Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problemy z Gretą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
    Nasza Greta trzeszczy i wygina się. Ostatnio dosłownie obcinała szyjki butelek z trzy, cztery na warke-butelki od tyskiego. Podobno dla Grety są lepsze miękkie kapsle, ale kiepsko trzymają.
    Po prostu butelki od tyskacza są do d..., takie z krótkimi kołnierzami są ogólnie ciężkie do kapslowania. My takich w ogóle nie używamy i problemu z kapslowaniem nie ma, a staram się mieć zawsze kapsle twarde.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • alnus
      Senior
      • 07-2007
      • 459

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Po prostu butelki od tyskacza są do d..., takie z krótkimi kołnierzami są ogólnie ciężkie do kapslowania. My takich w ogóle nie używamy i problemu z kapslowaniem nie ma, a staram się mieć zawsze kapsle twarde.
      Już dawno pisałem o tym, że Greta oprócz tego, że jest urządzeniem nieco szmatławym (oczywiście bez przesady i zależy od egzemplarza), to jest przeznaczona do butelek z wysokimi kołnierzami, ale szczęśliwi użytkownicy zakrzyczeli mnie, że nie umię kapslować butelek z tyskaczy, bo "wystarczy odrobinę przekręcić i poprawić". I nie jest to wina butelek, bo stołową kapslownicą nie ma żadnych problemów z kapslowaniem czegokolwiek.

      Comment

      • Qboland
        Senior
        • 04-2006
        • 242

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
        Już dawno pisałem o tym, że Greta oprócz tego, że jest urządzeniem nieco szmatławym (oczywiście bez przesady i zależy od egzemplarza), to jest przeznaczona do butelek z wysokimi kołnierzami, ale szczęśliwi użytkownicy zakrzyczeli mnie, że nie umię kapslować butelek z tyskaczy, bo "wystarczy odrobinę przekręcić i poprawić". I nie jest to wina butelek, bo stołową kapslownicą nie ma żadnych problemów z kapslowaniem czegokolwiek.
        Ci co krzyczeli to leczyli kompleksy, chcieli pokazać jacy są wspaniali ale zdemaskowała ich rada o przekręceniu i poprawieniu. Jaki sens jest na czymś okrągłym czymś okrągłym przekręcać? Przecież chwytu to nie poprawi. To jest placebo i nie przejmuj się. Ja kiedyś też myślałem, że moja kapslownica już dogorywa i kupiłem drugą a problem jest w krótkim kołnierzu, musisz użyć więcej siły skierowanej w środek ciężkości ziemi lub zastosować radę Marusi.

        Comment

        • jkocurek
          Senior
          • 12-2006
          • 1030

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qboland Wyświetlenie odpowiedzi
          moja kapslownica już dogorywa i kupiłem drugą
          No i tu jest ważna rzecz: kupiłeś 2 Grety, za jakiś czas kupisz trzecią, a cenowo, za dwie Grety można już kupić kapslownicę stołową.
          Last edited by jkocurek; 14-02-2008, 12:08.
          Pozdrawiam,
          Jacek
          Świentechlywiki

          Comment

          • muavmf
            Senior
            • 08-2007
            • 119

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nasza Greta trzeszczy i wygina się. Ostatnio dosłownie obcinała szyjki butelek z trzy, cztery na warke-butelki od tyskiego. Podobno dla Grety są lepsze miękkie kapsle, ale kiepsko trzymają.
            Trzymają, trzymają. Trzynaście warek zakapslowanych miękkimi i trzymają.

            Comment

            • strzelczyk76
              Senior
              • 11-2003
              • 823

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muavmf Wyświetlenie odpowiedzi
              Trzymają, trzymają. Trzynaście warek zakapslowanych miękkimi i trzymają.
              Zobaczymy, czy zmienisz zdanie, jak zakapslujesz 33 warki

              kapslując Gretą z dużym przebiegiem, butelki z krótkim kołnierzem - miękimi kapslami - efekt może być mizerny

              ja już dawno stosuję twarde kapsle, Greta z dużym przebiegiem (> 60 warek),
              nieźle skrzypi - ale się jeszcze trzyma!
              Gdybym miał kupować nową - to ta Emily wygląda obiecująco
              NORMALNOŚĆ



              Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Pamiętam moją pierwszą, pożyczoną od elroya chodziła gładko. Potem kupiłem już swoją - jakieś czterdzieścikilka warek na niej - zaczęła skrzypieć. Naoliwiłem i hula dalej. Stosuje butelki z długim kołnierzem, choć pojedyncze zdarzają się i z krótkim. Miękkich kapsli już dawno nie spotkałem, ale nie było z tym (kapslowaniem) też problemu.
                Last edited by e-prezes; 14-02-2008, 13:11.

                Comment

                • muavmf
                  Senior
                  • 08-2007
                  • 119

                  #23
                  Chyba jednak stołowa !?

                  Comment

                  • alnus
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 459

                    #24
                    Greta nie jest całkiem zła, ale dałem sobie od razu spokój z butelkami z niskim kołnierzem. Co prawda da się je zakapslować, ale jest to nieco kłopotliwe i na granicy zniszczenia kapslownicy. Kapsle mogą być i twarde i miękkie, choć podobno te ostatnie trafiają się felerne (odklejają się gumki podczas wyparzania) ale ja osobiście się z takimi nie spotkałem, choć parę warek zrobiłem tylko na miękkich. Jeśli jednak ktoś dużo warzy i na dodatek ma zapas butelek z niskim kołnierzem, to chyba warto kupić stołową.

                    Comment

                    • muavmf
                      Senior
                      • 08-2007
                      • 119

                      #25
                      Trochę mnie wystraszyliście problemami z gretą. Chyba wymienię na praktyczniejszą

                      Comment

                      • duzymis
                        Junior
                        • 12-2006
                        • 19

                        #26
                        czołem
                        właśnie natrafiłem na coś takiego:

                        http://www.allegro.pl/item311206923_...e_gratiss.html

                        czyli na oko taka pancerna Greta
                        Może to jest wyjście dla tych, którzy mają zbyt wiele siły.
                        W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele

                        Comment

                        • michalh
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 284

                          #27
                          Ja mam gretę ponad 5 lat, zabutelkowałem nią 72 warki, ciągle trzeszczy, ale działa.
                          Kapsle twarde, wszystkie typy butelek, łącznie z tyskimi, a także z jednorazowymi (0,33 żywiec bezalkoholowy, Palm itp). Jedynie te jednorazowe po kilku użyciach się kruszą, ale to jest raczej słabość butelek.
                          Na pewno nie jest doskonała, ale ciągle działa.

                          Comment

                          • kolomar
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 175

                            #28
                            Na moją Gretkę też już przyszedł czas. Stąd pytanie, czy kapslownica Emily występuje tak jak Greta w dwóch wersjach, czyli z wymienną głowicą lub bez? Znalazłem parę Emily'ek w sklepach internetowych ale ceny za Emily wahają się od 49 do ponad 80 zł, dlatego to pytanie, czy są to te same modele?
                            Warzenie piwa

                            Comment

                            • Infam
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 715

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na moją Gretkę też już przyszedł czas. Stąd pytanie, czy kapslownica Emily występuje tak jak Greta w dwóch wersjach, czyli z wymienną głowicą lub bez? Znalazłem parę Emily'ek w sklepach internetowych ale ceny za Emily wahają się od 49 do ponad 80 zł, dlatego to pytanie, czy są to te same modele?
                              Z wymienną, czy też nie. Oby nie wymienił stryjek na kijek. Ja tak zrobiłem. Gretka to Gretka.
                              "Dużo to nie znaczy Dobrze
                              Dobrze znaczy dużo"

                              Comment

                              • Infam
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 715

                                #30
                                Pozwolę sobie na odpowiedź Przedmówcy (na PW) na forum. Nadużywaliśmy (ze Stasiem) Grety, było trochę kapslowania. W jednej pękło "ramię", w drugiej stępiły ("z"tępiły - sorry Marusia ) się krawędzie. Kupiliśmy Emily z dodatkowym kubkiem. Zakapslowałem tym trochę ale buteki z "małym" kołnierzem "do poprawienia Gretką". Nie zaciska "po bożemu". Ma się wrażenie, że za chwilę uleci co...
                                W grecie "krawędzie" zamieniłem miejscami i działa (było na forum). Może trochę bardziej "tnie" butle (szyjka odpada :-) ale przy pewnej wprawie będzie jak dawniej.
                                Powyższym chciałem tylko wstukać, że w naszym przypadku zamiana Grety na Emily była błędem. Pozostanę przy Gretce ale być może trafiliśmy akurat na taki egzemplarz Emily.
                                Last edited by Infam; 04-01-2009, 16:44.
                                "Dużo to nie znaczy Dobrze
                                Dobrze znaczy dużo"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎