Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chłodnica zanurzeniowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
    I po co odsyłasz? Nie widzisz różnicy między dwutygodniową fermentacją, a godzinnym chłodzeniem?
    Widzę Ale temperatura przyspiesza procesy. Temperatura podczas chłodzenia na początku jest dość wysoka więc i wydzielić się może dość sporo jonów.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      No i co z tego? Najwyżej drożdże wystartują trzy godziny później. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, a dla browarów przemysłowych na pewno spore.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        Zasadniczo zgodzę się, że domowe ilości miedzi używanej w różny sposób w celu uproszczenia sobie przez piwowarów życia nie spowodują jakichś burzliwych następstw w smaku czy jakości domowego piwa. To jest ja myślę trochę tak jak z przerwami w zacieraniu, których kilka można w domowych warunkach pomijać bo ich skutki są albo niezauważalne albo mało istotne. Zastanawia mnie jednak z tą miedzią, czy używana przez wiele lat nie zacznie mieć w pewnym momencie wpływu na zdrowie domowych piwowarów

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Zasadniczo zgodzę się, że domowe ilości miedzi używanej w różny sposób w celu uproszczenia sobie przez piwowarów życia nie spowodują jakichś burzliwych następstw w smaku czy jakości domowego piwa. To jest ja myślę trochę tak jak z przerwami w zacieraniu, których kilka można w domowych warunkach pomijać bo ich skutki są albo niezauważalne albo mało istotne. Zastanawia mnie jednak z tą miedzią, czy używana przez wiele lat nie zacznie mieć w pewnym momencie wpływu na zdrowie domowych piwowarów
          Kiedyś wszystkie naczynia w warzelni były miedziane a ludzie nie padali jak muchy.
          Do tej pory wiele polskich browarów stosuje miedziane kadzie, a gdyby było to szkodliwe Sanepid by je pozamykał.

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            Kiedyś garnki były z alu, a ludzie nie padali jak muchy, tylko dostawali Alzheimera.
            Obawy Shlangbauma moim zdaniem są słuszne, ale jeśli nie ma żadnych innych przesłanek poza obawami, ze miedź moze być dla nas niebezpieczna, to nie będe sobie tym głowy zawracał. Za kilka lat może powstać temat z pytaniem, czy stal nierdzewna nie jest szkodliwa.
            Wydaje mi się, że my(piwowarzy domowi) powinniśmy zrwacać większa uwagę na inne elementy produkcji.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
              Aluminiowy także się nadaje; podejrzenia że aluminium może indukować chorobę Alzheimera zostały oddalone.
              Nie ma powodu, żeby nie wierzyć doktorowi chemii.
              Last edited by darko; 03-09-2006, 15:01.

              Comment

              • mareks
                Senior
                • 05-2002
                • 1939

                Tak wygląda moja chłodnica.
                Średnica wewnętrzna 20 cm, wysokość spirali 31 cm.
                Chłodnica kosztowała 131 zł z kosztami przesyłki.
                Attached Files

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  No i ładna
                  Szczególnie ładnie komponuje się z miedzianym obiciem krzesła
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  • DanielJakubowski
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 791

                    Ja też się pochwale nowo zrobioną chłodnicą Rurka fi 8, 10 mb. Troszkę sprężysta jest, tzn. gibie się na boki, ale w garnku to nie przeszkadza.
                    Attached Files
                    Last edited by DanielJakubowski; 11-09-2006, 21:17.
                    Pozdrawiam
                    dj

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      Przed chwilą obejrzałem oferowana w tutejszym sklepie chłodnicę. Cena jest atrakcyjna, a i sam towar wydaje się dobry. Chciałem dopisac tam swój komentarz, ale okazało się, ze moga to zrobic tylko "permium użytkownicy".
                      Może i dobrze, bo moja uwaga dotyczy także użytkowników samoróbek.

                      Otóż uważam, że rurki (wlotowa i wylotowa) powinny być blisko siebie, aby w pokrywie garnka warzelnego mozna było zrobić otwór (przez który wyprowadzi się rurki), co pozwoli na przykrycie chłodzącej się brzeczki i przez to unikniecie kontaktu brzeczki z tym, co "lata" w powietrzu.

                      Moja chłodnica ma rurki wyprowadzone centralnie; uzywam garnka z grzałką firmy Severin (podobny maja użytkownicy garnków oferowanych kiedyś przez sieć Lidla). Po środku pokrywy jest okrągły uchwyt o średnicy 80 mm.
                      W jego srodku usunęłem plastik. Dzięki temu, podczas chłodzenia, brzeczka jest chroniona przed kontaktem z powietrzem, bo końce rurek wychodzą przez ten otwór.

                      Zaleta jest podwójna, bo w trakcie gotowania na pokrywę zakładam 80 mm peszel (aluminiową rurę wentylacyjną), który podłączam do kratki wentylacyjnej, lub po prostu wyprowadzam za okno. Dzięki temu poscianach nie ścieka mi skondensowana para i łatwiej oddychac w warzelni

                      Nie wiem, czy napisałem wystarczająco jasno. Może kiedyś zamieszczę zdjęcia, bo one lepiej oddadzą moja myśl, niż tysiące słów.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                        Chciałem dopisac tam swój komentarz, ale okazało się, ze moga to zrobic tylko "permium użytkownicy".
                        można wiedzieć gdzie tak się okazało? wg mojej wiedzy nie ma takich miejsc, ale mogłem o czymś zapomnieć
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • DanielJakubowski
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 791

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
                          Ja też się pochwale nowo zrobioną chłodnicą Rurka fi 8, 10 mb. Troszkę sprężysta jest, tzn. gibie się na boki, ale w garnku to nie przeszkadza.
                          Wkradł się błąd, rurka ma średnicę 6 mm.
                          Pozdrawiam
                          dj

                          Comment

                          • Marek-C
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 848

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B

                            ...

                            Dzięki temu poscianach nie ścieka mi skondensowana para i łatwiej oddychac w warzelni

                            ...
                            Coraz bardziej chcę mi się Ciebie odwiedzić!
                            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                            Comment

                            • Wielki_B
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 1968

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              można wiedzieć gdzie tak się okazało? wg mojej wiedzy nie ma takich miejsc, ale mogłem o czymś zapomnieć
                              Gdy w dziale "Sklep Piwowar.biz" chciałem założyc nowy temat, dostałem taki komunikat:

                              Wielki_B! Niestety nie posiadzasz wystarczających uprawnień by obejrzeć żądaną stronę.

                              Twoje konto mogło zostać zablokowane z powodu nieaktualnego adresu email.
                              Żądana strona może być obecnie niedostępna.
                              Żądana strona może być dostępna tylko dla obsługi Browar.biz lub wyłącznie dla PremiumUżytkowników.

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                Bo to jest dział przeznaczony tylko do informowania klienteli

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎