Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyszynk piwa z kanistra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SlawekT
    Senior
    • 08-2006
    • 174

    Wyszynk piwa z kanistra

    Mam takie pytanie - mój kolega będzie miał wesele i chce koniecznie uraczyć gości piwem domowym mojego wyrobu. Wymyślił, aby serwować piwo z kanistra jak tutaj.

    Kup taniej Kanister 30L z kranikiem na wodę bańka pojemnik kod producenta: abc17nnk z Grodzisk Mazowiecki na Allegro.pl, za 57,75 zł w kategorii Wyposażenie i akcesoria samochodowe - Kanistry, lejki i pompki do paliwa. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 7888587270? Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Allegro Protect!


    Czy ktoś może się tak bawił? Wiem, że powinien być keg i osprzęt, ale on nie chce inwestować. Jakie ciśnienie/ile cukry na 20 l dać, aby gazu było Ok i nie rozwaliło kanistra. Kanister ma być położony, więc gaz nie musi wypychać piwa.
    Liczę na pomoc i poważne porady bez obśmiewania.
    Last edited by SlawekT; 20-03-2020, 23:41.
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Tak bym się nie bawił. Polecam przefermentowanie i nagazowanie piwa w kegu a później, max schłodzone, przelanie do jakiegoś pojemnika z kranikiem. Piwo będzie smaczne i nagazowane przez całe wesele.

    Można nagazowywać i dojrzewać w PET-ach takich 1,5 l. Zrobią się mocno okrągłe ale nic się nie stanie. Poszukaj tematu na forum albo na forum sąsiednim, gdzieś to było.
    Nie wiem czy da się to zrobić w 5 litrowych, mam wrażenie, że nie wytrzymają ciśnienia, sa za delikatne.
    Last edited by fidoangel; 21-03-2020, 06:25.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3
      rozlewaj z fermentora z kranikiem
      ps jesli wesele sie odbędzie
      Last edited by anteks; 21-03-2020, 14:38.
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • SlawekT
        Senior
        • 08-2006
        • 174

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak bym się nie bawił. Polecam przefermentowanie i nagazowanie piwa w kegu a później, max schłodzone, przelanie do jakiegoś pojemnika z kranikiem. Piwo będzie smaczne i nagazowane przez całe wesele.

        Można nagazowywać i dojrzewać w PET-ach takich 1,5 l. Zrobią się mocno okrągłe ale nic się nie stanie. Poszukaj tematu na forum albo na forum sąsiednim, gdzieś to było.
        Nie wiem czy da się to zrobić w 5 litrowych, mam wrażenie, że nie wytrzymają ciśnienia, są za delikatne.
        Problem w tym, że kega nie mam. Wesele jest planowane na wrzesień, więc jest kupa czasu. Też nie jestem przekonany, ale kolega się uparł. Załatwiłem 4 kanistry PE 25 30 l. myślę, żeby nagazować piwo 2 razy mniej niż w butelkach. Kolega nie chce inwestować w kega.

        Comment

        • SlawekT
          Senior
          • 08-2006
          • 174

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          rozlewaj z fermentora z kranikiem
          ps jesli wesele sie odbędzie
          Wesel ma być we wrześniu. W fermentorze gaz wysadzi pokrywę. Chyba,żeby spiąć drutem lub jakąś klamrą.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            może metalowe?
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Ja bym poszukała coś w ten deseń https://www.browar.biz/centrumpiwowa...l_do_piwa_wina
              Refermentujesz z kranikiem do góry, jak widzisz,że baniak jest za bardzo wybrzuszony, upuszczasz gaz tym kranikiem. Fermentowaliśmy kilkukrotnie. Nagazowanie brytyjskie. Teraz stosujemy go do wymrażania, no i eksperymentu pt. wymrażany nachmielony kustosz
              Last edited by Maggyk; 03-04-2020, 07:43.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎