Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapslownica greta wyrobiona po 2 warkach?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwosz_andrzej
    Senior
    • 09-2014
    • 105

    #16
    Też miałem ten sam problem z niedociśniętymi kapslami przy kapslowaniu Gretą. Przekonałem się o tym już po pierwszej warce i już wiem, że to nie jest wina kapslownicy tylko butelek. Otóż jak już niektórzy zauważyli Greta ma problemy przy kapslowaniu butelek z wąskim kołnierzem (niestety na rynku jest ich większość). Butelki z szerokim kołnierzem kapsluje rewelacyjnie (np po Tyskim Klasycznym lub Książęcym, ewentualnie Pinta lub AleBrowar ale nie wszędzie można je dostać). Teraz wymieniam wszystkie butelki z wąskim kołnierzem na te z szerokim. Swoją drogą ciekawy jestem czy ten problem jest tylko z Gretą czy z innymi kapslownicami, bo jak masz bardzo dużo butelek z wąskim kołnierzem to może nie warto wymieniać ich, a kupić inną kapslownicę np stołową (cena 80-90 zł), która poradzi sobie z butelkami z wąskim kołnierzem.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #17
      Stołowa bierze wszystkie, nawet gwintowane
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • AdamJ
        Junior
        • 07-2014
        • 16

        #18
        Dzisiaj kapslowałem gretą kolejne piwko i oprócz tego, że w jednej butelce pękła szyjka (pierwszy raz się to zdarzyło i brat wtedy akurat zaciskał więc może za dużo siły użył) to wszystkie butelki elegancko zakapslowane

        Comment

        • heman
          Member
          • 12-2013
          • 62

          #19
          U mnie Greta poszła w odstawkę po 7 warkach - coraz większy problem z dociśnięciem kapsli, a momentem krytycznym były 3 rozwalone butelki podczas jednego kapslowania. A pokiereszować sobie rękę przy tym to nic prostszego. No i faktycznie dobrze kapsluje się tylko te z wysokim kołnierzem, przy niskim trzeba się nagimnastykować.
          http://dziennikpiwny.blogspot.com/

          Comment

          • Singer67
            Junior
            • 10-2013
            • 23

            #20
            greta

            A ja te stalki ocynkowane rozwierciłem, wyjąłem i zrobiłem z twardej stali duplikaty i wnitowałem. Działa!
            A i tak kupiłem stołówkę, która jest nie do zajeżdżenia...

            Comment

            • barsliw
              Senior
              • 08-2013
              • 289

              #21
              13 warek i ani jednej ucietej szyjki. Owszem, niskie kołnierze sprawiają jej problem,ale mię ma sie co mazać od razu. Często kupuje piwa od Pinty itp wiec butelek mam dostatek.

              Comment

              • adamoi
                Junior
                • 01-2015
                • 9

                #22
                Witam. mam pytanie. czy kapslownica greta poradzi sobie z butelkami od perły, namysłowa i łomży? akurat posiadam tylko takie butelki...

                Comment

                • amal
                  Member
                  • 06-2003
                  • 52

                  #23
                  Moja sobie radzi.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎