjalizmu głośna była teza wyższości butelek brązowych nad innymi mniej słusznymi kolorami
    Last edited by anteks; 05-03-2004, 00:55.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #32
      anteks napisał(a)
      ale w latach realnego socjalizmu głośna była teza wyższości butelek brązowych nad innymi mniej słusznymi kolorami
      a i wpunktach skupu buteli brązowe miały pierwszeństwo
      Last edited by anteks; 05-03-2004, 00:58.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Przemodar
        Member
        • 07-2004
        • 30

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
        ale w latach realnego socjalizmu głośna była teza wyższości butelek brązowych nad innymi mniej słusznymi kolorami
        Bo ta teoria wzięła się stąd, że wtedy sprzedawano piwo niepasteryzowane. Każdy "wytrawny" piwosz wiedział, że piwo w "żabkach" (zielonych) szybciej się psuje, co widać było po zwiększonych farfoclach na dnie. Być może jaśniejsze szkło przeszkadzało, a może po prostu w ciemniejszym te farfocle tak oka nie drażniły... Ja tam nie wiem, Bosmana żłopałem z bączków brązowych, a żabek też nie omijałem, jak częstowali
        Generalnie obecnie używam jednakowych butelek - brązowe butelki po piwie Bosman. Mają ciekawy, wydłużony kształt, są mocne, grube, żadna mi nie pękła w piekarniku, żadna dotąd nie strzeliła od przegazowania. Kupiłem najzwyczajniej w sklepie po sąsiedzku kilka skrzynek i mam wszystkie jednakowe, zamiast zbieraniny szkła wszelakiego.
        Ostatnio w hurtowni kupiłem 100 sztuk nóweczek po chyba 56 gr za sztukę. Jeszcze ich nie przetestowałem (może za miesiąc). Szczerze pisząc - niewiele optycznie różnią się od bosmanowych zwrotek, ale może mój najbliższy browar używa dobrego szkła (mowa o śladowych oznakach używalności).
        "Powiedziałem i ukoiłem sumienie..."

        Comment

        • mario123
          Senior
          • 01-2003
          • 250

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Przemodar
          Bo ta teoria wzięła się stąd, że wtedy sprzedawano piwo niepasteryzowane. Każdy "wytrawny" piwosz wiedział, że piwo w "żabkach" (zielonych) szybciej się psuje, co widać było po zwiększonych farfoclach na dnie. Być może jaśniejsze szkło przeszkadzało, a może po prostu w ciemniejszym te farfocle tak oka nie drażniły... Ja tam nie wiem, Bosmana żłopałem z bączków brązowych, a żabek też nie omijałem, jak częstowali
          Generalnie obecnie używam jednakowych butelek - brązowe butelki po piwie Bosman. Mają ciekawy, wydłużony kształt, są mocne, grube, żadna mi nie pękła w piekarniku, żadna dotąd nie strzeliła od przegazowania. Kupiłem najzwyczajniej w sklepie po sąsiedzku kilka skrzynek i mam wszystkie jednakowe, zamiast zbieraniny szkła wszelakiego.
          Ostatnio w hurtowni kupiłem 100 sztuk nóweczek po chyba 56 gr za sztukę. Jeszcze ich nie przetestowałem (może za miesiąc). Szczerze pisząc - niewiele optycznie różnią się od bosmanowych zwrotek, ale może mój najbliższy browar używa dobrego szkła (mowa o śladowych oznakach używalności).
          Mój szwagier wspominał, że w latach osiemdziesiesiątych, kiedy miał sklep, to nawet menele, co pili denaturat domagali się piwa w ciemnej butelce.

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            #35
            A to ciekawe, bo ja część każdej warki leję do przezroczystych butelek 0,25 l.
            I piwo z nich jest bardzo dobre, choć z braku miejsca część z nich stała przez długi czas na parapecie, czyli w słońcu.
            Ciekawskim pozostaje zrobienie eksperymentu. Ja tam zbyt ciekawy nie jestem...

            Comment

            • misiu36100
              Member
              • 07-2007
              • 36

              #36
              Czytam i właściwie nie wiem co, jak wyglądają takie butelki jak Euro ,NRW itd .Proszę o wyjaśnienie .

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #37
                zdjęcie na szybko:

                EURO po lewej, NRW po prawej
                Click image for larger version

Name:	euro_nrw.jpg
Views:	1
Size:	53,4 KB
ID:	2023734
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  zdjęcie na szybko:

                  EURO po lewej, NRW po prawej
                  [ATTACH]26981[/ATTACH]
                  Piękne jak z huty.
                  ART otarłeś, się właśnie o Sztukę przez duże SZ.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piękne jak z huty.
                    a co, swoje butle sam wyrabiasz czy też masz z huty ?

                    dokładniej to ww. Euro ma chyba nazwę wg ówczesnej normy - EURO-2
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      a co, swoje butle sam wyrabiasz czy też masz z huty ?
                      Ja swoich po prostu nie oddaję do sklepu (zwłaszcza do czeskich i niemieckich sklepów. Tak ich pokonam). A polskich butelek nie wyrzucam, tylko zbieram, taki śmieciarz ze mnie (Żona mi to non stop powtarza ).
                      A tak serio, to miało być prosto z huty.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • misiu36100
                        Member
                        • 07-2007
                        • 36

                        #41
                        Gościu ma 400 takich skrzynek za super niską cenę czy to są butelki EURO .Pytanie one lepiej się nadawają do ręcznej kapslownicy od tych co terahttp://up.programosy.pl/view/cccccc.jpg.htmlz używają browary.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Tak, to są butelki EURO i nadają się do kapslownicy np. Grety.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • misiu36100
                            Member
                            • 07-2007
                            • 36

                            #43
                            Te butelki euro są lepsze od butelek po piwie Tyskie chodzi mi o łatwe , bezproblemowe kapslowanie.Czy nie ma różnicy między tymi euro a te po piwie Tyskie pytam bo na Allegro jest oferta skrzynka butelek Euro (20 butelek) cena 3.50 za te skrzynkę z butelkami.Dylemat kupować te z Allegro czy te po piwie tyskim nie muszę płacić przesyłki tylko do sklepu lub skupu i mam.

                            Comment

                            • coder
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 1347

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misiu36100 Wyświetlenie odpowiedzi
                              na Allegro jest oferta skrzynka butelek Euro (20 butelek) cena 3.50 za te skrzynkę z butelkami
                              Skrzynka + butelki za 3.50? To dobra cena, radzę kupić, w sklepie zapłacisz 2-3* więcej. Kup od razu z 300-500 butelek, będziesz miał jednolite wyposażenie browaru. Te EURO to b. fajne butelki, nie za piękne, ale wygodne w kapslowaniu i przechowywaniu.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                                Skrzynka + butelki za 3.50?
                                Przesyłka skutecznie podroży mu koszt tych opakowań., nawet nie wiem czy nie kilkukrotnie.
                                Jak ma gdzie trzymać + odbierze sobie od gościa te butelki to ok, ale pocztą słać 15 transporterów, to chyba poroniony pomysł.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎