Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

podpięcie chłodnicy pod kran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • derfin
    Junior
    • 04-2016
    • 11

    podpięcie chłodnicy pod kran

    Witam
    Mam obecnie problem z podłączeniem chłodnicy z nierdzewki karbowanej pod kran taki jak widać na obrazku. Jak to zrobić, żeby nie ciekła woda ani z kranu ani z przyłącza na rurce? I oczywiście był między nimi jakiś wąż. W tej chwili na rurce jest stare rozwiązanie, z którego korzystałem, gdy podłączałem wężownicę pod słuchawkę od prysznica ;p
    tamto rozwiązanie i tak było słabe, bo też woda leciała, także najlepiej spójrzcie na to tak jakby była goła rurka karbowana
  • derfin
    Junior
    • 04-2016
    • 11

    #2
    wygląda na to, że zapomniałem dodać obrazka
    Attached Files

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Z kranu odkręcasz króciec, zostaje Ci gwint zewnętrzny, zapewne 3/4 cala.
      Z chłodnicy wykręcasz nypel, zostaje Ci gwint wewnętrzny 1/2 cala.
      W sklepie hydraulicznym dokupujesz odpowiednią kształtkę- to się może nazywać przedłużka redukcyjna 3/4x1/2 i dwie uszczelki lub taśmę teflonową, zależnie od wykonania przedłużki.
      Sprzedawca będzie wiedział jak się ten model uszczelnia.
      Tylko nie pomyl który gwint masz zewnętrzny, a który wewnętrzny. W przedłużce powinno być odwrotnie.

      Comment

      • derfin
        Junior
        • 04-2016
        • 11

        #4
        Kranu wolałbym nie wykręcać, bo jest wielozadaniowy kran, tylko nałożyć coś chcę na końcówkę
        a gwint wewnętrzny pół cala też jest do wymiany, jak mówiłem jest zrobiony prowizorycznie i cieknie z niego

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          kranu nie wykręcasz tylko ta wylewkę, bierzesz ja i chłodnice do najbliższego sklepu i sobie poskładasz
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Dokładnie miałem na myśli to co anteks napisał.
            Nie odkręcasz kranu tylko końcówkę służącą do wciskania węża gumowego.
            Powinna się dać odkręcić bez narzędzi.

            Comment

            • solfernus
              Senior
              • 08-2004
              • 1025

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
              Dokładnie miałem na myśli to co anteks napisał.
              Nie odkręcasz kranu tylko końcówkę służącą do wciskania węża gumowego.
              Powinna się dać odkręcić bez narzędzi.
              Mufa redukcyjna 3/4 na 1/2 cała jest potrzebna + taśma teflonowa.
              Jak chcesz szybko to kup plastikowe złączki w ogrodniczym. Pokaż zdjęcia i dopasuja złączki. Będzie można całość szybko zdemontować bez potrzeby zawijania teflon przy ponownym montażu.
              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

              Comment

              • derfin
                Junior
                • 04-2016
                • 11

                #8
                Problemem przede wszystkim jest zakończenie rury karbowanej, mam zrobioną byle jak prowizorkę, która cieknie. W metalowym powiedziano mi, że potrzebuję jakiegoś specjalnego narzędzia, żeby porządnie i szczelnie zamontować jakąkolwiek nakrętkę na koniec.

                Mówił, że potrzebne jest jakieś narzędzie, wyleciało mi zupełnie z głowy jak się nazywa, jakoś na k. chyba. On sam czegoś takiego nie miał, będę musiał poszukać hydraulika albo innego majstra złotą rączkę, który by mi coś takiego zarobił.

                Comment

                • kangurpl
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #9
                  redukcja jak na obrazku + dwie uszczelki
                  Attached Files
                  Last edited by kangurpl; 30-01-2020, 08:12.
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika derfin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mówił, że potrzebne jest jakieś narzędzie, wyleciało mi zupełnie z głowy jak się nazywa, jakoś na k. chyba. On sam czegoś takiego nie miał, będę musiał poszukać hydraulika albo innego majstra złotą rączkę, który by mi coś takiego zarobił.
                    Jeśli się zdeformowała rurka na wylocie i tam cieknie - pewnie trzeba na nowo zakuć (widzę na zdjęciu teflon w nie do końca oczekiwanym miejscu), to możesz podesłać do nas do Centrum Piwowarstwa przy okazji wyślemy z powrotem z jakimś zamówieniem, gdybyś planował zrobić. W razie takiej decyzji - napisz na maila sklepowego.
                    Last edited by ART; 03-02-2020, 20:33.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎