Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gar do zacierania

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kowal1910
    Junior
    • 11-2012
    • 13

    Gar do zacierania

    Przymierzam się do zakupu garnka emaliowanego, znalazłem coś takiego:

    Jednak trochę dziwi mnie niska cena w stosunku do garów olkusza, które na ich stronie są po 160zł.
    Może ktoś wyrazić opinię na temat tego gara? Warto go brać czy lepiej dołożyć trochę i kupić ten z Olkusza?
  • jaruzele
    Junior
    • 01-2012
    • 16

    #2
    Cześć mam taki sam gar jest ok.

    Comment

    • longmen
      Member
      • 11-2011
      • 68

      #3
      kupowałem gar w sklepie (sprawdziłem cene w necie tego sklepu) i pojechałem i w sklepie mi gość przynosi gar z olkusza i cena dużo wyższa więc pytam o co chodzi - a on na to że to co w necie to gar z bułgarii z dużo cieńszej blachy i jak chce to mi sprzeda - wziąłem z olkusza bo mi zależało na grubszej stali (indukcja).
      Pewnie tu taka sama kwestia mniejsza cena = cieńsza blacha.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaruzele Wyświetlenie odpowiedzi
        Cześć mam taki sam gar jest ok.
        Często warzysz? Nie ma żadnych odkształceń?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • jaruzele
          Junior
          • 01-2012
          • 16

          #5
          Warki robię od około roku, co dwa tygodnie wszystko jest ok. Gdy ja kupowałem gar był jeszcze kolor biały i niebieski. Jednak dla oka brązowy jest najlepszy.

          Comment

          • jaruzele
            Junior
            • 01-2012
            • 16

            #6
            Gar kupiłem tutaj http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-ema...3,product.html

            Comment

            • longmen
              Member
              • 11-2011
              • 68

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaruzele Wyświetlenie odpowiedzi
              Dokładnie jechałem po ten a wyszedłem z garem z Olkusza (trochę droższym).

              Comment

              • korzen16
                Junior
                • 11-2012
                • 8

                #8
                ja posiadam "stary" gar 16l na stanie kuchni (z firmy WMF) i jego przewidziałem na początki mojego zacierania (warki do 10 litrów) - póki co żona wydała zgodę. Na allegro zakupiłem zestaw 4 garów 8, 12, 16 i 20 litrów. Garnki są z cienkiej blachy. Przeprowadziłem już test na zagotowanie wody - jestem szczęśliwym posiadaczem kuchenki z płytą ceramiczną. Działa normalnie. Przez pierwszy moment, gdy garnek się rozgrzewa (szczególnie jego dno) garnek się trochę odkształca, ale potem się "układa" i grzeje się normalnie Nie wiem czy nadawałyby się na gaz, ale pewnie tak. Nie będą to moje podstawowe garnki do warzenia, ale na pewno znajda swoje miejsce chociażby do wysładzania

                Comment

                • korzen16
                  Junior
                  • 11-2012
                  • 8

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika korzen16 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ja posiadam "stary" gar 16l na stanie kuchni (z firmy WMF) i jego przewidziałem na początki mojego zacierania (warki do 10 litrów) - póki co żona wydała zgodę. Na allegro zakupiłem zestaw 4 garów 8, 12, 16 i 20 litrów. Garnki są z cienkiej blachy. Przeprowadziłem już test na zagotowanie wody - jestem szczęśliwym posiadaczem kuchenki z płytą ceramiczną. Działa normalnie. Przez pierwszy moment, gdy garnek się rozgrzewa (szczególnie jego dno) garnek się trochę odkształca, ale potem się "układa" i grzeje się normalnie Nie wiem czy nadawałyby się na gaz, ale pewnie tak. Nie będą to moje podstawowe garnki do warzenia, ale na pewno znajda swoje miejsce chociażby do wysładzania
                  jeszcze link:http://allegro.pl/garnki-stalowe-kom...846382449.html

                  Comment

                  • Kowal1910
                    Junior
                    • 11-2012
                    • 13

                    #10
                    Dzięki za odpowiedzi. Chcę mieć go na lata, warzenie zaczyna mnie coraz bardziej wciągać, więc dołożę te pare złotych i zakupię ten grubszy gar z Olkusza.

                    Comment

                    • longmen
                      Member
                      • 11-2011
                      • 68

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kowal1910 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzięki za odpowiedzi. Chcę mieć go na lata, warzenie zaczyna mnie coraz bardziej wciągać, więc dołożę te pare złotych i zakupię ten grubszy gar z Olkusza.
                      i bardzo dobrze - należy pamiętać co polskie to dobre - nie ważne, że droższe i czasem gorsze - ważne, że dajemy pracę naszym współbraciom a nie chińczykom.

                      pozdrawiam i życzę powodzenia na szerokich chmielowo słodowych wodach zacierania

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #12
                        Po jasną wam te garnuszki? Za 10 warek będziecie szukać 100l
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Infam
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 715

                          #13
                          "Dużo to nie znaczy dobrze ale dobrze znaczy dużo"
                          ;-)
                          "Dużo to nie znaczy Dobrze
                          Dobrze znaczy dużo"

                          Comment

                          • Kowal1910
                            Junior
                            • 11-2012
                            • 13

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po jasną wam te garnuszki? Za 10 warek będziecie szukać 100l
                            Niestety warunki mi na to nie pozwalają, ten 40 litrowy gar to póki co max jaki mogę osiągnąć

                            Comment

                            • korzen16
                              Junior
                              • 11-2012
                              • 8

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po jasną wam te garnuszki? Za 10 warek będziecie szukać 100l
                              ja też raczej bedę mini browarkiem. przynajmniej na początek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎