Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buteleczko Ty moja, ile Cię cenić trzeba...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Domineo
    Junior
    • 05-2005
    • 4

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mirekkk
    Sam w branży butelek jestem w sytuacji podbramkowej. Co by było gdyby się skrzyknąć w kilka osób i zamówić butelki w hucie szkła? 500, 1000, 2000... szt?
    Rozważał ktoś pomysł takiej akcji?
    Wiecie co ja pracuję w Hucie Szkła, bez reklamy ale chyba nie ma butelek do piwek których byśmy nie robili, butelek mam na szczęście dla siebie pod dostatkiem, chętnie też mogę pomóc załatwić chcącym mniejszą ilość, powiedzmy do 100 sztuk, jeśli chodzi o kupno większej ilości musiałbym się dowiedzieć, ale jest to możliwe, przy czym cena w porównaniu ze sklepami wychodzi śmieszna. Sam dopiero zaczynam zabawę z browarnictwem domowym i na razie korzystam z butelek Vichy 0,5l. W sklepie Browamator kosztują 18zł. za 20 sztuk, za dużo stanowczo. PISZCIE JAKIE WAS INTERESUJĄ BUTELKI A ZOBACZYMY CO I ZA ILE

    Comment

    • mapajak
      Senior
      • 12-2002
      • 1187

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Domineo
      PISZCIE JAKIE WAS INTERESUJĄ BUTELKI A ZOBACZYMY CO I ZA ILE
      Mnie interesują butelki 0,33 l o kształcie jak Vichy, tzw. "szpilki" lub "długie noże".
      Produkujecie takie?

      Comment

      • Domineo
        Junior
        • 05-2005
        • 4

        #48
        Robimy Vichy 0,33, ale dawno ich nie widziałem, ładniejsze są Apo 0,33, smukłe, ciemne i wysokie. Wiecie co wydaje mi się że wchodzi tylko w grę duża ilość, na pewno nie 100 sztuk, na pewno sprzedadzą, tylko jakoś musiałbym to przepakowywać i wysyłać zainteresowanym, no i chyba musielibyśmy wspólnie wybrać jeden gatunek, myslę że jakieś 0,5l.

        Comment

        • mapajak
          Senior
          • 12-2002
          • 1187

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Domineo
          Robimy Vichy 0,33, ale dawno ich nie widziałem, ładniejsze są Apo 0,33, smukłe, ciemne i wysokie.
          (...)
          Chodzi mi o butelki w które kiedyś było lane piwo grodziskie, nie wiem czy to Vichy czy Apo.
          Wyglądają tak:
          Attached Files

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #50
            nie 100 to ile 50,200
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Domineo
              Junior
              • 05-2005
              • 4

              #51
              Właśnie o takiej butelce mówię, co do ilości jaką można kupić, to raczej trzeba by było wziąść cały ładynek paletowy (ale zobaczymy), a w taki na. Vichy 0,5l. wchodzi 1848 sztuk jak się nie mylę, tych jak to mówicie "do piwa Grodziskiego" ładunek ma chyba ze 2597 jaks się nie mylę, ale jak popytam w magazynie to może są jakieś małe ładunki np. po 500 sztuk. Pierwotnie myślałem że kupię jeden rodzaj butelek i wszystkim chętnym porozsyłam, co to jest 500 sztuk, kilku chętnych i się rozejdzie, a 2000 to już jest inwestycja, podejrzewam że na pewno poniżej 50gr za sztukę wyjdzie koszt

              Comment

              • Rolek
                Senior
                • 08-2001
                • 1038

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Domineo
                Właśnie o takiej butelce mówię, co do ilości jaką można kupić, to raczej trzeba by było wziąść cały ładynek paletowy (ale zobaczymy), a w taki na. Vichy 0,5l. wchodzi 1848 sztuk jak się nie mylę, tych jak to mówicie "do piwa Grodziskiego" ładunek ma chyba ze 2597 jaks się nie mylę, ale jak popytam w magazynie to może są jakieś małe ładunki np. po 500 sztuk. Pierwotnie myślałem że kupię jeden rodzaj butelek i wszystkim chętnym porozsyłam, co to jest 500 sztuk, kilku chętnych i się rozejdzie, a 2000 to już jest inwestycja, podejrzewam że na pewno poniżej 50gr za sztukę wyjdzie koszt
                Ueee... Wychodzi, że z dużej chmury ledwo pokropi.
                A te poniżej 50gr za sztukę, to dużo poniżej? Kaucja za butelkę wynosi 35 gr, za tyle można ją kupić w sklepie.

                Comment

                • Domineo
                  Junior
                  • 05-2005
                  • 4

                  #53
                  Nie ledwo pokropi, tylko na pewno butelki kosztują około 30-40gr. im lżejsze (czytaj jednorazowe albo zwrotne ale produkowane w tej samej technologii co jednorazowe), tym tańsze bo np. butelka do Szampana 1,5 litra na pewno kosztuje dużo więcej niż Carlsberg bezzwrotny. Widzę że się zapędziłem, chodziło mi o tanie nowe butelki, na pewno opłaca się kupić w sklepie, ale na ile je domyjesz twoja sprawa. Ja służę pomocą z racji że mam taką możliwość, a sam leję w Vichy bo mam za darmo. JAK KTOŚ CHCE NA JEDNĄ WARKĘ TO CHĘTNIE SŁUŻĘ, JAK WIĘCEJ TO CZYTAĆ WYŻEJ(hurt) koniec tematu

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #54
                    ja tam nie mam problemu, już od paru miesięcy (aż wstyd się przyznać ) butelki po wypitym piwie wyrzucam We Wrocławiu w piwnicy tyle mam, że ewentualnie jakby zabrakło na Włodarzu to dowiozę - ale tam spożycie jest duże więc raczej nie zabraknie
                    Choć jak teraz zaczniemy warzyć z Morbitalem to mogę się przeliczyć- oby

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak
                      Mnie interesują butelki 0,33 l o kształcie jak Vichy, tzw. "szpilki" lub "długie noże".
                      Produkujecie takie?
                      Butelki Vichy są TYLKO w wersji 0,355. Inne, podobne, NIE SĄ Vichy, a co najwyżej NRW. Przestańcie wypisywać bzdury, tylko zajrzyjcie do Polskich Norm, na opakowania.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                        1. Jeżeli w pobliżu lokalnego stadionu jest sklep z piwami w butelkach bezzwrotnych, to po każdym meczu jest spora ilość do zebrania. Tyle, że trzeba samemu umyć ...
                        Wystarczyły dwa wyjścia, żeby zabrać 160 butelek od Goolmana, a zostało chyba jeszcze drugie tyle Muszę przyznać, że są bardzo wygodne, tyle, że zielone.

                        4. Impreza zakładowa lub dobre imieniny: wystarczy namówić organizatora na zakup piwa w butelkach jednorazowych. W ten sposób mam kolejne sto butelek

                        5. Remont pobliskiej knajpy: jako wartość dodatkowa po remoncie została skrzynka z butelkami Van Pur 18, których nie ma już w obiegu. Też ją przejąłem.

                        Ale teraz już mam poważny problem z przechowywaniem tego całego dobytku

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                          Butelki Vichy są TYLKO w wersji 0,355. Inne, podobne, NIE SĄ Vichy, a co najwyżej NRW. Przestańcie wypisywać bzdury, tylko zajrzyjcie do Polskich Norm, na opakowania.
                          a jak to sie ma do oferty BA http://www.browamator.pl/szczegoly.p...dm=1911303&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&grp=&sortuj=kod
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • gralll
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 127

                            #58
                            mała alternatywa ale sparawdza się

                            dla wszystkich którzy mają problem z butelkami (czyli również i mnie) na dojrzewanie piwa (ja najbardziej mimo wszystko lubie jak dojrzewa w moim żoładku) podsuwam małą alternatywę mozna wykorzystac do tego celu butelki z plasticowymi korkami po szampanie są dosć trwałe szczelne ( lepiej je przechowywac na płask jak wino) i wielokrotnego użytku co wy na to ? mi sie trocę tego drubego szkła uzbierało...

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
                              a jak to sie ma do oferty BA...
                              Nijak. Jeszcze raz powtarzam - butelki Vichy mają pojemność 0,33 l., a NRW - 0,5 l. Ale to normy przemysłowe są źródłem prawa, a nie oferta BA. Zajrzyj pod adres: http://www.huemmer-int.de/huemmerdeu...r___mixer.html , pozycje 1 i 2.

                              Comment

                              • miodzik
                                Senior
                                • 08-2004
                                • 103

                                #60
                                Ja butelki piaskowalem. Wsypałem do rodka piasku na 1 cm dolalem wody i "krecilem" az caly syf wykrecilem. A butelki mialy ze 2 lata bez plukania.
                                ------------------------------------------------------
                                Kiedy w zlewie, przed czy po rozlewie?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎