Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termometr z IKEA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • scalak68
    Junior
    • 05-2012
    • 10

    #61
    Ludzie termometrów są setki do kupienia na Ebay-u na z Honkongu za śmieszne pieniądze naprawdę fajne. Problem jedyny to , że trzeba poczekać z 2-3 tygodnie na dostawę.
    W ym moim filmiku zobaczycie dwa modele krórych używam. Jeden do zacierania a ddrugi do fermentacji Pilsnerów w mojej przerobionej lodówce zobaczcie sami
    Zacieranie jest najbardziej pracochłonne ale przynosi najwięcej satysfakcji. Zajmuje ok 6 godzin przy zachowaniu całego procesu technologicznego. Zacieranie ...
    Andrzej Browar EMIGRANT

    Comment

    • longmen
      Member
      • 11-2011
      • 68

      #62
      Pytanie do użytkowników termometru z IKEI:
      Kontrolowaliście dokładność pomiaru tym termometrem? Macie jakieś przekłamania?
      Moje pytanie związane jest z wynikami testu jaki przeprowadziłem:
      - po zakupie włożyłem sondę pod pachę i zmierzyłem 37 stC - ucieszyłem się z dobrego pomiaru
      - dzisiaj robiłem test gotowania wody w garze na indukcji i pełne zdziwienie bo woda wrze jak diabli a na termometrze 97 stC.
      - po schłodzeniu test pod pachą i wynik 37 stC.
      Wynika z tego że termometr jest OK tylko ma przekłamania przy wyższych temperaturach.
      W następny weekend chcę zrobić pierwsze warzenie z zacieraniem i nie wiem czy ufać pomiarom termometru z ikei czy zakupić tradycyjny szklany dla pewności.
      pozdrawiam

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        #63
        Przecież woda może wrzeć w temperaturze do kilku stopni niższej od 100. Wszystko zależy od kilku czynników, wystarczy poczytać parę artykułów i uznasz po nich, że Twoj termometr jednak jest w porządku.

        Comment

        • Sapiernik
          Junior
          • 01-2012
          • 3

          #64
          Termometr z IKEI potrafi przekłamywać, zwłaszcza jak złapie wilgoci. Moja rada prosta i sprawdzona: wyjąć sądę z obudowy, dokładnie wysuszyć sądę i obudwę - ja suszyłem suszarką. Potem wprowadzić pasty termoprzewodzącej, takiej jak od procesorów do środka, włożyć sąde do konća i zaprasować koniec. Mażna też kawałek koszulki termokurczliwej. Działa mi to już od pół roku i problemów brak.

          Comment

          • bartekpawel
            Senior
            • 08-2001
            • 138

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sapiernik Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) wyjąć sądę z obudowy(...)
            Wyjąć co z obudowy?
            www.kasperskysklep.pl

            Comment

            • Sapiernik
              Junior
              • 01-2012
              • 3

              #66
              Ups ... mój błąd

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #67
                Nie wiem jak udało wam się tę sondę wyjąć, u mnie zakończyło się totalnym zniszczeniem. Kupiłem nowy termometr i od razu zaizolowałem spory kawałek termokurczką.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #68
                  Też się nie bawiłem w otwieranie, koszulka i grzanie
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • longmen
                    Member
                    • 11-2011
                    • 68

                    #69
                    Co pierwotnego pytania to termometr było nowy, więc o zawilgoceniu nie mam mowy.
                    Po pierwszej warce w sobotę i studzeniu do niedzieli na balkonie brzeczki okazało się że termometr jest mokry wewnątrz rurki. Udało się wyjąć i wysuszyć. Teraz będzie koszulka termokurczliwa - tylko muszę ją kupić. A propos kolejny termometr kupiony w BA (analogowy) niestety pokazuje około 1,5 do 2 stopni mniej niż wskazania termometru z Ikei. Co by potwierdzało się testem pomiaru temperatury ciała "pod pachą". I weź tu człowieku zacieraj w dobrych temperaturach.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎