Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaka pojemność butli z CO2 do kega?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bauer311
    Junior
    • 01-2009
    • 21

    Jaka pojemność butli z CO2 do kega?

    Chcę zacząć rozlewać piwo do kegów po pepsi i zastanawiam się jakiej objętości kupić butlę CO2 aby jej zbyt cząsto nie wymieniać??? Może miał ktoś doświadczenie i wie na ile kegów starczy butla o pojemności ok. 1L. Drugie pytanie to jakie ciśnienie podać do tego kega aby go nieuszkodzić???? Może pytania są amatorskie ale proszę o pomoc
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bauer311 Wyświetlenie odpowiedzi
    Chcę zacząć rozlewać piwo do kegów po pepsi i zastanawiam się jakiej objętości kupić butlę CO2 aby jej zbyt cząsto nie wymieniać??? Może miał ktoś doświadczenie i wie na ile kegów starczy butla o pojemności ok. 1L. Drugie pytanie to jakie ciśnienie podać do tego kega aby go nieuszkodzić???? Może pytania są amatorskie ale proszę o pomoc
    Jeśli zamierzasz całą instalację przenosić - to weź lekką butlę. Jeśli w jednym miekscu - to ja bym wziął taką po gaśnicy 6 kg. Albo kompromisowo weź butlę 3 kg.
    maksymalne ciśnienie masz wybite na kegu. Takie do piwa wytrzymają 3 bary. Te po pepsi mają zawór bezpieczeństwa, też nie bój żaby
    Last edited by darko; 28-03-2009, 09:54.

    Comment

    • TataPoli
      Member
      • 06-2011
      • 43

      #3
      Podepnę się pod temat, gdyż mam podobne zamierzenia co do rozlewu piwa do kegów. Mam takie pytania, gdzie znaleźć takie butle które mogą posłużyć do piwa. Patrzyłem na Alledrogo i są wypełnione co2 ale dedykowane dla spawalnictwa, lub akwarystyki, które z nich wybrać? Co jeśli taka butla się już opróżni, można ją gdzieś nabić lub wymienić na pełną, ile to kosztuję? Jaki reduktor wybrać, bo czytałem że te do spawania się nie nadają, wobec tego jakie się nadają?

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Udaj się do najbliższego sprzedawcy gazów technicznych, raczej w każdej nieco większej miejscowości jest do znalezienia. Pytaj o dwutlenek węgla spożywczy. Wymiana butli 6kg to ok. 12-15 zł (przy założeniu że zostawiasz swoją pustą butlę a pobierasz pełną). Jeśli jesteś przywiązany do własnej konkretnej butli, to dojdzie jeszcze dodatkowa opłata transportowa i potrwa kilka dni. Nowe butle też zazwyczaj zakupisz.
        Last edited by ART; 06-10-2012, 12:39.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • wesolcmg
          Member
          • 10-2010
          • 78

          #5
          Witam.
          Podpinając się także pod temat by nie zaśmiecać forum zapytam ile wypchnie piwa 2L(1,5kg) butla gazu (zamierzam kupować po woli 5L kegi) np. ok.50L czy 20L.
          Pozdrawiam.
          P.S.
          Do akwarystyki stosuje się co2 spożywczy gaz
          Last edited by wesolcmg; 12-10-2012, 09:36.

          Comment

          • ahalejcio
            Junior
            • 09-2010
            • 6

            #6
            ja kupilem pare dni temu 6kg butle, z spozywczym :
            - butla 6kg 120zl
            - gaz 16-17zl w wiekszosci miejsc za wymiane

            byly mniejsze butle ale tylko 1 sztuka tam gdzie pytalem i wymiana tylko na zasadzie ze przyjezdzam wysylaja do napelnienia i jade drugi raz po pelna,wiec olalem i wzialem ta wieksza zeby nie kombinowac, wiec tez warto zapytac jakie maja na stanie pozniej na wymiane zeby nie umoczyc.

            Comment

            • gary1966
              Junior
              • 12-2014
              • 15

              #7
              Serwus, dostałem od przyjaciela butlę z gazem spożywczym Biogon C20 o składzie 20% CO2 i 80% N2. W necie wyczytałem, że "mieszanka piwna" ma skład 70% N2 i 30% CO2.
              Czy Biogon C20 to dobry wybór do wyszynku piwa?
              http://www.vycepnastojaka.cz/en/

              Comment

              • gary1966
                Junior
                • 12-2014
                • 15

                #8
                [QUOTE
                Czy Biogon C20 to dobry wybór do wyszynku piwa? [/QUOTE]

                Bardzo dobry, nagazowanie systemem kolegi bnp i po kwadransie byłem w niebie .
                http://www.vycepnastojaka.cz/en/

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10737

                  #9
                  Co to za system?
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • gary1966
                    Junior
                    • 12-2014
                    • 15

                    #10
                    Szybki to jest system .

                    Zakładam nowy temat, bo chciałbym w jednym miejscu usystematyzować informacje samego systemu, a nie kegatorów itp. Jestem zielony jak trawa na wiosnę , a za nie długo muszę uruchomić piwo z kija. Z czasem mam nadzieję że z tego tematu powstanie artykuł na WIKI i dlatego proszę o merytoryczne opin...
                    http://www.vycepnastojaka.cz/en/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎