Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chłodnica w bloku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kluska28
    Junior
    • 12-2013
    • 19

    Chłodnica w bloku

    Cześć,

    Wiem, że niektórym pytanie może wydać się dziwne ale mieszkam w bloku w kawalerce i póki co chłodzę brzeczkę w wannie z zimną wodą i lodem. Trwa to za zwyczaj około 1,5h a czasem więcej. Wiem, że są na rynku (lub samemu można sobie zrobić) chłodnice.

    Moje pytanie brzmi: Czy jestem w stanie zamontować taką chłodnicę w bloku? Nigdzie nie widziałem jakie są gwinty od chłodnicy. Nie wiem jak mam ją podłączyć

    Czy może jakoś bezinwazyjnie zaczepić ją po prostu na kran? Czy też muszę coś rozkręcać pod zlewem?

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Kluska
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Nikt nie podłącza chłodnicy inaczej niż do kranu. Do chłodnicy jest zwykle podłączony miękki wąż na końcu którego montujemy taką końcówkę-przejściówkę jaka pasuje do naszego kranu. Trzeba poszukać w sklepach z armaturą. Troszkę trzeba pokombinować, czasami odkręcić końcówkę a czasami całą wylewkę a czasami odkręcić prysznic a czasami odłączyć pralkę
    Last edited by fidoangel; 08-11-2015, 19:02.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      No, aż tak źle nie jest, pralki nikt na śmietnik czy w okolice śmietnika nie wynosił , nam też końcówki nie pasowały, kombinowaliśmy jak koń pod górę, ale generalnie to nie problem: jeden wąż na kran i do chłodnicy - my mamy typową baterię umywalkową - a drugi - my mamy tak, że spust nie ma żadnego węża, bo gar (w naszym przypadku fermentor) stoi sobie w wannie i wylatuje ta woda wprost do tejże wanny. Btw. nie puszczamy dużego strumienia, bo są straty na zużyciu wody. Chłodzenie ~25 litrów to u nas około 25 minut. No, działamy na 2 razy, bo warzymy pięćdziesiątki
      Last edited by Rycho_128; 08-11-2015, 19:15.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎