Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butelki do rozlewu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marian1990
    Junior
    • 05-2014
    • 8

    butelki do rozlewu

    Witam ,
    mam zamiar zacząć warzyć piwo w swoim domu.
    podobno do domowego rozlewu piwa dobre są butelki zwrotne. (granaty wybuchy i te sprawy )
    niestety piwa rzemieślnicze korzystają z butelek bezzwrotnych.
    czy są jakieś wyjątki ?
    czy możliwe, że niektóre browary rzemieślnicze nie chcą się bawić w zwroty butelek i mimo iż butelka ma grubość i inne parametry nadające się do wielokrotnego użytku , ale wolą napisać , że bezzwrotna i problem z głowy ? np. butelka z Olimp, Hades 0,33 na oko nie różni się niczym od butelki zwrotnej od jakiegoś zacnego z żabki...
    Czy Lublin to Dublin jest butelką zwrotną ? nie wiem jak w Irlandii, ale podobno w Niemczech wszystkie butelki są zwrotne

    (sorry jeśli wybrałem zły dział , ale to chyba mój pierwszy wpis tutaj )
  • Chmielo
    Senior
    • 01-2007
    • 128

    #2
    Rozlewać możesz w co tylko chcesz, byle zamknięcie było szczelne. Ja używam różnych butelek, zwrotnych i bezzwrotnych, teraz nawet z przewagą bezzwrotnych NRW. Niektórzy rozlewają w PET - y, ale tego nie próbowałem.

    Comment

    • birek03
      Member
      • 01-2015
      • 40

      #3
      Dla bezpieczeństwa lepiej rozlewać do butelek grubszych niż cieńszych szczególnie na początku bo granaty są zazwyczaj wtedy gdy nie dofermentujesz piwa lub wda się jakaś infekcja. Jeżeli będziesz się trzymał wytycznych co do czystości i innych podstawowych zasad to rzeczywiście można ładować piwo w jakie szkło się chce, ale wiadomo im grubsze tym lepsze bo przynajmniej pęka na pół albo odpada denko.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Jak nie odfermentuje to i zwrotną rozsadzi. Lej spokojnie w każde butelki, nawet w pety
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • kowdi
          Member
          • 04-2014
          • 41

          #5
          Z tego co gdzieś czytałem, to minimalną wytrzymałość zwrotne i bezzwrotne mają"ustawowo" taką samą. Najważniejsze, to żeby zabutelkować piwo, które odfermentowało całkowicie, więc w razie czego możesz potrzymać piwo kilka dni dłużej w fermentorze.

          Możesz podejść do sklepu i zapytać o skrzynkę z butelkami, za skrzynkę typowo sklepy sobie liczą 8 zł, za butelki po 35 gr, więc nie ma tragedii jak nie nazbierałeś wystarczająco butelek.

          Możesz też po znajomych popytać, czy nie mogą butelek Ci zostawić po piciu, najlepiej jakby opłukali je po spożyciu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎