Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wąż

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafi_4444
    Senior
    • 02-2008
    • 101

    wąż

    Witajcie

    Banalna sprawa.
    Czy ktoś używa węża do przelewania zacieru do "kadzi fitracyjnej" ?
    Wiadomo, można z gara zaciernego przelać, lub przenieść jakimś naczyniem, rondelkiem itp. ALe można też włożyć węża do gara, zaciągnąć i spuścić.
    Tylko właśnie pytanie - czy się da ( czy zacier nie jest zbyt gęsty) i jeśli się da to jakiej średnicy musi być ten wąż.
    A pytanie dodatkowe, czy to ma być wąż silikonowy ( temp. do 80C) czy może zwykły ogrodowy? Albo taki paliwowy?
  • macas
    Senior
    • 02-2008
    • 680

    #2
    Ja tam nie bawię się w wężyki !!!
    Wstawiam pod prysznic i z gara do wiadra z wężykiem chlustam, podobno to nie jest zdrowe, ale moim zdaniem tylko dla moich pleców, przy dużym zasypie, a piwo w smaku jest OK.
    Metodę nazwałem za Marusią => "Na Slavoja"
    Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
    Beniamin Franklin

    Comment

    • rafi_4444
      Senior
      • 02-2008
      • 101

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika macas Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja tam nie bawię się w wężyki !!!
      Wstawiam pod prysznic i z gara do wiadra z wężykiem chlustam, podobno to nie jest zdrowe, ale moim zdaniem tylko dla moich pleców, przy dużym zasypie, a piwo w smaku jest OK.
      Metodę nazwałem za Marusią => "Na Slavoja"

      Zasuwać z garem pod prysznic to troche mi się nie chce - nie żebym był ułomkiem ale cieżkie to, ciepłe, słodkie, jeszcze narobie większego bałaganu.
      Do tej pory szło "litroczkiem" z gara na piecu do wiadra z oplotem i było ok. Ale wężem to taka mała "automatyzacja" by była ;-)

      Comment

      • mark33
        Idę po piwo do piwnicy.
        • 04-2005
        • 3283

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafi_4444 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale wężem to taka mała "automatyzacja" by była ;-)
        Można wcale nie przelewać
        Jeżeli już wąż musi być dużej średnicy ( 4 cm ) no i zacier rzadki co nie jest korzystne dla wydajności.

        Jak nie przelewać ? Zrobić sobie filtrator z rurki miedzianej i zatapiać w kadzi warzelnej, robiłem tak przy ostatniej warce. Działa znakomicie eliminując przelewanie/przenoszenie zacieru.

        Comment

        • macas
          Senior
          • 02-2008
          • 680

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeżeli już wąż musi być dużej średnicy ( 4 cm ) no i zacier rzadki co nie jest korzystne dla wydajności.

          Jak nie przelewać ? Zrobić sobie filtrator z rurki miedzianej i zatapiać w kadzi warzelnej, robiłem tak przy ostatniej warce. Działa znakomicie eliminując przelewanie/przenoszenie zacieru.
          Mark ma rację, swego czasu zrobiłem taki filtr z rurki do instalacji z ciepłą wodą(do kupienia w marketach budowlanych.
          Działa dobrze tylko nie mam kranika do zmniejszania przepływu, używałem zacisku.

          A nie wspomniałem, że prysznic jest w kuchni wiec mam jakieś 2 m
          Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
          Beniamin Franklin

          Comment

          • rrc
            Junior
            • 04-2009
            • 11

            #6
            Propo wężą to jak ktoś szuka to polecam Praktikera

            Znalazłem tam wężyk igielitowy w rozmiarach 8, 10, 12 i nie wiem czy nie było większych z takim dziwnym nadrukiem "kieliszek i widelec".

            Cena wężyków wyższa niż w motoryzacyjnych, ale za ten nadruk to warto dać.
            Dla niewiedzących to wężyk dopuszczony jest do użytku spożywczego.

            Cena kole 2,30 zł/mb. Myślę, że warto.

            Comment

            • Merv
              Junior
              • 06-2009
              • 24

              #7
              Ja próbowałem przelewania wężem.
              Średnica wewnętrzna -16mm.
              Skuteczność - brak.
              Zacier jest za gęsty, a rozrzedzanie go nie ma sensu. Łatwiej już przelać rondlem. Chociaż pomysł z zanurzanym filtratorem jest ciekawy... jak będę miał chwile to zmajstruje sobie coś takiego.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Byłó to opisywane w jakimś temacie. Trzeba się zaciąć i znaleźć.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎