Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grzałka w fermentorze.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michal2191
    Junior
    • 04-2015
    • 14

    Grzałka w fermentorze.

    Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem małego zestawu startowego z brewkitem. Dużo czytałem na temat warzenia z brewkitów, i mam nastepujące pytanie jako że temperatura w piwnicy wynosi 15 stopni chciałbym włożyć grzałkę ustawioną na 22 stopnie w fermentatorze, czy to nie zaburzy fermentacji i jakoś źle wpłynie na piwo?
    I jeszcze jedno pytanie mam zamiar zastąpić 1 kg glukozy 1kg ekstraktu słodowego, z tego co niektórzy piszą warto dosypać jeszcze do tego 0,5 kg glukozy, która opcja jest lepsza?
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Jak to włożyć? Myślałem, że jest to opaska grzewcza, którą się opasuje fermentor.

    Jak dla mnie temp. 15 stopni nie jest zła. W trakcie fermentacji i tak podskoczy. No chyba, że chcesz robić pszeniczniaki lub belgi?!

    Zależy co chcesz tym "dosypywaniem" osiągnąć...

    Comment

    • michal2191
      Junior
      • 04-2015
      • 14

      #3
      Czyli nie ma potrzeby utrzymywania temp 20-25 stopni w pomieszczeniu?
      Osiągnąć chce jak najlepszy smak pierwszego piwa robionego przez siebie.

      Comment

      • mrmaki
        Junior
        • 08-2013
        • 25

        #4
        No nie ma. Jeśli w piwnicy masz ok 15C i robisz jakiegoś górniaka to piwo powinno osiągac temp. w granicach od 17-18 C więc to żaden problem.
        Last edited by mrmaki; 26-04-2015, 22:28.
        India Pale Ale - recepta na dogodne życie

        Comment

        • michal2191
          Junior
          • 04-2015
          • 14

          #5
          Piwo to India Pale Ale w instrukcji jest napisane że temp. powinna być 20-25 stopni. Jeszcze pytanko dotyczące dezynfekcji sprzętu nadwęglanem sodu w jaki sposób dokładnie to robić, rozpuścić nadwęglan w jakiejś misce następnie myć sprzęt i później spłukać np. wrzątkiem?

          Comment

          • mrmaki
            Junior
            • 08-2013
            • 25

            #6
            To co w instrukcji to jedno a to w jakich temperaturach pracują drożdże to drugie. Nie przejmuj się tą instrukcyjną temp. min 20C piwo wyjdzie ok. jak bedziesz miał 18-19 C.

            OXI jest bardzo proste w użyciu. Wystarczy zalać jedną łyżeczkę litrem ciepłej nie koniecznie wrzącej wody, wlać do fermentora, wrzucić tam sprzęt który chcesz zdezynfekować, potrząsać energicznie chwile i zostawić na jakieś 5 min. OXI nie trzeba płukać bo rozkłada się do H2O2 a dalej to juz wiadomo (chemia w podstawówce była mam nadzieję?)
            India Pale Ale - recepta na dogodne życie

            Comment

            • michal2191
              Junior
              • 04-2015
              • 14

              #7
              Ok dzięki za odpowiedź. Mam to tego termometr który nakleja się na fermentor i mam nadzieje że będzie te 18-19 stopni.

              Comment

              • michal2191
                Junior
                • 04-2015
                • 14

                #8
                Aby nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj. Widziałem dość fajną rurkę do butelkowania na filmach Kopyra i Scalaka coś takiego http://allegro.pl/rurka-do-rozlewu-b...931523245.html i tu moje pytanie czy jest możliwość zrobienia takiej rurki lub kupienia w którymś z marketów ponieważ za przesyłkę zapłacę drugie tyle.

                Comment

                • mrmaki
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 25

                  #9
                  Zrobić samemu ciężko. Poszukaj u siebie w mieście sklepu lub w okolicy gdzie mieszkasz sklepu który zajmuje się sprzedażą akcesoriów dla winiarzy i piwowarów. Na forum jest dział poświęcony tym zagadnieniom. Opcja szukaj nie boli. Trochę trzeba się orientować...
                  India Pale Ale - recepta na dogodne życie

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎