Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mieszadło

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Infam
    Senior
    • 05-2005
    • 715

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Bazę zasilania już masz 8A daje kilku krotny zapas prądu [...]
    Tak prawdę mówiąc to ta "baza zasilania" jest od mojego "dwuwiatrakowego" mieszadła, pracującego w warunkach, kwestionowanych zapewne przez lekarza medycyny pracy i innych PIP''ów (z całym szacunkiem dla lekarzy med. pracy) tj. kocioł 50 l i ciężkie brzeczki) z którym to mieszadłem siłować się nie odważę .
    To, nad którym pracuję (a w założeniach ma być lepsze od mojego) jest dla moich Znajomych.


    PS. Nie przyjmuję zleceń.
    "Dużo to nie znaczy Dobrze
    Dobrze znaczy dużo"

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #32
      Po 2 latach zacierania w 20 litrowym garnku przesiadłem się na 50litrowy i niestety muszę moje mieszadło troszkę dostosować (jak się lenia pozbędę który pozwala tylko na )

      Comment

      • Infam
        Senior
        • 05-2005
        • 715

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
        Po 2 latach zacierania w 20 litrowym garnku przesiadłem się na 50litrowy i niestety muszę moje mieszadło troszkę dostosować (jak się lenia pozbędę który pozwala tylko na )
        Z tym leniem to uważaj :
        "Wiszą na drzewie trzy leniwce i kłóca się który jest bardziej leniwy.
        Pierwszy mówi:
        - Wiecie chłopaki, idę sobie ulicą, patrzę sobie, a tu worek złota na ulicy leży,
        ale nie chciało mi się go podnieść.
        Na to drugi:
        - No widzicie, a ja idę sobie plażą i patrzę jak Claudia Schiffer leży sobie naga
        i chce żeby ją przelecieć. No ale nie chciało mi się.
        Trzeci:
        - A wiecie chłopaki, ja ostatnio byłem w kinie, na strasznie śmiesznej komedii
        ale przez cały film płakałem.
        - No co ty na komedii i płakałeś?
        - Bo siadłem sobie na jajka i nie chciało mi sie wstać poprawić"
        Biermann

        Ja też to mam (no może nie do tego stopnia, że "i nie chciało mi sie wstać poprawić") ale trening czyni mistrza
        Last edited by Infam; 21-07-2007, 11:56. Powód: a jak myślicie :-)
        "Dużo to nie znaczy Dobrze
        Dobrze znaczy dużo"

        Comment

        • Infam
          Senior
          • 05-2005
          • 715

          #34
          W weekend dominowała jednak mechanika. Mocowanie na kociołku na bazie kątownika Al gotowe, pozostała kosmetyka. Zamocowałem oś mieszadła do osi silnika. Przydałyby się jakieś fotki. Zakręciłem w docelowym kotle - V=~35l. Chyba będzie trzeba zwiększyć kąt natarcia ramion mieszadła...
          Hałas to największy minus. To tragedia . Nie wiem czy to kwestia silnika, czy zasilania. Sprawdzę to, oby czas pozwolił. Układ nadaje szczególnie dotkliwie dla moich licznych plomb na dwóch częstotliwościach - ok. 2 kHz i ok. 6-8 kHz. Jeśli zaryzykowałbym zacieranie z tym mieszadłem (nawet z wyłączaniem na przerwy) - audiometria i stomatolog.
          Nie jest dobrze...
          "Dużo to nie znaczy Dobrze
          Dobrze znaczy dużo"

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            #35
            Jak sądzę mieszałeś na sucho, zacier powinien przynajmniej połowę hałasów wytłumić szczególnie dzwoniące powinny się stracić. No i fotki zrób chociaż takie malutkie

            Comment

            • Infam
              Senior
              • 05-2005
              • 715

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak sądzę mieszałeś na sucho, zacier powinien przynajmniej połowę hałasów wytłumić szczególnie dzwoniące powinny się stracić. No i fotki zrób chociaż takie malutkie
              Mieszałem i na sucho i na mokro ale tylko w wodzie. Nie sądzę, żeby zacier cokolwiek wytłumił. Ten hałas pochodzi jedynie z silnika. No i może deko przejechałem z tymi częstotliwościami - widmem (jest zapewne niżej). Zacier jedynie spowoduje nieznaczne zmniejszenie obrotów i lekko przesunie widmo w dół ale nie zmniejszy natężenia (w pierwszym rzędzie będą wylatywać większe plomby).
              Fotki już dawno bym zamieścił ale zapominam o zabraniu sprzętu z uBrowaru (poza m-cem zam.), no i te ciągłe delegacje...
              "Dużo to nie znaczy Dobrze
              Dobrze znaczy dużo"

              Comment

              • Infam
                Senior
                • 05-2005
                • 715

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam Wyświetlenie odpowiedzi
                Masz niezłego smoka - 9,5A - nie chce mi się wierzyć
                Aż sprawdzę u siebie (w mieszadle też mam silniczek od malucha). Podejrzewam, że prąd znamionowy to tylko ok. 2A.
                No i pomierzyłem (wszystko na U=12,1-12,3 VDC).
                Silnik od Poloneza + zasilacz nr 1 (czyli powtórka powyższego pomiaru - dla sprawdzenia)
                Wyniki niemal identyczne:
                Na biegu jałowym, prędkość niższa I=0,66A
                Na biegu jałowym, prędkość wyższa I=0,88A
                Na zwarciu (silnik zatrzymany), prędkość wyższa I=2,3A

                Co ciekawe - Silnik od Poloneza + zasilacz nr 2 (też z PC)
                Na biegu jałowym, prędkość niższa I=0,68A
                Na biegu jałowym, prędkość wyższa I=0,87A
                Na zwarciu (silnik zatrzymany), prędkość wyższa I=8,2A

                I wszystko jasne (było niemal pewne) zasilacz nr 1 jak już pisałem idzie się kochać.
                Podtrzymuję swoje stanowisko dot. szacunkowego prądu znamionowego (ok. 2-2,2A).
                "Dużo to nie znaczy Dobrze
                Dobrze znaczy dużo"

                Comment

                • mark33
                  Idę po piwo do piwnicy.
                  • 04-2005
                  • 3283

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i pomierzyłem (wszystko na U=12,1-12,3 VDC).
                  Na zwarciu (silnik zatrzymany), prędkość wyższa I=8,2A
                  Pomiary są bardzo zbliżone, mój przy próbie obciążeniowej (czyli też zatrzymany) łyknął 9,5A
                  mam troszkę mocniejszy zasilacz i tyle. Podczas pracy bierze coś koło 2A.

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    #39
                    Kilka fotek mieszadła pozbieranych po moim wątku warzelniczym (czyli wyjęte z chaosu):
                    1.Na sucho
                    2.Podczas zacierania
                    3.Mocowanie osi do silnika
                    4.Śmigło
                    5.Nie od razu Rzym zbudowano, czyli pierwsze nieudolne próby mieszania, samo mieszadełko pracuje do dziś podczas chłodzenia znacznie wpływając na czas i zużycie wody.


                    Infam doklej trochę fotek i będzie prawie opracowanie

                    Comment

                    • Infam
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 715

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pomiary są bardzo zbliżone, mój przy próbie obciążeniowej (czyli też zatrzymany) łyknął 9,5A
                      mam troszkę mocniejszy zasilacz i tyle. Podczas pracy bierze coś koło 2A.
                      Te 8,2 A było na mniejszej prędkości. Na większej: 8,8 A.
                      "Dużo to nie znaczy Dobrze
                      Dobrze znaczy dużo"

                      Comment

                      • Infam
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 715

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        [...] Infam doklej trochę fotek [...]
                        To dokleję (jak przejdą, bo w Corel Photo przy przygotowywaniu rozmiaru ciągle wywala mi komunikat "Super ignorant")
                        Na wstępie zasilacz
                        Zasilanie 12VDC zrobiłem w dodatkowym gnieździe, które służyło w oryginale do zasilania 230VAC monitora. Jeśli podłączymy urządzenie na 230VAC to nic się nie powinno stać. Będą natomiast problemy, jeśli wymienimy zasilacz na standardowy z PC i włączymy w takie gniazdo silniczek (małe zwarcie na 230VDC w przypadku watowanych bezpieczników - tzw. "korków" przerodzi instalację elektryczną w fajerwerki ).
                        Przełącznik trójpozycyjny: stop - prędkość 1 - prędkość 2
                        Attached Files
                        "Dużo to nie znaczy Dobrze
                        Dobrze znaczy dużo"

                        Comment

                        • Infam
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 715

                          #42
                          Silniczek z Poloneza (wycieraczki).
                          Ma tę zaletę, że posiada dwie prędkości, wadę - hałas.
                          Attached Files
                          "Dużo to nie znaczy Dobrze
                          Dobrze znaczy dużo"

                          Comment

                          • Infam
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 715

                            #43
                            (Nie zdążyłem edytować). Silnik (z przekładnią) z Poloneza est głośniejszy od tego z malucha o jakieś min. 15 dB. Silniczek z malucha posiada natomiast jedną prędkość więc żeby ją zmienić trzeba dokonać przeróbek w zasilaczu. Dotychczasowe eksperymenty potwierdzają, że 12 VDC wymusza co prawda dość dużą prędkość ale jest ona chyba optymalna (wszystko zależy od brzeczki, rodzaju śmigła, miejsca jego zamontowania itp.)
                            "Dużo to nie znaczy Dobrze
                            Dobrze znaczy dużo"

                            Comment

                            • Infam
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 715

                              #44
                              "śmigło"

                              "Śmigło" zostało zakupione w hurtowni z częściami do klimy. Jest niestety z Al ale ja i tak opiłem się za młodych lat mleka z garnków Al i na razie nic . Od jakiegoś czasu przerzuciłem się na Piwo z Al - . D=300m to w sam raz do kociołka D=400mm (pozostaje 50mm na czujkę termometryczną przy dnie). Montaż do osi na śrubę M12 ze stali nierdzewnej klasy M2.
                              Attached Files
                              "Dużo to nie znaczy Dobrze
                              Dobrze znaczy dużo"

                              Comment

                              • Infam
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 715

                                #45
                                Mocowanie "śmigła" do osi jak już wklepałem na śrubę M12 z nierdzewki. Śruba została zeszlifowana tak, aby rzeczone śmigło obracało się wraz z osią (w śmigiełku też spiłowano takie "półkole"). Uszczelki z teflonu z obydwu stron śmigła, ponieważ oś jest wykonana z rurki (brzeczka nie będzie wnikać do rurki). Śrubę wkręca się do nagwintowanej osi.
                                Attached Files
                                "Dużo to nie znaczy Dobrze
                                Dobrze znaczy dużo"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎