Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak używać mini-kega z BA ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #16
    Obawiam się, że pucha z nierdzewki będzie dużo droższa niż niektórym się wydaje. Choćby dlatego, że firma, która się tego podejmie nie zrobi kilku, czy kilkudziesięciu sztuk. Koszt przygotowania produkcji jest tu istotny. Sama cena jednostkowa puszki to nie takie straszne koszty. Jak na razie najtaniej wychodzi zakup KEGa z mniej lub bardziej legalnego miejsca. Koszt zakupu nowego zarówno ja jak i Simon podaliśmy kiedyś na forum.

    Comment

    • Alchemych
      Senior
      • 12-2003
      • 349

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Niestety na sklep wdarł się błąd. Mini-KEGi (te ze sklepu na browar.biz jak i z Browamatora) wykonane są nie ze stali nierdzewnej lecz z blachy ocynowanej.....
      No, no...coś ostatnio podpadają nasi sklepikarze

      Comment

      • mark33
        Idę po piwo do piwnicy.
        • 04-2005
        • 3283

        #18
        Łatwo każdy posiadający może sobie sprawdzić, magnesikiem . Porządna nierdzewka jest
        diamagnetykiem.

        Comment

        • angasc
          Senior
          • 04-2006
          • 977

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
          Łatwo każdy posiadający może sobie sprawdzić, magnesikiem . Porządna nierdzewka jest
          diamagnetykiem.
          Wyjaśnienie dla kumatych inaczej:
          Do nierdzewki magnes się nie przyczepia.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            Niestety na sklep wdarł się błąd. Mini-KEGi ... wykonane są nie ze stali nierdzewnej lecz z blachy ocynowanej...
            O ile się znam na metalurgii, to w dzisiejszych czasach blachy stalowej się nie cynuje, bo to za drogie, tylko powleka kadmem, albo po prostu jakimś lakierem.

            Ponadto żądam zmiany nazwy "minikeg" na "megapucha", bo ustrojstwo to poza przeznaczeniem do piwa nie ma nic wspólnego z kegiem. Odpowiedzialnym za wyprostowanie tegoz czynię głównego bojownika za stworzenie pierwszego wirtualnego browaru w Polsce, e-prezesa.

            Do czasu zadośćuczynienia memu żądaniu, ogłaszam PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI STRAJK OGRANICZENIOWY, polegający na niespożywaniu więcej, jak siedmiu litrów piwa dziennie.

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              O ile się znam na metalurgii, to w dzisiejszych czasach blachy stalowej się nie cynuje, bo to za drogie, tylko powleka kadmem, albo po prostu jakimś lakierem.
              No cóż, moim zdaniem na metalurgii znasz się prawie tak dobrze, jak na drożdżach...

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              Do czasu zadośćuczynienia memu żądaniu, ogłaszam PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI STRAJK OGRANICZENIOWY, polegający na niespożywaniu więcej, jak siedmiu litrów piwa dziennie.
              No, tu się mogę przyłączyć... No ale może od jutra...

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                O ile się znam na metalurgii, to w dzisiejszych czasach blachy stalowej się nie cynuje, bo to za drogie, tylko powleka kadmem, albo po prostu jakimś lakierem.
                Cynuje się Sprawdziłem u producenta. Podobnież mega puchy 5 l oferowane przez Can-Pack S.A mają w opisie technicznym opisany materiał jako blacha ocynowana.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #23
                  Znam się na tyle dobrze, że sam sprawdzę. Na razie nie wierzę.
                  Last edited by Krzysiu; 30-01-2007, 22:25.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                    ...
                    Ponadto żądam zmiany nazwy "minikeg" na "megapucha", bo ustrojstwo to poza przeznaczeniem do piwa nie ma nic wspólnego z kegiem. Odpowiedzialnym za wyprostowanie tegoz czynię głównego bojownika za stworzenie pierwszego wirtualnego browaru w Polsce, e-prezesa. ...
                    Nie wiem czy błąd ów wynikł z mojego słowotwórstwa jak z pąkalem, ale jeśli tak było to przepraszam i wyjaśniam.
                    Dla mnie keg musi mieć fitting, mówiąc krótko. Puszki o których mowa ich nie posiadają. Ba, premiksy, tudzież beczki na colę w świetle tej prostej definicji też nie są kegami W Niemczech korzysta się ze szpuntowanych beczek wielkością odpowiadające kegom, ale dalibóg nie wiem czy też są to kegi.
                    Last edited by e-prezes; 30-01-2007, 22:35.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎