Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Instalacja mikrobrowarowa - zrób to sam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukuj
    Oczywiście to woda wrze a nie para.
    Zdobycie za rozsądne pieniądze grzałek o odpowiednim stosunku mocy do powierzchni i kształcie okazało się w moim przypadku niemożliwe. Musiałem iść na kompromis.
    DSI traktuję jako ciekawy temat, nie wypowiadam się nas wyższością jakiejkolwiek z metod ogrzewania zacieru. Jeśli kiedykolwiek zbuduję i przetestuję układ to podzielę się obserwacjami.

    Ok. uważaj żebyś nie zrobił sobie krzywdy. Para jest zdradliwa. Sam wymiennik czy podgrzewac zacieru/brzeczki nie podlega dozorowi jeżeli jego iloczyn ciśnienia * ciśnienie w barach nie przekroczy 300. Ale wytwornica pary jako taka juz tak. Zabezpieczenie jej przed nagłym rozszczelnieniem bedzie kosztowne. Używając szybkowara trzeba miec na uwadze przewody połączeniowe żeby pekając nie zrobiły krzywdy.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      A teraz moje urządzenie. Zasada działania została wyjaśniona tutaj. Wielu uzna owoc mojej pracy za chałturę, ale działa wyśmienicie.
      W środku grzałka 2kW - wystarczy do podgrzewania zacieru ok 1C/min i utrzymania temperatury z wahaniem 0,25 C, a przy tym nic się nie przypala. Napęd mieszadła to silnik wycieracek od Poloneza (nie polecam - głośny, ciężki i strasznie się grzeje).


      Comment

      • gralll
        Senior
        • 06-2005
        • 127

        hej

        Nie żartuje, ale zrobienie kadzi zaciernej z pralki wiatki też by nie było głupie, podgrzewa miesza , tylko redulować temp odrobinę techniki z termostatem i mozna zrobić coś mega tylko ciężko byłoby to wylać bo wąż chyba byłby zacienki ...

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Gralll, czy ty kiedykolwiek jesteś trzeźwy? Jeśli tak, to spróbuj tego dowieść używaniem poprawnej polszczyzny.

          PS. I nie mów, że jesteś dys... coś tam.

          Comment

          • gralll
            Senior
            • 06-2005
            • 127

            całe życie próbuje

            i nie wychodzi a za błędy (to mój taki artysyczny nieład na klawiaturze)
            obiecuję poprawę

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gralll
              ... zrobienie kadzi zaciernej z pralki wiatki też by nie było głupie ...
              Ale jak zrobisz kadź zacierną z wiatki przystankowej w Kucharzowicach, to dostaniesz ode mnie nagrodę Nobla.

              Comment

              • gralll
                Senior
                • 06-2005
                • 127

                chyba dostanę Jobla

                hej, a co ona taka zniszczona czy to wogóle wiatka jest, ja bym powiedział tak: głupie to nie jest, ale jabym się nikomu nie pochwalił, że Piwo w pralce robię

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  Mieszadło

                  Wymyśliłem sobie takie oto mieszadło:

                  Silniczek do grilla za parę złotych z marketu. Był na baterię R20 ale domontowałem do niego starą ładowarkę do NOKI coby bateri, które są nieekonomiczne, nie musieć używać. Pręt zamocowany nie bezpośrednio lecz za pomocą klucza imbusowego i miedzianego łącznika. Do mieszania służy okrągły kawałek blachy z odzysku.

                  Zdecydowałem się na taki sposób mieszania, by naśladował ruchy drewnianej łyżki. Likwiduje to problemy z kształtem wirnika. Jak się nie uda, to zrobię na prosto i domontuję wirnik.
                  Attached Files
                  Last edited by Shlangbaum; 20-02-2006, 20:44.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    Mieszadło

                    Montuje się je na pokrywie kadzi zacierno-warzelnej. Na zdjęciu poza kadzią, bo by nie było nic widać
                    Attached Files

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 2115

                      Nie myślałeś o podwójnym mieszadle? Jeżeli pokrywka będzie zbyt słabo przymocowana, to przy gęstym zacierze ona będzie się poruszać, a nie mieszadło.

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                        Nie myślałeś o podwójnym mieszadle? Jeżeli pokrywka będzie zbyt słabo przymocowana, to przy gęstym zacierze ona będzie się poruszać, a nie mieszadło.
                        Zgadza się ale ta pokrywa jest wciskana na chama na gar i nawet przy mocnym zaparciu nogami o maszynkę gazową trudno ją rękami zdjąć. Jest z lekko elastycznego tworzywa sztucznego i się zasysa do gara.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          Twój wybór, pamiętaj, że pojedyncze mieszadło to też szybsze zużycie silnika i pokrywy.

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                            Twój wybór, pamiętaj, że pojedyncze mieszadło to też szybsze zużycie silnika i pokrywy.
                            Dlaczego ??

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              Wyobraż sobie helikopter z jednym śmigłem.

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                                Wyobraż sobie helikopter z jednym śmigłem.

                                Skuteczność mieszania nie wzrasta powyżej pewnej wartości obrotów.
                                Nie sądzę żeby zużycie silnika miało nastąpić zbyt szybko.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎