Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Śrutownica opinie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Areczek
    Junior
    • 08-2014
    • 8

    Śrutownica opinie

    Proszę o opinie, może już ktoś używa takiego sprzętu:
    OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl


    Czy nadaje się do śrutowania jęczmienia? Niestety ma noże nie walec więc niszczy łuskę ziarna co nie jest pożądane ze względu na późniejszą filtrację nie wiem czy wpływa na walory smakowe.

    Proszę bardziej doświadczonych kolegów o opinie.

    Arek
  • btetlewicz
    Member
    • 12-2013
    • 92

    #2
    Nie ma nic o regulacji grubości mielenia. Za tą kwotę kupisz śrutownik walcowy, z którego będziesz bardzo zadowolony.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3
      Jaką masz kadź zacierną?
      Last edited by anteks; 23-08-2014, 12:21.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        Daj sobie spokój z tym młynkiem. Na bijakowym nie da się uzyskać dobrej śruty a w zasadzie nie da sie tego filtrować. Zawsze jest dużo mąki i brak łuski a jak ustawisz "na grubo" to dużo całych ziaren.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • gobong
          Senior
          • 04-2005
          • 658

          #5
          Jak już się upierasz przy takim wielkim śrutowniku to poszukaj u rolników, używanego takiego starego typu, one są żarnowe o ile się nie mylę. Identyczny widziałem u znajomego rolnika jak i kiedyś w browarze w Imielinie w trakcie śrutowania.

          Comment

          • Areczek
            Junior
            • 08-2014
            • 8

            #6
            Dzięki wszystko jasne, czyli walec lub stare kamienne. Dzięki wszystkim za opinie.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎