Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mocowanie filtratora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • t800
    Junior
    • 09-2013
    • 5

    mocowanie filtratora

    Witajcie,
    Będę instalował filtrator z oplotu ze sracz-wężyka w fermentorze. Zakupiłem taki, który z jednej strony ma prostą końcówkę, z drugiej zaś zagiętą. I mam dylemat, którą końcówkę podłączyć pod kranik. Czy zastosowanie którejś końcówki będzie miało jakąś większą słuszność, czy nie ma to znaczenia? Czy lepiej by wężyk rozłożony był wokół dna fermentora, czy po jego środku? Zamieszczam poglądowe zdjęcie jak wyglądały by obie opcje.
    Attached Files
  • camilos
    Junior
    • 05-2011
    • 6

    #2
    fajny wężyk. Ja bym montował od strony kolanka a wężyk zawinął na środku. Jeśli będzie W rogach przy ściankach mogą się tworzyć kanaliki wzdłuż ścian wiadra, przez co filtracja będzie mniej wydajna.

    Comment

    • przemek18
      Junior
      • 06-2015
      • 18

      #3
      Od strony kolanka mocuj, i koniecznie zaślep drugi gwint

      Comment

      • Gdina
        Senior
        • 08-2014
        • 109

        #4
        Porada teoretyka , do środka co niektórzy wkładają drut z nierdzewki,miedzi. Może rzecz wiadoma wszystkim ? Trwały kształt i się nie podniesie.

        Comment

        • Pkapka
          Junior
          • 08-2014
          • 24

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gdina Wyświetlenie odpowiedzi
          Porada teoretyka , do środka co niektórzy wkładają drut z nierdzewki,miedzi. Może rzecz wiadoma wszystkim ? Trwały kształt i się nie podniesie.
          Po włożeniu drutu, to chyba raczej nie opadnie ....
          Z teoriami może lepiej ostrożnie...

          --------------
          Sorki za offtop, nie mogłem się powstrzymać.
          Last edited by Pkapka; 02-11-2015, 10:43.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎